Dorostenci podlehli Havířovu, rozhodovaly góly v oslabení

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 14.08.2019

V pořadí pátý přípravný zápas vsetínských dorostenců nedopadl tak, jak by si domácí představovali. Od začátku byl aktivnější hostující Havířov, což se nebál ukázat hlavně ve vlastním oslabení. Ve druhé třetině se herní projev obou mužstev srovnal, stejně tak skóre. Za domácí se prosadil Patrik Kopřiva. Rozhodovalo se až v poslední dvacetiminutovce, kde Valaši dvakrát inkasovali ve vlastní přesilovce. Po skončení utkání následovaly samostatné nájezdy. Také v těch byli úspěšnější hosté z Havířova.

Přípravné zápasy dorostu - Příprava st 14.8.16:15
1:3(0:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 37. Kopřiva (Urban, Čajanová) – 17. Kubíček (Spurný, Makovec), 49. Becher, 59. Siekierka (Kolat, Kubíček). Rozhodčí: Kovařčík – Poláček, Krátký. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 88. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

VHK ROBE Vsetín: Vilém – Kočí, Machů, Navrátil, Čajanová, Dořičák, Šedlbauer – Dědek, Hrnčíř, Kuchařík, Juráň, Kopřiva, Rybár, Martinec, Tobola, Urban.
AZ Havířov: Nowak – Kubíček, Kremnický, Zmarzlák, Puzoň, Kalina, Wlodara, Spurný, Bílek, Urbančík, Vojkůvka, Makovec, Bárta, Becher, Kolat, Kusak M., Kusak P., Siekierka, Žák, Mikula.

Hra se ihned na začátku dostala do pásma Havířova, kde však dlouho nesetrvala. Ve 4. minutě se Valachům podařilo několikrát vystřelit na bránu, ale díky dobrému postřehu Nowaka gól nepadl. V 7. minutě jel Tobola na havířovského gólmana, ten však opět skvěle zasáhl pravým betonem a kotouč poslal za svou bránu. Podobná akce se o pár sekund odehrála i v pásmu domácích, kde jel na bránu Becher a mířil mezi gólmanovy betony, Vilém se jeho rychlou jízdou nenechal zastrašit a střelu vykryl. V polovině třetiny hrál Vsetín v početní výhodě, kterou se jim i přes pár šancí využít nepodařilo.

11. minuta přinesla svižnou a energickou hru z obou stran. Hrálo se především před bránou domácích, kde se hráči o puk přetahovali, než se na delší dobu dostal pod hokejky hostů. Ti se dostali od mantinelů před Viléma, který jejich střelu rychlým výpadem chytl. To domácí nabudilo a rvali se více před bránu hostů. To skončilo vyloučením Rybára a následovným gólem  Petra Kubíčka do pravého horního rohu. Do konce třetiny se hrálo jen v útočném pásmu Havířova.

Ihned ze začátku třetiny se ke kotouči dostali domácí, jež se okamžitě rozjeli na bránu soupeře. Tam se odehrál menší souboj, který byl zakončen střelou na Nowaka, kotouč se však domácímu týmu do brány dostat nepodařilo. Vilém předvedl skvělou akci v 30. minutě, kdy na něj bylo vysláno hned několik střel za sebou, nakonec se mu podařilo dostat kotouč bezpečně za svou bránu, kde si jej převzali jeho spoluhráči.

Kopřiva měl skvělou šanci na gól, když jel sám na bránu a obranu Havířova nechal za zády, dlouho se však rozmýšlel, kam střelu pošle a kotouč se tak dostal nad havířovskou bránu. V 37. minutě bylo vyrovnáno pár sekund poté, co se hosté vrátili na led v plném počtu. Kotouč se dostal k Patriku Kopřivovi, který neváhal a vyslal střelu za záda Nowaka.

Začátek třetí třetiny byl sice rychlý, ale žádný tým neměl šanci na vstřelení gólu. V 45. minutě došlo opět na vyloučení Bechera, čehož nebylo využito. Ke konci jeho vyloučení si k němu přisedl další hráč Havířova. Ale i v oslabení 4 na 5 se hostům podařilo skórovat a dostat se opět do vedení. Tento gól padl v 49. minutě od Ondřeje Bechera, který se k puku dostal u levého kruhu a vyjel sám na vsetínskou bránu. Chvíli na to měl Havířov opět šanci na gól, této příležitosti se však hostům využít nepodařilo.

Vsetínští hráči se rozhodli přitvrdit a havířovské hráče nepustili ani do svého pásma. V 54. minutě se Havířov opět ocitl v oslabení. Domácí si při svém oddechovém čase ujasnili hru a jejich tlak zpočátku stupňoval, pak ale přišel souboj o puk, jenž vyhrál Havířov. Hosté si do konce zápasu neodpustili ani další trestné minuty. Třetí gól si na své konto ale připočetli v oslabení. Tentokrát měl šťastnou střelu Mateusz Siekierka od levé tyčky.

Na konci zápasu proběhli ještě samostatné nájezdy, ve kterých vsetínští hráči taktéž nebyli úspěšnějším týmem. Skóre dovedností soutěže znělo 3:4. V nájezdech za Vsetín uspěli: Sára Čajanová, Marek Urban a Matěj Šedlbauer.