Junioři remizovali ve Vítkovicích! Po dvou brankách si připsali Jindra a Pernický

Helena Hegeďová • 27.10.2018

Valaši se po domácí prohře s Havířovem vydali na led lídra tabulky. Ve Vítkovicích se v průběhu první třetiny dostali do dvoubrankového vedení, ostravský rival však srovnal a začalo se od nuly. Týmům se dařilo odskočit vždy jen na rozdíl jednoho gólu, a tak po 60 minutách svítilo na tabuli skóre 5:5. O poslední branku v základní hrací době se postaral v 58. minutě obránce Vojtěch Pernický, který v tomto utkání zaznamenal své první dva góly v letošní sezoně. V prodloužení už však slavili zisk druhého bodu domácí.

DHL Extraliga juniorů - 14. kolo - 1. část so 27.10.17:00
HC Vítkovice Ridera
6:5p(0:2, 3:2, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Kunc (Fridrich), 34. Konečný (Potočný, Lewandowski), 38. Potočný (Lewandowski), 45. Bernovský, 53. Vacula (Blaško, Fridrich), 63. Lewandowski (Konečný, Kunc) – 9. Jindra (Krupa), 14. Frydrych (Jindra, Ondračka), 38. Pernický (Klímek, Krupa), 40. Jindra (Ondračka, Klímek), 58. Pernický (Petriska). Rozhodčí: Šutara – M. Hlavatý, V. Kořistka. Vyloučení: 6:8 + Lukáš Frydrych (VSE) 10 min., Lukáš Frydrych (VSE) OK, Šimon Jenáček (VSE) 10 min. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 155. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5 – 6:5.

HC Vítkovice Ridera: Dolíška – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Vacula, Kučera, Věntus (A) – Konečný, Fridrich, Tvrdý, Bernovský (C), Krška, Lewandowski, Vojtovič, Mrva (A), Blaško, Potočný, Ivan.
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Lašák, Ondračka (A), Zeman, Jenáček (A), Pernický, Kožený – Jindra, Klímek (C), Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.