Junioři i počtvrté vyhráli nad Porubou, rozhodla třetí třetina

Helena Hegeďová • 20.12.2019

Junioři začali na svého soupeře z Poruby ztrácet už ve třetí minutě, sami přitom v prvním dějství neskórovali. Stav se měnil až těsně před polovinou zápasu, kdy Valaši otočili vývoj utkání, jenže Ostravané ještě před koncem druhé dvacetiminutovky vyrovnali. Rozhodovalo se tedy až ve třetí třetině, kdy vítěznou branku vstřelil Daniel Klímek a tři sekundy před koncem základní hrací doby pojistil výhru Michael Vavřík.

Extraliga juniorů - 27.kolo pá 20.12.17:00
HC RT TORAX Poruba 2011
2:4(1:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Havlík (Smička), 39. Stodůlka (Anlauf) – 28. Klímek (Liss), 29. Vrána (Vašenka, Apolenář), 43. Klímek (Babeliak, Zeman), 60. Vavřík (Vašenka). Rozhodčí: Blaževič – Vengřín, Kořistka. Vyloučení: 4:0 + Topolanský (POR) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

HC RT TORAX Poruba 2011: Lambert – Mrozek, Topolanský, Pitucha, Debnár, Havlík, Smička, Zajíc – Anlauf, Stodůlka, Pavlík, Bořuta, Häring, Benka-Rybár, Barčák, Morávek
VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Pernický, Liss, Zeman, Kožený, Houser, Kunst – Vašenka, Apolenář, Veselý, Vrána, Vavřík, Pospíšil, Babeliak, Baďura, Klímek, Frimel

Utkání začali lépe domácí. Již ve třetí minutě rozvlnil síť za zády Tkadlece Tomáš Havlík. Následně hráli hosté v početní převaze, kterou nedokázali využít, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0. Druhá perioda patřila Vsetínu. Nejprve dokázal vyrovnat Daniel Klímek, aby následně otočil stav utkání v prospěch Valachů Vojtěch Vrána. Před druhou sirénou dokázal za domácí ještě vyrovnat Daniel Stodůlka. Úvod třetí tercie si dokázali zpříjemnit hosté. Daniel Klímek svou druhou trefou vrátil Vsetínu těsný náskok – 3:4. Výhru hostů stihl zapečetit tři sekundy před koncem Michael Vavřík. Poruba tak s Valachy padla počtvrté v letošní sezóně.