Devátá výhra v řadě: Vsetín v generálce na derby přetlačil Nový Jičín

Václav Trávníček • 05.02.2014

Vsetínští hokejisté si připsali už deváté vítězství v řadě, když ve středu večer porazili Nový Jičín na jeho ledě 4:2. Valaši začali dobře a v rozmezí 16. - 27. minuty odskočili soupeři na tříbrankové vedení. Byť ve třetí části z hole Kabeláče dvakrát inkasovali, čtvrtým zásahem do prázdné novojičínské brány definitivně rozhodli. O zakulacení vítězné šňůry se Vsetín pokusí v sobotu, kdy na Lapači přivítá meziříčské Bobry.

2. liga - 39.kolo st 5.2.18:00
HK Nový Jičín
2:4(0:2, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 56. Kabeláč (Macháček, Lehečka), 59. Kabeláč (Vnenk, Fojtík) – 16. Kubo (Mikšovský, F. Vrba), 20. Podešva (Vrba L.), 27. Vrba L. (Daněk), 59. Hurtík. Rozhodčí: Volf – Velínský, Matěj. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 360. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
HK Nový Jičín: Šrámek - Gebauer R., Fojtík, Kabeláč, Ohera, Lehečka, Hruška J., Dusík, Cabák, Vašut, Putniorz, Macháček, Chvostek F., Fišera, Hanák, Vnenk, Zedník, Novotný, Uhlár.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Hurtík, Vrba L., Žák, Vrba F., Báchor, Tichý, Farda, Kajaba, Vaněk, Ambruz, Kubo, Ševčík, Mikšovský, Vítek, Podešva, Zúbek, Kývala, Daněk, Hruška P.

Ohlasy k utkání

Aleš Flašar (trenér Nového Jičína): „V první třetině jsme laxněji obsazovali hráče v předbrankovém prostoru a to rozhodlo. Bohužel jsme museli dotahovat. Hokej je o využívání chyb, ale když se podívám na tým, který jsem přebíral, a který máme nyní, je to sto a jedna. Líbí se mi, že mužstvo nic nevzdává. Vsetín má silný tým, je na tom dobře bruslařsky. Hokej ale není hra po panenky. Aby se tam kouleli po ledě, to mi připadá trošku divné.“

Jiří Weintritt (trenér Vsetína): „Dnešní zápas byl z naší strany sehraný tak, jak jsme si řekli v kabině. Závěr utkání jsme si sice trošku zkomplikovali, ale podařilo se nám to uhrát do vítězného konce. Důležité bylo, že se kluci nenechali vyprovokovat, dodrželi disciplínu, a jak se dnes ukázalo, přineslo nám to ovoce. My víme, že do žádného zápasu nejdeme jako favorit, jdeme do něj s pokorou. Tím bych chtěl zároveň pozvat všechny diváky na utkání s Valmezem, aby pomohli vytvořit tu správnou atmosféru a hnali nás k vítězství.“