Bílí Tygři zvyšují svůj náskok v tabulce, dorostenci opět s prázdnou

Jiří Beníšek, Kristýna Guricová • 15.11.2008

L i b e r e c - Dorostenci Valašského hokejového klubu se v sobotní poledne postavili na buly proti silnému soupeři z Liberce, který v letošní sezóně nasbíral již 56 bodů a momentálně trůní na první příčce extraligové tabulky. Valaši se však tímto faktem nenechali zastrašit a svou vysokou prohru 2:7 ze začátku sezóny nezopakovali. První branka utkání však, bohužel pro Valachy, putovala v 9. minutě opět do jejich svatyně, a když ke konci první části přidali Bílí Tygři ještě jeden gól, vypadalo to, že si svou výhru již pohlídají. Valaši však své zbraně nesložili a zásluhou Petra Tršky se v polovině utkání Liberci přiblížili zpět na rozdíl jediné branky. Do konce utkání už ale zelenožlutí na domácího gólmana znovu nevyzráli a o konečné výhře 3:1 pro Liberec tak rozhodla poslední minuta hry, kdy se trefil domácí Říha.

- 20.kolo so 15.11.12:00
Bílí Tygři Liberec
3:1(2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Morong (Dám), 17. Příkazský (Maďar, Rohal), 60. Miškovský (Říha) – 30. Trška (Slováček). Rozhodčí: Třasák – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 11:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 18:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Bílí Tygři Liberec: Jelínek – Bartejs, Říha, Rohal, Dám, Najman – Maďar, Příkazský, Miškovský - Morong, Kouba, Schütz – Bittner, Šetka, Slivka.
VHK ROBE Vsetín: Nechvátal – Žabčík, Pelc, Hurtík, Trška, Mlýnek, Tyralík, Studený, Synek - Ondra, Daněk, Kitzberger, Krucký, Bolfík, Podešva, Slováček, Kozák, Djorič, Klimek, Kajaba, Gromus.
Úvod utkání byl ve znamení vzájemného „oťukávání“, první střelu na branku vyslali hosté. V 5. minutě se dostali do šance v nájezdu dva na jednoho domácí Bittner se Šetkou. Jejich šanci se pokoušel dokončit Slivka, ale jeho střelu hostující brankář zlikvidoval. Na druhé straně si při rychlém kontru pomohla domácí obrana faulem a hosté hráli přesilovku. Jedinou vážnou šanci ale zlikvidoval Jelínek. V 9. minutě dostali naopak možnost přesilovky domácí. Hned po jejím zahájení si našlápl s pukem David Morong, prodral se až před hostujícího brankáře a střelou mezi betony dostal domácí do vedení.

Ve 12. minutě se dostali do šance hosté, ale nebezpečnou střelu Slováčka zlikvidoval výborným zákrokem Jelínek. O další dvě minuty později vypíchl hostům na vlastní modré puk Miškovský, ale jeho zakončení mezi betony tentokrát nebylo úspěšné. Vyšlo to až později. V 17. minutě hráli domácí přesilovku, jejich závar korunoval druhým gólem Tomáš Příkazský. V závěru třetiny hráli přesilovku hosté, pěknou akci ale nezakončili přesně.

V pokračujícím oslabení na začátku druhé třetiny vyzkoušeli hosté Jelínka střelou od modré, ale domácí brankář byl na místě. Ve 22. minutě mu pomohly tyče branky. Závar korunoval jeden z hostujících hráčů střelou bekhendem, která se od tyče odrazila do břevna a pak do pole. Ve 23. minutě hráli domácí přesilovku, ale brzy o tuto výhodu přišli. Za další půlminutu dostali hosté dokonce možnost hrát čtyři na tři, později dokonce pět na tři. Bílí Tygři se ale ubránili, výborný zákrok předvedl brankář Jelínek. Když se vyloučený Rohal vracel z trestné lavice, dostal na útočné modré přihrávku od Maďara, jel sám, ale netrefil branku.

Domácí hráči se i nadále museli bránit velkému tlaku hostí, občas si museli vypomoci faulem. Ve 30. minutě už se hosté dočkali. V přesilovce trefil od modré pěkně „víko“ domácí branky Peter Trška. Hned v následující minutě podnikli domácí protiútok a potom dlouho obléhali hostující branku, ovšem bez efektu. Ve 35. minutě hráli hosté přesilovku a z jejich tlaku přišel faul Rohala a přesilovka hostí pět na tři. Ale domácí se znovu ubránili, dva výborné zákroky předvedl Jelínek. Hned, jak se Rohal vrátil z trestné lavice a domácí byli v plném počtu, dostal se do šance Miškovský, ale trefil jen tyč vsetínské branky. Závěr třetiny byl ve znamení větší aktivity domácích, kteří se alespoň krátkodobě vymanili z velkého tlaku hostí.

Hned na začátku třetí třetiny se dostal ke střele Maďar, ale nedokázal zakončit přesně, z protiútoku se v šanci ocitli hosté. Ve 43. minutě pronikli domácí do útočné třetiny a více než minutu obléhali hostující branku. Hosté se pak osvobodili a zahájili mohutnou ofenzívu ve snaze vyrovnat. K opravdu nebezpečné střele, která by jim přinesla gól, se ale nedostali. Až ve 49. minutě se znovu připomněli domácí, Rohal vyzkoušel vsetínského brankáře střelou zpoza modré, Maďarova dorážka pak jen těsně minula vsetínskou branku. V 51. minutě, opět v oslabení, se do úniku dostal Bittner, byl faulován, ale znamenalo to jen srovnání sil na ledě.

V 53. minutě znovu zahrozili hosté střelou po ledě, ale Jelínek byl opět na místě. Pak přišlo další oslabení, ale ani tentokrát hosté neuspěli. Závěr utkání dohrávali vsetínští vabank, do šance se tak dostal Bittner, který měl po přihrávce Šetky gól na hokejce, ale nedal. Minutu a čtvrt před koncem si vzali hosté oddechový čas a po něm nastoupili bez brankáře. Vhazování před Jelínkem vyhráli domácí a vyhodili puk až na zakázané uvolnění. Po dalším vhazování a několika soubojích se k puku dostal Daniel Miškovský a střelou z vlastní obranné třetiny trefil opuštěnou vsetínskou branku, pečetil tak domácí vítězství.