Dorostenci proti Zlínu nebodovali, gólově je sesadili Laciga s Chludilem

Helena Hegeďová • 20.10.2018

Druhé derby sezóny mezi Vsetínem a Zlínem bylo dlouho bezbrankové. Změnila to až bleskově využitá přesilovka při vyloučení Babeliaka. Zlín tak šel do kabiny s jednobrankovým náskokem. Vyloučení postavilo základ i pro další zlínskou brankou, která byla následována již třetím přesným zásahem Beranů. Šance pak měli i domácí. Nejvíce byli vidět Kunst s Turkem, na druhé straně to pak byl Chludil s Kráčalíkem. Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí, což se promítlo i na skóre. Vyrovnat už se ale Vsetínu nepodařilo a nadstavbu rozhodl zlínský kapitán.

ELIOD Extraliga dorostu - 10. kolo - 1. část so 20.10.12:00
Berani Zlín
2:3(0:1, 0:2, 2:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 48. Kuchařík (Velikovský, Kunst), 60. Kuchařík (Turek, Kočí) – 17. Laciga (Chludil, Šindelek), 28. Chludil (Kráčalík, Hoferek), 30. Laciga (Hoferek), 61. Frömel (Šindelek). Rozhodčí: Kovařčík – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 108. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Machů, Mikula, Velikovský, Kočí, Dořičák, Prčík, Kuchařík, Kunst – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Urban, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.
Berani Zlín: Synek – Nábělek, Šimášek, Sýkora, Burian, Šindelek, Čapka, Hoferek – Chludil, Tomeček, Ševčík, Čechmánek, Mojžíš, Laciga, Ramert, Frömel, Kráčalík, Jakeš.

Vyrovnanou první třetinu začali lépe domácí, kteří se usadili v útočném pásmu a donutili Frömela faulovat. V početní výhodě se nejprve převedl Turek, pak ale vynikl nejproduktivnější hráč Zlína. Chludil z brejku po levém křídle zakončil na Tkadlece, přičemž další průběh početní nevýhody strávili hosté v útočném pásmu. Berani ve vytvořeném tlaku pokračovali i při hře pět na pět, ale otěže zápasu pomalu převzali domácí.

V tu chvíli to byl Vsetín, kdo dostal soupeře do nesnází, a tak si čas v útočném pásmu v první třetině oba tým spravedlivě rozdělily. Ale z gólu se radovali pouze hráči Zlína. Po vyloučení Babeliaka za držení hole to Adamu Lacigovi trvalo třiadvacet sekund, než tečoval Chludilovu střelu za přemisťujícího se brankáře. Na druhé straně mohl srovnat obránce Mikula, mnohem větší šanci měl však hostující bek Hoferek. Jeho střelu poslal Tkadlec hokejkou nad sebe a zdálo se, že i tak skončí kotouč za jeho zády. Nestalo se tak a puk se objevil vedle pravé tyčky.

Druhá třetina nedoznala výraznější změny v herním projevu obou celků. Po uplynutí pěti minut z druhého dějství se sám před brankářem a s pukem na holi ocitl Burian. Zlínský obránce s dvacítkou na zádech byl brzy ve vsetínském obklíčení a vystřelil i přes nedovolený zákrok Kočího. Zlínští přesilovku nevyužili, nátlak vytvořený během početní výhody ovšem zužitkovali. Po návratu nejproduktivnějšího vsetínského obránce se po pěkné kombinaci trefil Lukáš Chludil

Ten nejprve přihrál na Kráčalíka, domácí gólman si proti němu nabruslil, jenže kotouč už byl zpět u Chludila, který na nic nečekal. Než se Tkadlec stačil přemístit, Chludil nastřelil spojnici levé tyčky a břevna, odkud kotouč zapadl za levé rameno strážce vsetínského brankoviště. Dvě minuty nato navýšil zlínské vedení povedenou tečí Adam Laciga. Do konce druhého dějství to byli opět Chludil s Kráčalíkem, kdo se ukázal v jasné šanci ve vlastním oslabení.

Vsetínští, vědomi si tříbrankové ztráty, vstoupili do třetího dějství aktivněji a od prvních sekund této části zápasu byli lepším týmem. Výborný pohyb jim hned ve 42. minutě přinesl přesilovku. Tu domácí nevyužili a poprvé se z gólu radovali až o pět minut později, kdy po souhře obránců střílel Dominik Kuchařík. Stahování zlínského náskoku mohlo Vsacanům zkazit špatné střídání a trest za příliš mnoho hráčů na ledě, ale Tkadlec svůj tým v oslabení podržel. Po sérii vsetínských šancí při hře v plném počtu opět započal trend nahoru dolů, který přinesl gólové situace na obou stranách v rychlém časovém sledu.

Do konce základní hrací doby už příliš času nezbývalo, a tak se ani zbytečně nepřerušovalo. A sedmadvacet sekund před sirénou dopravil kotouč za Synkova záda Dominik Kuchařík. Adam Turek z pravého kruhu vyslal na betony střelu, která se odrazila na hokejku nakonec dvougólového střelce Vsetína. Domácí to ještě zkusili bez brankáře, ale ani s Tkadlecem na střídačce nevyrovnali. Nadstavbu rozhodl po rychlé zlínské kombinaci kapitán hostujícího celku. Šimonu Frömelovi na tuto trefu v hodnotě jednoho bodu nahrál Filip Šindelek.

Lubomír Konečný (VHK ROBE Vsetín): Nemyslím si, že bychom byli horší horším týmem, než byl Zlín. Kluci relativně slušně fungují v kabině, slušně trénují, dělají všechno tak, jak se má. Jenže pak přijdou zápasy a oni nedokážou prodat to, co v sobě mají. Někteří si zbytečně komplikují situace, dělají si je těžší, místo toho, aby si hru celkově zjednodušili a vložili do toho takové to týmové srdíčko. To tomu chybí. Všechno je perfektní na trénincích, na suchu. Jak přijdou zápasy, tak by se měli kluci semknout a podpořit, a když to nejde kombinačně a na krásu, tak to musí jít trochu srdcem a někdy tam ten puk i dorvat, schytat ránu i nějakou rozdat. A to těm klukům v dnešním zápase chybělo. Kluci ze Zlína, ač si myslím, že nebyli nějak extra lepší než my, tak si za tím šli. Dali tam jeden gól z pěkné přesilovky, to jim vyšlo, ale myslím si, že celou dobu hráli takový jednoduchý hokej. Šli si za tím, a to nám chybí. Díky tomu jsme dneska prohráli.

Tomáš Jankovič (PSG Berani Zlín): Myslím si, že utkání to bylo na obě strany bojovné. Vsetín má kvalitu a my jsme o tom věděli. Přijeli jsme sem s respektem, pokorou. Já některé ty kluky ze Vsetína znám a myslím si, že mančaft, který tady mají, je hodně dobrý. My jsme podali zodpovědný výkon, kluci bojovali, gólman taky chytal výborně. Myslím si, že rozhodlo to, že jsme využili dvou přesilovek. Tam se podle mě ten zápas zlomil.