Dorost napravil chyby z minula a Šumperk porazil i v nadstavbě

Anna Pavlína Sedláčková • 17.01.2019

Vsetínští dorostenci skočili do zápasu opravdu po hlavě a hned v 2. minutě skóroval Matyáš Dědek, který svou akci zopakoval v první třetině ještě jednou a pak i v nadstavbě, díky čemuž se mu podařilo zkompletovat hattrick. Ve druhé třetině padaly góly pouze do brány Šumperka, který se dokázal vzpamatovat až ve třetině třetí. Na dohnání tříbrankového náskoku hostů ale neměli domácí dostatek času. A jak v základní době, tak v nadstavbě byl úspěšnějším týmem Vsetín. Musíme také zmínit, že za Vsetín se v dnešním zápase ukázal i hráč starších žáků Matěj Juráň, který z prvního utkání za dorost bere body za 3 asistence.

ELIOD Extraliga dorostu - 8. kolo - 2. část čt 17.1.17:45
HK MD Šumperk
3:6(1:2, 0:3, 2:1 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Fibigr (Koutecký, Kučera), 53. Burda (Haas, Janech), 58. Janech (Fibigr, Kučera) – 2. Dědek, 16. Dědek (Kočí, Juráň), 23. Babeliak (Kunst), 33. Kuchařík (Juráň), 40. Kuchařík (Juráň, Kočí), 56. Adámek (Babeliak, Turek), 62. Dědek (Kuchařík, Kočí). Rozhodčí: Markovský – Zouhar, Skokánek. Vyloučení: 4:5 + Půček (VSE) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 51. Střely na branku: 23:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6.

HK MD Šumperk: Ryšavý – Seidenglanz, Minařík, Kareš, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Haas, Šucha.
VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Velikovský, Kočí, Mikula, Dořičák, Kuchařík, Kunst, Krajčík – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Adámek, Juráň, Půček, Dědek, Turek.