Boj se Slavií: opět skvělí gólmani

Aleš Koňařík • 30.11.2002

V s e t í n – Utkání s číslem 500 ozdobil Radovan Biegl 44 úspěšnými zásahy a výrazně tak přispěl k remíze vsetínského týmu v utkání se Slavií. To skončilo stejně jako v prvním případě nerozhodně, bojovný a pohledný zápas přinesl pouhé dvě branky. Vsetín se po špatné první části dostal do tempa až od druhé části, kdy se také střelecky prosadil Demel. Více už domácím nedovolil výborný gólman Málek.

- 26.kolo so 30.11.17:00
HC Slavia Praha
1:1p
Branky: 17.Hejda (Šaffer, Dlouhý) – 31.Demel (Vozdecký, Vak). Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel Vyloučení:7:7 Využití: 0:0 Diváci: 2322
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Frolo, Luža, Kuboš, Horáček, Jaškin, Polák od 21. Ptáček, Němec - Demel, Vak, Vozdecký - Stantien, Hudler, Kucharczyk - Streit, Ambruz, Kotásek, od 21. Vampola, Korotvička
HC Slavia Praha: Málek - Hejda, Kadlec, Kučera, Novák, Kolařík, Posmyk, Graňák - Sup, Beránek, Duda - Antoš, Krátoška, Hruška - Fadrný, Steiner, Sailer - Šaffer, Dlouhý, Jaroš
Ve svém pětistém extraligovém utkání se vsetínský brankář Biegl od počátku pořádně potil pod náporem slávistických útočníků. Unyle a zakřiknutě hrajícímu Vsetínu dělala problémy především Beránkova formace, své pohledné akce ale nedokázali proměnit ve vedoucí gól. Slavie se však zdaleka nespoléhala jen na první formaci a Biegl dokazoval, že v pěti stovkách utkání nedostal šanci pro nic za nic. Jen za prvních osm minut měl na kontě 14 úspěšných zásahů.

Vsetín po dvou porážkách v řadě sáhl k radikálním změnám v sestavě, jenže dlouho se s nimi nedokázal vypořádat. Hudlerova řada se Stantienem na levém křídle se několikrát dostala do náznaku šancí, nic nebezpečnějšího ale Málek řešit nemusel. Jeho obrana pracovala na výbornou, při obávané vsetínské přesilovce dovolila pouze jednu nevýraznou střelu Polákovi.

Gólu se ve všech ohledech lépe hrající hosté dočkali až v 17.minutě, kdy Šaffer zpoza branky přesně našel hůl najíždějícího zadáka Hejdy. Na jeho ránu do protipohybu nestačil ani jinak výborný Biegl.

Domácí pak ve druhé části shodili zbytečný respekt, začali bruslit a přitvrdili v osobních soubojích. Slavia začala postupně ztrácet glanc a byl to Vsetín, kdo najednou diktoval tempo. Základ byl znovu ve vynikajícím Bieglovi, který opět vychytal reprezentanty Beránka s Dudou. V polovině utkání pak jako namydlený blesk projel slávistickou obranou Demel a našel ve výzbroji Málka mezeru, kterou puk propadl do brány.

Další šance znovuzrozených domácích, především dorážku mladého útočníka Korotvičky, už slávistický gólman pokryl. V závěru pak zahrozila agilní čtvrtá formace Pražanů, jenže na Biegla si nepřišli ani Šaffer, ani Dlouhý.

Málek měl v úvodu třetí části hodně práce s jedovatými střelami vsetínských mladíků Vampoly a Korotvičky, s chutí hrající domácí vycítili, že i favorizovaný soupeř je k poražení. Hra nicméně nabrala na opatrnosti, neztratila však na urputnosti a nasazení. Brankáři byli nadále ozdobou, Biegl se opět vytáhl proti Beránkovi, na druhé straně zlikvidoval nájezd Němce pohotově nastaveným betonem Málek. Dle čísel nejlepší brankář ligy pokryl i střelu Ambruze a samostatný nájezd Hudlera, Vsetín totiž s blížící se závěrečnou sirénou mohutně finišoval a soupeře přehrával.

Rozhodnutí však v normální hrací době nepadlo, při prodloužení měla i díky vyloučení Poláka více ze hry Slavie, jenže největší příležitos zíksat bod navíc zazdil pár vteřin před koncem Vozdecký. Dvě vyložené šance mu zlikvidoval výtečný Málek a zápas tak skončil stejně jako v prvním případě 1:1.

Jiří Kalous (Slavia): „Vsetín opět dokázal, že má bojovný tým. Podařil se nám vstup do utkání, měli jsme převahu, ale vstřelili jsme jen pouze jeden gól. Od půli zápasu jsme se přestali tlačit do útoku, Vsetín postupně srovnal hru a v závěru měl více ze hry. Myslím, ze to byl divácky atraktivní zápas, dělba bodů je spravedlivá."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Bylo od začátku patrné, že Slavie má silné a sebevědomé mužstvo. Byli jsme od prvního střídání pod tlakem, po první třetině jsme byli zralí na ručník. Ve druhé části jsme do hry nasadili čtvrtou formaci, hra se oživila a zjednodušila směrem dopředu. Díky tomu jsme také vyrovnali. Vynikali oba gólmani, bod bereme s povděkem."