Je to tam! Juniorka vyhrála v Třinci a základní část končí na třetím místě

Helena Hegeďová • 24.11.2018

O třetí postupové místo ve skupině D se až do posledního kola rvaly hned tři týmy. Jako první odstartoval svůj zápas Havířov, který třetí příčku hájil proti Vítkovicím. Vedoucí celek ale nezaváhal a AZ odešel bez bodového zisku, čímž vyzval k postupu do play-off Vsetín. Zelenožlutí se v Třinci dostali do vedení, které udrželi až do konce, a po zisku 3 bodů se můžou radovat. I kdyby totiž Zlín porazil Přerov za 4 body, stále by pro Vsacany hrála lepší bilance ze vzájemných zápasů. První utkání nadstavby, skupiny "O pořadí v Play-off", se odehraji již příští pátek 30.11.

DHL Extraliga juniorů - 20. kolo - 1. část so 24.11.14:30
HC Oceláři Třinec
1:4(1:2, 0:1, 0:1 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Geidl (Krzak, Homola), 63. Krzak (Tománek, Adámek) – 9. Frydrych, 12. Krupa (Petriska, Zeman), 25. J. Jenáček (Š. Jenáček, Ondračka), 60. Lukačka (Frydrych). Rozhodčí: Mrkva – Hlavatý, Bartek. Vyloučení: 5:6 + Mikler 10 mim. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

HC Oceláři Třinec: Ochman – Krzak, Šulák, Konderla, Adámek, Michálek, Homola – Králík, Tománek, Indrst, Pastor, Wardas, Mikler, Geidl, Čmiel, Matěj, Macháček.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Ondračka, Zeman, Š. Jenáček, Pernický, Kožený, J. Jenáček – Klímek, Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel. Frydrych.

Gólový účet sobotního utkání otevřeli hosté. Střelu Lukáše Frydrycha stačil Ochman pouze zpomalit a puk se kolem levé tyče došoural až za brankovou čáru. Následně si Vsetín zahrál v početní výhodě a opět udeřil. Po přihrávce Petrisky zakončoval z mezikruží Tomáš Krupa a napálil puk do třinecké sítě podruhé. V čase 16:47 bylo sníženo. V přesilové hře vyslal prudkou ránu Krzak a před brankou stojící Nico Geidl tečoval kotouč mimo dosah bezmocného Málka. O pár minut později mohlo být i srovnáno, Pastor ale svou individuální akci do úspěšného konce nedovedl.

A tak se po návratu z kabin ujali hostující mladíci znovu dvoubrankového vedení. Po přihrávce Šimona Jenáčka pálil Jakub Jenáček a puk z jeho hole skončil v Ochmanově síti.

V závěrečné části byl na ledě vidět zejména Klímek a jeho neúspěšné pokusy. Vsetínský útočník nejprve ztroskotal v brejku a vzápětí neuspěl ani sám před gólmanem. Domácí trenéři v závěru zápasu sáhli po power-play, risk bez brankáře ale potrestal střelou do prázdné branky Marco Lukačka.

V nadstavbě se příliš dlouho nehrálo. Vlastní chybu v obranném pásmu musel hasit Šimon Jenáček a po vyfasování dvouminutového trestu za hákování na ledové ploše přibyl čtvrtý hráč domácího týmu. O pár sekund později už bylo Ocelářů na ledě pět, když se úmyslným posunutím branky provinil Málek. V dvojnásobné početní výhodě se přesnou ranou prosadil Filip Krzak a zajistil svému týmu alespoň bonusový bod.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov