Zvítězí Valaši v Českých Budějovicích?

Kristýna Guricová • 26.10.2006

V s e t í n – V minulém kole hostil stadion Na Lapači tým z Liberce a Valaši si v tomto utkání připsali kompletní tříbodový zisk. V pátek by tento příděl mohl znamenat odpoutání se ode dna extraligové tabulky, ale Vsetínu se venku příliš nedaří. Z dosavadních 8 kol dokázal na ledě hostí porazit pouze pražskou Slávii, která se však zrovna potýkala s krizí. Domácí borci však na nelichotivou statistiku nemyslí. „Ve Znojmě a Budějovicích nás nečekají lehké zápasy. My můžeme hrát s kýmkoliv, jen když budeme bojovat a musíme si to srovnat v hlavách. Nesmíme hrát jak mistři světa.“, věří před 19. kolem útočník Petr Sakrajda.

České Budějovice a boj o první místo

Hokejisté Mountfieldu ale doma body nerozdávají a českobudějovickou domácí neporazitelnost dokázali letos překonat pouze hokejisté Vítkovic, od 9.kola si pak Budvar aréna drží čistý štít. V pátečním kole budou Jihočeši navíc bojovat o první místo v tabulce extraligy, na kterém sídlí se stejným počtem bodů, ale s rozdílem ve skóre Litvínov. Dalším motivačním prvkem bude jistě i vysoká prohra Budějovic v minulém kole, kdy byl stav utkání po druhé třetině 3:3. Po exkurzi v Sazka Aréně si však hosté za vysokou prohru 7:3 neodvezli ani jeden bod.

Ze sestavy Českých Budějovic se určitě budou chtít blýsknout především obránce Gřegořek a útočníci Vak, Brabenec, Hudec a Veselý, kteří v minulých letech oblékali žlutozelený vsetínský dres. Zároveň poslední tři jmenovaní vévodí společně s Viktorem Hýblem (8+3) klubovým statistikám a všech 5 hráčů pravidelně nastupuje za jihočeský tým.

Mountfield ovšem spoléhá i na zkušeného brankáře Turka, který jistě bude chtít napravit pokažený dojem ze svého výkonu v Praze, kde byl ve 49. minutě vysřídán Cháberou.

První duel: Za Mountfiled se trefovali ex-vsetínští hráči

Vsetín nevstoupil do prvního vzájemného klání sezóny příliš dobře a už na konci první třetiny prohrával brankami Hudce 0:2. V polovině zápasu si však Valaši vykřesali jiskřičku naděje na bodový zisk, když změnili stav utkání na rozdíl jediné branky. Závěr však lépe zvládli Jihočeši a útočník Brabenec pojistil 3 bodový zisk pro Mountfield ránou do prázdné brány v powerplay domácích.

6.kolo: VSE – CEB 1:3
Branky: 31. Dubec (Horák) - 4. Hudec (Toman), 11. Hudec (Nedorost), 58. Brabenec.

Sestavy v minulém kole

Mountfield: Turek (49. Chábera) - Gřegořek, Kutlák, Posmyk, Toman, Vydarený, Macháček, Vágner - Hudec, Hübl, Brabenec - Veselý, Nedorost, Šimánek - Mertl, Vak, Hřebejk - Gulaš, Květoň, Kotrla - Sailer.

Vsetín: Vehviläinen - Kučný, Hrabal, Galvinš, Horák, Bolf, Štach - Demel, Stantien, Davídek - Rob, Berzinš, Dubec - Sakrajda, Sabol, Květoň (41. Grill).