B-tým: Boskovice rozhodly dvěma přesilovkovými góly

Helena Hegeďová • 05.01.2017

Hostující celek z Boskovic se dostal během prvních deseti minut do dvoubrankového vedení, domácí dokázali ještě do konce tohoto dějství snížit a díky smůle na hokejkách hostů, kteří byli v této třetině lepším týmem, to bylo jen o jednu branku. Druhá třetina patřila naopak domácím, vyrovnali a následně se dostali do vedení, které si přenesli i do třetiny následující. Vsetínský gólman Machač vychytal v zápase spoustu nebezpečných střel, ve třetí třetině však dokázali hosté dostat puk za jeho záda třikrát. Nejprve vyrovnal Skácel a dvě rozdílové branky přidaly Boskovice v přesilových hrách.

KP - 18.kolo čt 5.1.18:15
VHK ROBE Vsetín B
SKMB Boskovice
5:7(1:2, 4:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 16. Dědek (Lainka), 23. Christov (Šimek), 28. Svozílek, 29. Lainka (Svozílek), 33. Lukáš (Dubnický, Humplík) – 5. Hnilička (Václavík, Pelikán), 7. Skácel (Šebek, Václavík), 29. Hrazdil (Skácel), 38. Surý (Pelikán), 43. Skácel (Hnilička), 46. Hnilička, 56. Krejčiřík (Kárný, Šebek). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:7.

VHK ROBE Vsetín B: Machač – Šimek, Dubnický, Vítek, Svozílek, Hradil – Vašíček, Janošek, Lukáš, Humplík, Fojtů, Christov, Lainka, Dědek.
SKMB Boskovice: Chvátal – Skácel, Krejčířík, Surý, Pelikán – Hrazdil, Václavík, Šebek, Špok, Hnilička, Kárný, Bednář, Külzer

Vstup do zápasu měli pod kontrolou hosté, i když se jim domácí snažili zamezit v přesných rozehrávkách a následném ohrožení branky. Lukáš Hnilička to nejprve zkusil necelé čtyři minuty po začátku zápasu, když nahodil puk k levé tyčce. O 18 vteřin později už se ale radoval. Při druhém pokusu zastavil kotouč na pravém kruhu, obhodil betony domácího gólmana a zasadil puk ke vzdálenější tyčce. Do přečíslení se vydali Janošek a Fojtů, hostující obránce Pelikán je o puk připravil, čímž nachystal dobrý základ pro své spoluhráče v útoku. V sedmé minutě se tak hosté trefili podruhé. Trefa Romana Skácela zapadla přesně mezi Machačovy betony.

Na domácích bylo vidět, že se chtějí co nejdříve dostat do zápasu kontaktní brankou. Hosté se puku nechtěli vzdát, a pro Valachy tak byl tento úkol obtížný. V patnácté minutě mohly vést Boskovice rozdílem tří branek. Po souboji u mantinelu se puku chopil Bednář a jel nikým nebráněn na vsetínskou branku. Domácí brankář si proti jeho střele povyjel a položil se do ní. Před Machačem si puk našel Külzer, v tom okamžiku měl hostující forvard naproti sobě prázdnou bránu. Boskovický útočník nastřelil břevno. Za chvíli branka přece jen padla, bylo to však na druhé straně. V nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval Daniel Dědek a poslal puk do nestřežených míst branky. Ke konci třetiny byl opět vidět Külzer, kterému se znovu naskytla možnost poslat kotouč nad ležícího gólmana. Ani tentokrát se mladý útočník netrefil.

Jednobrankové manko smazali Valaši hned v úvodu druhé třetiny. K pravé tyčce nasměroval kotouč Erik Christov. Po dobu pěti herních minut se hrálo v obranném pásmu domácích, gól ze strany hostů však nepřišel, jelikož Machačovi se povedlo všechny střely zastavit. Na branku Chvátala se naopak vydal Ivo Svozílek, který se v úniku dostal až na pravý kruh, odkud boskovického gólmana propálil. Devatenáct vteřin nato bylo ale opět vyrovnáno. Skulinku pro dopravení puku za brankovou čáru našel Jakub Hrazdil. Vsetín o vedení rychle přišel, ještě rychleji si ho vzal zpátky a Lapač viděl během 30 sekund již třetí branku. Kotouč do branky dostal Petr Lainka, kterému se podařilo překonat všechny hráče, kteří se ocitli v menší kolizi na pomezí brankoviště.

Domácí tento sled branek nabudil a přinutili soupeře k faulu. Přesilová hra nezůstala nevyužita. Petr Lukáš byl při přesilovkové kombinaci připraven u levé tyčky, odkud překvapil gólmana hostí. Vsacané nadále kombinovali a Janošek to zkusil i individuálně. Surému se podařilo vystihnout jednu z přihrávek v přečíslení a dostal svůj tým do útočného pásma. Hnilička vystřelil od modré čáry a trefil beton gólmana Machače. Na střelu Zbyňka Surého od modré už však vsetínský brankář nestačil a puk mu proletěl nad levým ramenem.

Vsetín si do třetí třetiny přenesl přesilovou hru, tu ale nevyužil a byli to naopak hosté, kdo vstřelil branku. V jejich případě to byla vyrovnávací branka na 5:5. Jakub Machač neměl přes clonící hráče ideální výhled, čehož využil Roman Skácel a z pravého kruhu vyslal střelu do pravého horního rohu. Střelec této branky se ocitl také na trestné lavici. V tomto oslabení se dostali hosté do brejku a ohrozili vsetínskou branku střelou mezi betony gólmana. Hlavním aktérem této akce byl Hnilička, Machač jej vychytal. Po minutě přesilová hra Valachů skončila, když dostal menší trest za vysokou hůl Christov.

Po návratu Skácela na led se Lukáš Hnilička postaral o vedení svého týmu, když po chvíli přemýšlení na levém kruhu poslal kotouč lehce kolem pravé tyčky. Oba celky měly motivaci ke vstřelení další branky. Domácí však neprocházeli přes obranu a jejich střely byly likvidovány obětavými hráči v poli. Hosté troskotali na Machačovi ve vsetínské bráně. V 56. minutě byl vyloučen Fojtů, což se nakonec ukázalo, jako rozhodují faktor v této hádance. Domácí brankář se nestihl včas přemístit, aby tak zabránil brance z hole Filipa Krejčiříka, který poslal puk mezi pravou tyčku a nohu gólmana. Vsetín měl čtyři a půl minuty, ve kterých mohl s výsledkem něco udělat. Domácím se již nepovedlo vstřelit branku a tři body si z Lapače odvezli hosté.