Junioři padli v Liberci, rozhodla druhá třetina

Václav Trávníček • 06.09.2013

Premiéra v nejvyšší soutěži se vsetínským juniorům nepovedla úplně podle představ. Pátečnímu soupeři z Liberci dokázali vzdorovat pouze první třetinu. Tu sice prohráli 0:1, ale drželi se stále na dostřel. V prostředním dějství však inkasovali pětkrát, což prakticky znamenalo konec zápasu. Čestnou branku Valachů vstřelil Robert Neuwirth, který ovšem společně s Hajdou a Zvonkem vyfasoval osobní desetiminutový trest. K tomu Zuzaník, jenž se před sezonou vrátil na Lapač právě z Liberce, dostal trest ve hře.

ELJ - 1.kolo pá 6.9.17:00
Bílí Tygři Liberec
6:1(1:0, 5:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Hrníčko (Žďárský), 24. Belovič (Boček), 26. Hrníčko (Žďárský, Langhammer), 32. Reiniš (Pyrochta), 34. Langhammer (Kalfiřt, Mikyska), 37. Havlas (Mikyska) – 31. Neuwirth (Pokorný). Rozhodčí: . Vyloučení: 7:6, navíc Neuwirth, Hajda, Zvonek (všichni VSE) 10 minut a Zuzaník (VSE) trest ve hře. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1..
Bílí Tygři Liberec: Vaněček – Havlín, Pyrochta, Turek, Mrázek, Pálek, M. Šír, Beránek, Arlt – Vlk, Pilař, Reiniš – Havlas, Mikyska, Kalfiřt – Langhammer, Hrníčko, Žďárský – Kratochvíl, Boček, Belovič.
VHK ROBE Vsetín: Veselý – Žabčík, Pokorný, Klečka, Kuchařík, Hryciow, Forch, Koutský, Klíma, Hruška, Jirušek, Baroš, Neuwirth, Zuzaník, Tobola, Vašíček, Abdul, Ščotka, Račický, Zvonek, Hajda.

Týmy v první třetině měly vyrovnané síly. První větší příležitost přišla zkraje utkání ze strany hostů, když Zvonek nebezpečně vypálil a k dorážce se měl Pokorný. V šesté minutě přišla i velká šance Tygrů, při které zvonila tyč po střele Mrázka. Až ve dvanácté minutě padla úvodní branka. Dominik Hrníčko společně se Žďárským vybojovali útočné pásmo a Severočeši se dostali do vedení – 1:0. Na to chtěl odpovědět aktivní Pokorný z dobré pozice, na libereckého gólmana Vaněčka si ale nepřišel. Vsetín se však dále snažil vyrovnat a gól do šatny mohl padnout po šanci Hrušky.

Ve druhé části byla velké příležitost Valachů k vyrovnání, když bylo nařízeno trestné střílení proti Liberci. Zvonek nebyl daleko od skórování, ale Vaněček s akrobatickou sestavou puk vytěsnil. Vsetín poté na chvíli zaspal a Tygři využili situace. Ve 24. minutě dobrou střelou zasáhl Matúš Belovič - 2:0, a o dvě minuty později opět skóroval Dominik Hrníčko - 3:0. Hosté nechtěli o zápas přijít a skvěle hrající Zvonek o chvíli později vyprášil betony domácímu gólmanovi.

Až ve třicáté první minutě jedinkrát uspěli Valaši. Robert Neuwirth využil zmatenosti brankáře a puk dostal za jeho záda – 3:1. Liberečtí si raději vyžádali oddechový čas, a po něm přidali další dva zářezy. Ve třiatřicáté minutě sehráli Pyrochta a Kevin Reiniš pohlednou akci – 4:1. O minutu později využili domácí přesilovku a Marek Langhammer přidal pátý gól – 5:1. V třicáté sedmé minutě pouze zpečetil skóre Vojtěch Havlas po rychlém protiútoku – 6:1. Hostující Zuzaník ještě zkomplikoval situaci trestem ve hře ke konci prostřední části.

Třetí perioda moc akcí nenabídla, o výsledku bylo v podstatě rozhodnuto. Větší šanci na snížení měl Hryciow, jeho skrytá střela však na libereckého Vaněčka neplatila. Na druhé straně si na své zase nepřišel Mikyska, když gólman hostů Veselý odvrátil jeho ránu. Tygři se nechali i několikrát vyloučit, nabízené přesilovky Vsetínu ale nebyly využity. Aktivně se ke konci projevoval Neuwirth, ale obranný blok Libereckých za sebe nic nepustil. Díky druhé třetině tak první body získali domácí.

Petr Hanek (Bílí Tygři Liberec): Jsem rád, že utkání je za námi. Ne že bychom měli obavy, ale jsme rádi, že dopadlo jak dopadlo. Začátek byl nervózní z obou stran, z naší trochu více. Potom, co jsme vedli 3:0, tak přišlo uspokojení, ale soupeř měl kvalitu, hodně bruslil a nám to dělalo problémy. Až když jsme dali gól na 4:1, tak jsme kontrolovali průběh až do konce. Vyzdvihnul bych určitě výkon gólmana, který dnes dobře zachytal.

Lubomír Jenáček (VHK Vsetín): Nováček soutěže přijel na horký led do Liberce. Myslím, že po tom, co jsme za sebou měli pět hodin v autobuse, tak v první třetině jsme podali dobrý výkon. Měli jsme více šancí, více střel, ale bohužel jsme byli impotentní v zakončení. Poté jsme dostali další dva slepené góly na 3:0, ale dali jsme kontaktní branku na 3:1. Trenér Liberce si dobře vyžádal time-out, protože jsme začínali být lepší. Udělali jsme zbytečné fauly, hráči dostali desítky. Bylo to řekl bych z přemotivovanosti, ale samozřejmě si hráči nemohou dovolit nadávky nebo strkání do rozhodčího. Musíme se soustředit na hokej, a hokejově bychom Liberci mohli stačit, avšak takovéto věci často rozhodují a my jsme to nezvládli. Je to poučení, byl to první zápas, a já věřím v zlepšení, ve více gólů a že budeme hrát lepší hokej.