Junioři slaví! Remíza v Plzni je vynesla do čtvrtfinále, kde se s indiány znovu potkají

Helena Hegeďová • 16.03.2019

Valaši jeli do Plzně s jasným cílem. Tím bylo získat v posledním duelu třetí části alespoň jeden bod, který by je na úkor brněnské Komety poslal do vyřazovacích bojů. Za svým si hosté šli již od prvních minut, kdy se v přesilovce prosadil Jindra. V první třetině byly vsetínské početní výhody rozhodující a Valaši v jedné z nich inkasovali. Druhá třetina skončila také remízou - náskok indiánů mazal Petriska. V třetím dějství hráli Vsetínští o všechno. Neskutečná radost na jejich střídačce vypukla poté, co po dvacet minut trvající defenzivě ubránili skóre 2:2. V prvním kole play-off čeká na Vsetínské znovu Plzeň. Čtvrtfinále, hrané na tři vítězné zápasy, pak odstartuje v úterý 19.3.

DHL Extraliga juniorů - 6. kolo - 3. část so 16.3.13:00
HC Škoda Plzeň
3:2sn(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Adamec (Lokajíček), 27. Slanina (Kolda, Malák), rozh. náj. Malát – 4. Jindra (Lukačka, Š. Jenáček), 37. Petriska (J. Jenáček, Klímek). Rozhodčí: Petružálek – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 31:35 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2

HC Škoda Plzeň: Kolář – Houdek, Kovařík, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Malák – Roubal, Kolář, Balín, Kolda, Slanina, Matiášek, Adamec, Malát, Procházka, Eret, Hasman, Princl.
VHK ROBE Vsetín: Málek (n. Sachr) – Kunst, Ondračka, Zeman, Š. Jenáček, Pernický, Kožený, J. Jenáček – Jindra, Klímek, Zetocha, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel.

V utkání jako první zahrozili domácí. Malát se hnal z levé strany sám na Málka, ještě ale předložil Slaninovi na druhou tyč, ten těsně minul. To Vsetín odpověděl gólově. Lukáš Jindra dostal touš na levém kruhu a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. O rychlou odpověď se pokusil před brankou Valachů tečí pobídky rány Maláka od modré Princl, touš se mezi tři tyče nevešel. Poté se dostalo modrobílým v rychlém sledu výhody dvou početních her, avšak ty se jim vůbec nepovedly. Naopak, v největší šanci pálil ze stejné pozice a do stejných míst jako u své první trefy Jindra, tentokrát minul. Proti čtyřem se nevedlo ani hostům, kteří již opravdu kapitulovali. Václav Adamec se trhl po pravé straně, namířil si to na kruh a vypálil přesně mezi betony. Stejný hráč ještě mohl do první sirény dokonat obrat v utkání, ale ani nadvakrát z mezikruží nevyzrál na strážce svatyně Vsetína.

Prostřední část načal v oslabení ranou z levého kruhu Roubal, neměl ale dobře seřízená mířidla. Lépe si vedli modrobílí v početní výhodě. Akci vykombinovali pro Koldu na modrou, který ještě našel u levé tyče Jana Slaninu, jemuž pouze stačilo nastavit hůl. Podobně to na druhé straně zkoušeli Šimon Jenáček a Vašenka, Kolář se vytáhl bravurním zákrokem pravou rukou. Prvně jmenovaný poté pálil z osy hřiště přes obránce i od modré, skórem ale ne a ne pohnout. To se povedlo až Jánu Petriskovi v přesilovce, který využil před bránou dobré práce Jakuba Jenáčka. Hosté ještě do druhé sirény odehráli dvě minuty v početní výhodě, remízový stav ale již vydržel.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval Kolda u pravé tyče, Málek se stihl přemístit. Naopak zasahovat nemusel proti Slaninovi, jenž tvrdě pálil z pravého kruhu, rána byla nepřesná. Ke střele natáhl i Kremláček, od modré však pouze vyprášil betony brankáři Vsetína. Podobně zakročil i Kolář proti Šimonu Jenáčkovi, jenž si z pravého rohu vybruslil do zakončení. Hokej se v této části změnil v totální bitvu, kdy Vsetín nejevil zájem o útok a horlivě bránil možný zisk bodu, který by ho posunul do čtvrtfinále na úkor Brna. To se také povedlo a již před prodloužením explodovala na straně hostů obrovská radost. V nastavení se příliš vzruchu neudálo, na řadu tak musely samostatné nájezdy. V nich kralovali indiáni, které nerozhodilo ani střídání brankářů soupeře a uspěli všichni čtyři nájezdníci, vítěznou trefu zapsal Sebastián Malát.

František Černý (HC Škoda Plzeň): Můžeme být spokojeni pouze s nájezdy. Myslím si, že kluci měli trošku v podvědomí, že už mají postup jistý. To i ovlivnilo naší hru. Vsetín hrál o všechno, bojoval, byl obětavý. Proto to skončilo tak, jak to skončilo.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Věděli jsme, s čím sem jedeme. Neuhráli jsme si postup již doma s Karlovými Vary, museli jsme dnes tady. Plzeň je kvalitní tým a bylo jasné, že určitě nic nezabalí. Kluci na to byli připravení a musím smeknout, že to zvládli. Díky celému týmu, brankářům i realizačnímu týmu. Jsme vděční za play-off a co bude dál se uvidí za tři dny.