Zvítězí Vsetín na ledě poslední Poruby?

Filip Bazala • 09.12.2011

Smůla a špatná koncovka, to je to co trápí Porubu. Se Vsetínem sehrála dvě vyrovnaná utkání, ale ani po jednom z nich si do tabulky nepřipsala ani bod. Takových utkání zažili Ostravané spousty. Na domácím ledě dominantní Vsetín prohrává jen těžko, ale venku se mu vůbec nedaří. Protrhnout smůlu na ostatních stadionech zkusí už v sobotu od 17:00 v Ostravě - Porubě. Podaří se Valachům zvítězit a po dvou měsících bodovat za tři body venku?

Valaši v posledním zápase nepředvedli nejlepší výkon, ale konečné vítězství 5:2, jak říkal autor dvou branek Ondřej Hruška umlátili. Po prohře ve Valašském Meziříčí bylo toto vítězství pro psychiku mužstva důležité, aby zbytečně na vsetínské hráče nespadla nějaká deka. Za posledních deset utkání zelenožlutí zvítězili sedmkrát a pouze třikrát odešli z boje poraženi, což je dobrá bilance a zajišťuje neustálý kontakt se špičkou tabulky. Vsetín navíc vévodí tabulce domácích zápasů. Tabulka venkovních utkání už tak veselá není, z venku Valaši dovezli jen 11 bodů a to znamená sedmé místo. Následuje utkání s Porubou, které podobně jako s Hradištěm nebude vůbec jednoduché. Předchozí dvě střetnutí sice vsetínští urvali vítězstvím 2:1, ale vždy šlo o vyrovnané utkání a hlavně díky přikloněnému štěstí se radovali vždy zelenožlutí. „Ze sobotního soupeře máme velký respekt. Bude to těžký zápas. Venku se nám nedaří a jestli se chceme dostat do první čtyřky, tak musíme vyhrávat i venkovní zápasy. Mně osobně se nehraje dobře před prázdnými tribunami, což je případ Poruby, ale věřím, že budeme bodovat i na severu Moravy,“ konstatuje před dalším kolem útočník Ondřej Hruška.

Druhý vzájemný duel Poruby a Vsetína vyhráli na domácím ledě Valaši stejně jako ten první v Ostravě poměrem 2:1.

HC RT TORAX Poruba: Na samém dně

Kde jinde už by měli Valaši venku zvítězit než na ledě posledního celku tabulky? Jenže ono to tak snadné nebude. Leč je RT TORAX na posledním místě, nedá se podcenit a to vsetínské mužstvo ví. Ondřej Hruška přesně vystihl fakt, že i týmy ze spodních pater tabulky jsou kvalitní a i s nimi jde o vyrovnané zápasy. Poruba se po obnovení mužského A týmu velmi trápí, a přestože tým má kvalitní, vítězit se ji nedaří. Naposledy zvítězili ve Frýdku - Místku poměrem 3:2, ale od té doby čtyři utkání bez bodu. V čem to tkví? V tabulce nalezneme rychlou odpověď. Poruba nastřílela během třiadvaceti zápasů pouhých pětačtyřicet branek, což znamená ani ne dvě trefy na zápas a to je málo. Rozhodně nelze říct, že by Ostravané neměli kvalitní útočníky, vždyť jména jako Krayzel, Matějný, Galgonek to jsou střelci. Sice patří k těm nejlepším, ale ostatní z týmu se k nim nepřidávají. Pouze mladík Jan Chaloupka trochu drží krok s pěti brankami.

Něco udělat s mužstvem se zatím nedaří ani Pavlu Leksovskému, který je aktuálním trenérem mužstva. V brance Poruby chytá stabilně jednička Michal Gleich se 3,2 branek na zápas, což je na tým z posledního místa tabulky velmi slušný průměr. V obraně TORAXu si nejlépe vede Ildar Chajretdinov, který po šestnácti utkání má na kontě 9 bodů (3+6), druhý je Martin Mintěl s pěti asistencemi, který ovšem z mužstva odešel do Orlové, jenž hraje krajský přebor. Dále v obraně najdeme jména jako Wolf, Šindelář, Vnenk. Jak již bylo řečeno v útoku Poruby to táhne Luděk Krayzel se šestnácti body (9+7). O tři body méně nasbíral Jan Matějný (7+6). Devět kanadských bodů nasbíral Marek Pavlačka (1+8), sedm bodů Pavel Zdráhal (2+5), stejný počet má také Jan Chaloupka (5+2). Poruba to v soutěži ještě bude mít hodně těžké, protože na předposlední místo, kde si stojí Jíčín ztrácí pět bodů a potřebuje nutně bodovat, aby na konci základní části nemuseli absolvovat baráž.

Vzájemná utkání: 2:0 pro Valachy

5.kolo, sobota 24.9.2011
HC RT TORAX Poruba - VHK Vsetín 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Krayzel (Pavlačka) - 46. Sprušil (Kubo), 51. Vítek (Korčák, Vaněk).

Zaznělo po zápase: „My jsme začali hodně vlažně, první třetina nebyla ideální. Potom jsme se do toho dostali a byli lepším týmem, jen tomu chyběl ten gól. Ve třetí třetině jsme dali takového „tchořa“ a druhý gól kluci krásně vykombinovali až do prázdné. Závěr jsme nesehráli moc dobře, ale Plšák náš parádně podržel. Jsou to vybojované body.“ Antonín Sprušil, útočník Vsetína

17.kolo, neděle 6.11.2011
VHK Vsetín - HC RT TORAX Poruba 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Vítek (Zúbek, Spitzer), 49. Bajtek (Podešva) - 17. Krayzel (Chaloupka, Pavlačka).

Zaznělo po zápase: „Kluci v kabině říkali, že Poruba v předchozím kole porazila Přerov, hrála dobře organizovaně a vycházela ze zabezpečené obrany. Jejich hokej asi nevypadá nějak krásně, ale hrají dobře pozičně a účelně. Porubští hokejisté to tam mají pokryté a těžko se přes ně dostává. Hrají to fakt dobře, takže jsme to měli těžší. Když jsme ale přidali na bruslení, začali jsme se k nim do pásma dostávat častěji a pak už to bylo dobré. Možná jsme mohli ještě víc chodit do brány. Rozhodla naše bojovnost. Chtěli jsme vyhrát, byli jsme hladoví po bodech. Samozřejmě jsme měli i trošku štěstíčka, ale jsem přesvědčený, že také více ze hry. Zní to možná blbě, ale Poruba si nezasloužila odvézt tři body. Víc jsme bojovali, měli štěstí a jsou z toho tři body, takže jsme rádi.“ Jan Podešva, útočník Vsetína

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Plšek - Farda, Heš, Spitzer, Mečiar, Hrčka, Hoďa - Zúbek, Vaněk, Sprušil, Korčák, Hruška O., Vítek, Holík, Hambálek, Hruška P., Bajtek, Kajaba.

HC RT TORAX Poruba: Gleich - Wolf, Chajretdinov, Piskura, Šindelář, Hruzík, Prokop - Vajda, Krayzel, Matějný - Galgonek, Zdráhal, Zuber - Bartošek, Pavlačka, Chaloupka - Šimkovič, Ďurica, Seidler.

Zápas budou řídit: Fiala - Vengřín, Záviský.

Další utkání kola

» HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Frýdek-Místek