Junioři nevyzráli na Plzeň, gólmana Koláře překonali až v 61. minutě

Helena Hegeďová • 01.12.2018

Valaši se proti favorizované Plzni nemohli prosadit, a to ani přes četné gólové šance. A na ty byl zápas opravdu bohatý. Do druhé třetiny se šlo za jednobrankového vedení Plzně a Vsetín byl díky své aktivitě velmi blízko srovnání. Byl to však domácí tým, kdo povedenou přesilovkovou kombinací navýšil své vedení. Indiáni se po zásluze prosadili i ve třetím dějství a po třech brankách a Kolářově nule brali 3 body. V nadstavbě bylo rozhodnuto velmi rychle. Lukáš Jindra vystřelil bod pro Vsetín již po devětadvaceti sekundách.

DHL Extraliga juniorů - 2. kolo - 2. část so 1.12.13:30
HC Škoda Plzeň
3:0(1:0, 1:0, 1:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Slanina (Lokajíček, Princl), 38. Princl (Procházka, Lokajíček), 54. Kremláček (Princl, Procházka) – 61. Jindra (Lukačka, Ondračka). Rozhodčí: Lacina – Pešek, Kreuzer. Vyloučení: 6:7 + navíc Houser (VSE) 10 min a Petriska (VSE) 5+OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 32:33.  Průběh utkání: 3:0.

HC Škoda Plzeň: K. Kolář – Houdek, Kovařík, Pánek, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Malák – Soukup, F. Kolář, Ženíšek, Červenka, Slanina, Adamec, Procházka, Markov, Princl.
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Zetocha, Veselý, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych, Jindra.

Úvodní třetina začala opatrně, oba celky se spíše oťukávaly. Z levého kruhu to nejprve zkoušel Markov, ze stejné pozice na druhé straně i Jindra, skóre zůstalo stejné. To se změnilo po chvilce, když Lokajíček napřáhl na modré a šikovně se v souboji před brankou prezentoval tečí Jan Slanina. Navýšit mohl náskok svých barev brzy Markov, střela z mezikruží ale byla na poslední chvíli zablokována. Se svým do mlýna přispěchal také Adamec, z pravého kruhu ovšem Sachra nepřekvapil. V závěru třetiny se ještě po chybě v rozehrávce Vsetína dostal k černému nesmyslu Markov na brankovišti, jenže přestřelil.

Prostřední dějství načal Vašenka z pravého kruhu, Kolář puk uzmul do lapačky. Lukačka se zase dostal ke střele u levé tyče, muž s maskou indiánů vytěsnil nad. Ani do třetice to Vsetínu nevyšlo, když dělovka od modré Koženého skončila na betonu. A tak o sobě dali vědět také domácí. Adamec to zkoušel z obou kruhů, podruhé ještě dorážel Slanina, Sachr se rovněž činil. Nemohl však již dosáhnout na ránu z první Marka Princla, kterého u pravé tyče skvělou přihrávkou z levého kruhu našel Procházka.

Záplatku mohl hned zkraje poslední části dát utkání Frydrych, v samostatném úniku ovšem jeho střelu mezi betony Kolář zastavil. Nevedlo se ani Lukačkovi, který zakončil mimo rychlé přečíslení svých barev. Za domácí odpověděl Adamec v přečíslení tři na jednoho, Sachr zasáhl vyrážečkou. Naopak neměl práci proti Princlovi, který z mezikruží přestřelil. Ze stejného místa na druhé straně pálil i Jindra, Kolář zasáhl betonem. Později bravurně lapačkou proti Vašenkovi, který obdržel příhru od tyče k tyči. Nakonec indiáni definitivně rozhodli v přesilové hře, když kombinaci zakončil Vladimír Kremláček. Západočeši tak brali za tři góly, po jednom v každé třetině, stejný počet bodů.

Nadstavba byla rozhodnuta již za devětadvacet vteřin, když úspěšně zakončil Lukáš Jindra. Výsledek 3:1 tak i kopíruje bodový zisk obou celků v utkání.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): Myslím si, že jsme odehráli slušný zápas. První třetina byla velmi dobrá z naší strany, ale trošku se trápíme se zakončením. Ve druhé části jsme měli výpadek, kdy jsme soupeře zbytečně pouštěli do tlaku a šancí. Pak se nám naštěstí povedlo dát druhou branku. Ve třetí části jsme si to pojistili. Hráli jsme i řadu přesilovek, které nám moc nejdou. Mrzí nás prodloužení, která nám také nejdou. Škoda jednoho bodu.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Nechci se vymlouvat, ale určitě nás poznamenal včerejší zápas, který se dohrával prakticky o půl dvanácté v noci. Přijeli jsme na hotel někdy kolem čtvrt na dvě. Pak jsme brzy ráno vstávali a jeli do Plzně, takže pro kluky to nebylo jednoduché – máme úzký kádr, je nás zde prakticky patnáct. První třetinu jsme hodně zaspali, pak jsme možná trošičku to postupem času zvedali. Ale domácí si vítězství pohybem a takovou větší chutí určitě zasloužili. Když to řeknu takhle, pro bod jsme sem přijeli a jsme s ním spokojeni.