Vsetín ovládl druhou třetinu a proti Benátkám nad Jizerou naplno bodoval

Helena Hegeďová, Radek Bařina • 22.11.2017

Valaši se dostali zásluhou Markoviče do vedení, a i když se jednalo o jedinou branku v první třetině, stačila domácím k příznivěji vypadajícímu skóre. Hosté nebyli směrem dopředu příliš nebezpeční, což se projevilo také na skóre druhé třetiny. Tu Valaši ovládli poměrem 4:1 a šli si za vítězstvím. V posledním dějství již branka nepadla, fanoušky však zvedla ze sedadel vyhrocená poslední minuta zápasu, ve které došlo k pěstním soubojům. Ani velká várka vyloučení už však na skóre nic nezměnila a Vsetín si tak připisuje tři důležité body.

WSM liga - 25. st 22.11.17:30
VHK ROBE Vsetín
HC Benátky nad Jizerou
5:1(1:0, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Markovič (Březina, Frolo), 32. Kajaba (Šilhavý, Půček), 34. Kopta (Dundáček, Žák), 39. Vávra (Protasenja, Ostrčil), 40. Šilhavý (Půček, Kajaba) – 30. Jeník (Kuťák). Rozhodčí: Čech, Skopal – Reich, Zedník. Vyloučení: 11:14 + navíc Ostrčil 10 min., Frolo 10 min. (oba VSE) - Bittner (BEN) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2353. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 5:1.

VHK ROBE Vsetín: J. Pavelka – Teper, D. Krenželok, Frolo, Ostrčil, Žák, Dundáček – Březina, Kucharczyk, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – P. Beránek, Kopta, Protasenja – Půček, Šilhavý, Kajaba.
HC Benátky nad Jizerou: Stezka (41. Kořenář) – Husa, Mirochnikov, Maier, Jan Bednář, Tržický, Kunst – Z. Král, J. Mikyska, Psota – D. Špaček, Bittner, Jeník – A. Dlouhý, Chrtek, Hrníčko – R. Veselý, Kuťák, Teplý.

První třetina duelu mezi Vsetínem a Benátkami nad Jizerou nepřinesla příliš atraktivní podívanou. Po opatrném úvodu to byli Valaši, kdo se jako první osmělil. V páté minutě dostal Slováček puk do jízdy, protáhl se po levém křídle do střelecké pozice, ztroskotal však na lapačce gólmana Stezky. Poté měli příležitost otevřít skóre hosté. Vsetínští jim totiž doslova darovali minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. Benátky ji však sehrály špatně, jedinou nebezpečnou střelu si přepsal Špaček, na Pavelku ale nevyzrál. 

Následně Valaši přežili další oslabení a pár sekund po jeho skončení sami udeřili. Povedenou kombinaci v přečíslení tři na dva zakončil Jaroslav Markovič nechytatelnou ranou pod víko. Ve zbytku periody hráli Valaši ještě dvě přesilovky. V té druhé si vytvořili několik nebezpečných šancí, Protasejna ani Slováček ale nevyzráli na Stezku a Vávrovu střelu z mezikruží zastavila tyč. Do kabin tak odcházeli domácí s vedením 1:0.

V začátku druhé třetiny se hra přelévala ze strany na stranu. S přibývajícími minutami začínaly být výpady Benátek stále více nebezpečné a šest sekund před polovinou zápasu se hosté zaslouženě dočkali vyrovnání. Frolo neuhlídal výborně hrajícího Jana Jeníka, který se s pukem protáhl až mezi kruhy a prudkým švihem nekompromisně zavěsil.

Inkasovaná branka vsetínské hráče probudila. Valaši zabrali a o necelé dvě minuty později už se znovu těšili z vedení. René Kajaba si vyměnil puk s Půčkem a i s trochou štěstí procedil touš za brankovou čáru. Za další dvě minuty už vedli domácí 3:1. Dundáčkovu ránu od modré ještě usměrnil před gólmanem číhající Ondřej Kopta a Stezka neměl nárok. V osmatřicáté minutě si rozjetý Vsetín vykoledoval další přesilovku a znovu ji proměnil. Protasejna poslal puk Tomáši Vávrovi a ten našel skulinku v gólmanově výstroji.

V poslední sekundách třetiny pak hosty dorazil Vojtěch Šilhavý, který stejně jako Kajaba vstřelil svou první branku v sezóně. Velmi dobře hrající dorostenec Půček ho našel u protější tyče a Šilhavý pohotově uklidil touš do odkrytého kouta branky. Po dvou třetinách tak hosté prohrávali 1:5.

Třetí dějství už Vsetínští s přehledem kontrolovali. Hra se většinou odehrávala v branky Benátek, kterou od třetí třetiny hájil Kořenář. Šestou trefu ale Valaši nepřidali. Vávra totiž opět potvrdil svou vysokou úspěšnost ve hře na tyčky, Markovičovo zakončení z bezprostřední blízkosti zase skvěle zastavil Kořenář. Ke konci Valaši viditelně zvolnili a hosté měli několik dobrý příležitostí skórovat. Brankou však neskončil brejk Jeníka, který Pavelka řešil zákrokem doslova na brankové čáře a vsetínského gólmana nepokořil ani Bittner, který si vyzkoušel brejk hned o pár vteřin později.

Samotný závěr hosté příliš neunesli. Devět sekund před koncem vyvolali zcela zbytečnou bitku, do níž se nakonec zapojilo po třech hráčích z obou stran. Vsetínská odveta přišla vzápětí – Frolo hned po následujícím vhazování pořádně naložil Bittnerovi. Zbytečně nervózní závěr však již nic nezměnil na tom, že se po výsledku 5:1 radoval ze zasloužené výhry domácí Vsetín.

Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Nejdůležitější ze zápasu jsou tři body, a také to, že někteří kluci prolomili smůlu a dali první góly v sezóně. Hodně důležité je, že čtvrtá lajna dneska pomohla týmu, zvláště ten druhý gól Rendy Kajaby, protože když soupeř vyrovnal na 1:1, tak jsme byli chvíli takoví zasekaní a druhá branka nám tudíž hodně pomohla. Po vstřelení dalších branek jsme již zápas kontrolovali. Benátky tady přijely hrát hokej, což nám vyhovuje.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Dnes jsme začali velice dobře a odehráli jsme zde povedenou první polovinu utkání, kde jsme vyrovnali, ale bohužel se nám nepodařila ta desetiminutovka, která rozhodla o osudu utkání. Ve třetí třetině jsme se snažili ten stav zkorigovat a zápas dobře dohrát.×
Dnes v 17:30 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov
×
Dnes v 13:15 | Jun.
Bílí Tygři Liberec
VHK ROBE Vsetín
×
Dnes v 12:00 | Dor.
VHK ROBE Vsetín
HC Olomouc