Dorost po vyrovnané třetině rozhodl dvěma hattricky, všechny body zůstávají na Vsetíně

Anna Pavlína Sedláčková • 28.02.2019

V první třetině jsme mohli vidět vyrovnaný hokej, kde se podařilo prosadit pouze hostům. V polovině druhé třetiny ale domácí všechny své chyby z první části zápasu napravili a vyrovnali na 1:1. V posledních pěti až deseti minutách třetiny se jim podařilo dostat do vedení 4:2. Pátý gól přidali hned v první minutě třetí třetiny, kdy také došlo na střídání gólmanů Techniky. Tato výměna však hostům příliš nepomohla a Brněnští inkasovali další dva góly, kdy druhý z nich vyslal Kočí, který tak zkompletoval svůj druhý hattrick v sezóně. V nadstavbě byli domácí taktéž úspěšnější a svůj hattrick tu zkompletoval Půček.

ELIOD Extraliga dorostu - 16. kolo - 2. část čt 28.2.17:45
HC Technika Brno
7:4(0:1, 4:1, 3:2 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Půček (Kočí, Babeliak), 37. Půček (Čajanová, Turek), 38. Kočí (Kuchařík, Dědek), 39. Adámek (Krajčík, Babeliak), 41. Kočí (Půček), 49. Babeliak (Adámek), 59. Kočí, 65. Půček (Dědek) – 19. Hrnčíř, 32. Maštalíř (Fornál, Plevka), 43. Maštalíř (Fornál), 60. Líska (Filípek). Rozhodčí: Vaněk – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Střely na branku: 49:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3, 7:3, 7:4.

VHK ROBE Vsetín: Krňa – Velikovský, Šedlbauer, Kočí, Mikula, Kuchařík, Krajčík – Bednařík, Jurek, Babeliak, Adámek, Matějiček, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.
HC Technika Brno: Nešpůrek (41. Bílek) – Růžička, Smutný, Irajn, Šupa, Navrátil – Vrzal, Líska, Oujeský, Přidal, Kubový, Filípek, Plevka, Maštalíř, Hrnčíř, Fornál, Harásek.

První třetina nám přinesla spíše vyrovnaný hokej. Hráči se o puk spíše přeli, než aby se drali do útoku. V 5. minutě se Vsetín ocitl v přesilovce, kterou se jim však nepodařilo nijak využít, a po celou dobu byli drženi v obranném pásmu. Když však byli hosté v plném počtu, Vsetínu se dařilo více prosazovat, ale ani tehdy žádný gól nepadl. Od 12. minuty byli Valaši drženi pod nátlakem, a to až do doby, kdy se na trestnou dostal Růžička. Ani v tomto oslabení hostů se vsetínskému celku nepodařilo prosadit. V 17. minutě se ke kotouči dostal Přidal, jehož střela však nebyla úspěšná. O dvě minuty později se podařilo dostat puk pod hokejku Tadeáši Hrnčířovi, který se trefil do prázdného místa u pravého betonu Krni. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 0:1 z pohledu domácího Vsetína.

Ani z počátku druhé třetiny se domácím nedařilo vytvořit na Techniku dostatečný nátlak a vstřelit gól. Avšak ani hostům se to nedařilo, i když se zápas odehrával na pravé straně hřiště, tedy před Krňovou bránou. Ta pravá hra začala až v půlce druhé třetiny, kde padaly góly jeden za druhým. Ve 30. minutě jsme se dočkali vyrovnání. To se k puku dostal Kočí, který nahrál k pravému kruhu na Jana Půčka, který svou střelu zakončil nad pravý beton Nešpůrka. O pár minut později se ale do vsetínské brány trefil také Jiří Maštalíř a Brněnští se tak opět dostali do vedení, ve kterém taktéž dlouho nesetrvali, neboť se opět podařilo vyrovnat Janu Půčkovi, který se ke kotouči dostal u modré čáry, odkud vyjel na Nešpůrka, který před sebou neměl žádnou obranu a musel vsetínskému útočníkovi čelit sám.

Netrvalo dlouho a domácí Vsetín se dostal rychle do vedení. Nejprve se po nahrávce od Kuchaříka ve 37. minutě trefil Václav Kočí. Tento gól byl následován střelou Matyáše Adámka, jenž zajistil svému týmu dvougólový náskok, který se Technice již nepodařilo dohnat. Ta se ke konci třetiny snažila ještě snížit svou ztrátu. Nejdříve střelou Haráska, jež nebyla dostatečně silná, a tak ji lehce zastavil obránce Kočí. Po druhé se pokusil prosadit Hrnčíř. Tomu v cestě nestál žádný z vsetínských hráčů, ale jen Krňova lapačka.

Sotva hra ve třetí třetině začala, už se podařilo opět skórovat Václavu Kočímu mezi Nešpůrkovy betony. Vsetínský gólman musel od hostů snášet velký počet střel, které se mu podařilo úspěšně odrazit. Ke snížení rozdílu ve skóre došlo ve 43. minutě střelou Jiřího Maštalíře, jehož střela přeletěla přes pravý beton Krni a puk skončil milimetry za brankovou čárou. Poté hra směřovala k opětovnému vyrovnání, protože puk se objevoval spíše na straně hostů, vsetínské obraně a Krňovi se však podařilo svou bránu ubránit. U Valachů to byl nejprve Babeliak, který vyslal prudkou střelu na Nešpůrka, ta se však odrazila od jeho betonu. O tutéž akci ze stejného místa se o pár sekund později pokusil i Turek, výsledek byl stejný. Nakonec se domácím podařilo přece jen prosadit, a to když Boris Babeliak dostal přihrávku od levého kruhu do mezikruží.

Po tomto gólu se Vsetínu již dařilo držet spíše v útoku, to se také prokázala na statistikách od 51. minuty, kdy bylo na Nešpůrka vysláno několik střel. Největší šanci prosadit se měl Kuchařík, který pálil od pravého rohu brankoviště, jeho střela se však odrazila od betonu. Jeho akci se pokusil do prázdného místa dokončit Jurek, tato střela už skončila v gólmanově lapačce. V 56. minutě se domácí ocitli v oslabení, ale ani v této situaci nepustili soupeře ze středního pásma. Když se o akci pokusil Fornál, tak ztratil puk a do útoku mohli vyjet Valaši. 59. minuta zápasu nám přinesla hattrick Václava Kočího. A absolutně nečekaně se dvě sekundy před koncem podařilo prosadit i brněnskému útočníkovi Dominiku Lískovi.

Také v nadstavbě byli Vsetínští úspěšní a i s jedním vyloučením se jim podařilo skórovat. Skvělou akci předvedl Dědek s Janem Půčkem. Ten tak zkompletoval druhý hattrick zápasu a vsetínští dorostenci mohou slavit další výhru se čtyřmi body.

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): První třetina byla spíše bojovná, vyrovnaná. Do druhé třetiny jsme vstoupili aktivněji, vytvářeli jsme si hodně šancí, které jsme si nakonec podmínili. Postupně jsme si získali vedení, které jsme drželi až do konce zápasu. Prodloužení bylo taky vyrovnané, bylo to prostě štěstí.

David Havíř (VSK Technika Hokej Brno): Byli jsme ve všem pomalejší, ještě tam trošku rozhodla druhá třetina, ale v první jsme taky nehráli tak dobře. Prostě se mi to nelíbilo, vytkl jsem to hráčům a musíme se do dalšího zápasu zlepšit.