Dorostenci porazili Havířov, Hromada vychytal nulu

Petr Vychopeň • 17.02.2007

V s e t í n - Utkání, které bude k vidění ve středu 21.2. na Galaxii sport, dopadlo lépe pro domácí Vsetín. První třetina přinesla vyrovnanou partii, kterou na svou stranu přenesl Červenka v 18. minutě (1:0). Druhá branka padla rovněž do havířovské sítě, a to v podání Štindla, čtyři minuty do konce druhé dvacetiminutovky (2:0). Snaha Pantherů na srovnání stavu skončila vždy na výborném Hromadovi, který byl klíčem úspěchu zelenožlutých. Na konečných 3:0 upravil v třetí části vsetínský Surovčík, který využil zaváhání hostující obrany a dal tak svému týmu jistotu tří bodů.

- 43.kolo so 17.2.
3:0(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Červenka (Kocur), 36. Štindl (Kubo, Vrba), 55. Surovčík. Rozhodčí: Bousa - Goňa, Poláček. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 300.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Holomek, Vrba, Jaškin, Šindl, Kocur - Kentoš, Ptáčník, Pořický, Surovčík, Pospíšil, Dubec, Kubo, Vávra, Červenka
AZ Havířov: Matoušek (31. Raszka) - Hanzel, Kocurek, Zientek, Pinka, Šurin, Chovanec, Jindřich - Dočkal, Haas, Křivohlávek, Protasenja, Slavík, Matysz, Blucha, Kameník, Mach
Zahajující část se nesla ve vyrovnaném duchu. V druhé minutě se domácí dostali do slibné šance, když si vytvořili menší závar před havířovským Matouškem. Pantheři si ale poradili a puk vyhodili z pásma. V druhé minutě přišlo také první vyloučení, a to na straně hostujícího celku. V přesilovkovém rozložení si Vsetínští předávali puk z hokejky na hokejku a nakonec se ke střele odhodlal Holomek. Matoušek byl pozorný a jeho ránu schoval do výstroje. Kromě této šance si domácí další příležitost nevytvořili, ale o chvíli později dostali novou možnost přesilové hry. Se svou druhou šancí v početní výhodě naložili Vsetínší ještě bídněji a hostujícího golmana nijak neohrozili. V čase 07:45 se dalšího faulu dopustil znovu havířovský hráč, tentokrát Slavík. I napotřetí si havířovská obrana poradila a dokonce si hosté vytvořili velkou šanci. Když se na modré čáře napřahoval vsetínský bek ke střele, puk mu vypíchl Kameník a uháněl na Hromadu. Domácí jistič v bráně si poradil na jedničku a střelu vytesnil betonem. Tato šance hosty nabudila a stali se aktivnějším týmem. Nejprve si vybojovali hru v početní výhodě a do šance se dostal Haas a po něm i Zientek. Obě šance zlikvidoval domácí Hromada. V druhé části třetiny rozhodčí pouštěl sporné momenty a dodal hře rychlejší spád. V 16. minutě si havířovský Kocurek nedovoleně pomohl podražením a to byla pro hosty osudná chyba. Ve své čtvrté přesilovce už se Vsetínští nemýlili a Matouška překonali. Po střele od modré se puk dostal za brankařovy záda a domácí se mohli radovat. O necelou minutu vstřelili Vsetínští druhou branku, ale bylo to za přispění vysoké hole, takže rozhodčí správně upažil. Konec třetiny už žádné hokejové vzrušení nepřinesl.

Druhá třetina byla o něco méně zajímavější než ta první, ale stále je o čem psát. Zahajující šanci měl na svědomí havířovský Blucha, jenže jeho střela postrádala přesnost. Na druhé straně se do slibné šance dostal Dubec, který ale minul cíl. Do dobrého postavení se následné dostali Pantheři. Šance se naskytla Křivohlávkovi, ale ten nepřesně zakončil. Hra se přelévala ze strany na stranu a další možnost k brance měl domácí Surovčík. Jeho průjezd obranou nakonec zastavil až Matoušek. V následné minutě se dopustil faulu vsetínský Vrba a hosté ucítili šanci ke srovnání stavu. Dobré místo k zakončenjí si našel znovu Křivohlávek, ale z blízky nepřekonal Hromadu. Ve svém oslabení se také do šance dostali domácí a to jmenovitě Pospíšil. Puk ho ale neposlechl a tak si Pantheři oddechli. V 31. minutě došlo ke klasickému střídání havířovských golmanů. Po nástupu Raszky do brány začala hra nabírat rychlejší tempo a oba celky začaly přitvrzovat. V 34. minutě si hosté museli pomoct faulem a když si k Chovancovi přisedl na trestnou lavici i Matysz, vsetínským se naskytlo 57 vteřin přesilovky pěti proti třem. Zelenožlutí se dostali do určeného rozložení hráčů a začali motav hlavy hostujícím obráncům. Podařená střela od modré čáry nakonec skončila v síťi a radovat se mohl šťastný střelec - Štindl. Po druhé brance v havířovské kleci se uchýlili hosté k dalšímu faulu a tentokrát to byl pětiminutový trest. Do konce dvacetiminutovky drželi Vsetínští puk na svých hokejkách a v klidu tuto třetinu dohráli.

Třetí část začala vyloučením domácího Surovčíka a následoval ho i Holomek. Pantherům se sice naskytla dvojnásobná přesilovka, ale ani ta jim ovoce nepřinesla. Sami se totiž připravili o dobrou možnost dvojminutových zákrokem Slavíka. První větší příležitost si vypracoval vsetínský Kubo, jehož únik ztroskotal na pozorném Raszkovi. Do tlaku se potom dostali hosté, kteří v krátkém časovém sledu třikrát vypálili na domácího Hromadu. Mág v zelenožlutém oděvu však odolal a znovu svým spoluhráčům dodal sebevědomí. V 47. minutě musel Hromada čelit nejprve střele, kterou vyrazil před sebe a následné dorážce Pantherů, kteří se stávali stále nebezpečnějšími. Jejich aktivitu urazil až nedovolený zákrok Macha. V přesilovce už domácí neriskovali a hráli na čas. Necelou minutu po konci početní výhody domácích si vzali hosté oddechový čas. Po krátičké přestávce vyslal domácí Červenka sice nenápadnou, ale za to hodně nebezpečnou střelu. S tímto projektilem si nakonec Raszka poradil a Pantheři ještě nic nevzdávali. O možnost srovnat stav se ale připravovali sami, zejména svými zbytečnými zákroky za hranicí pravidel. V čase 54:09 dostal havířovský Protasenja 2+10. Na konci třetiny se ještě po chybě hostujících obránců ocitl Surovčík sám před havířovským golmanem a s ledovým klidem mu zasunul puk mezi betony. Tímto gólem zajistilo „céčko" Valachů konečné vítězství v poměru 3:0.