Junioři v souboji s Plzní ani jednou nevedli, přesto mají další bod

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 07.03.2019

První třetina čtvrteční utkání na vsetínském Lapači branku nepřinesla. Více šancí měli Vsetínští, které však neposlouchala koncovka. Vyrovnané bezbrankové skóre se drželo až do konce druhého dějství, kdy Plzenští poprvé trestali vsetínské vyloučení. Touto brankou už však jen vygradovala ofenzivní snaha hostů, při které uzavřeli soupeře v pásmu. Ve třetí třetině domácí zásluhou obránce Kunsta vyrovnali, ale Plzeň v přesilovce zase odskočila. Čtyři a půl minuty před koncem třetí třetiny se prosadil Frydrych a mohlo se prodlužovat. Vsacané nakonec berou z duelu jeden bod, protože se jim nepodařilo zastavit přečíslení zakončené střelou hostujícího Maláta.

DHL Extraliga juniorů - 3. kolo - 3. část čt 7.3.17:45
HC Škoda Plzeň
2:3p(0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 44. Kunst (Krupa, Petriska), 56. Frydrych (Jenáček J., Klímek) – 37. Šiller, 49. Slanina (Kolda, Malát), 62. Malát (Matiášek, Houdek). Rozhodčí: Cabák – Poruba, Novák. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 156. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Kunst, Ondračka, Zeman, Jenáček Š., Kožený, Jenáček J. – Klímek, Zetocha, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.
HC Škoda Plzeň: Kolář K. – Houdek, Kovářík, Lokajíček, Kremláček, Šiller, Malák – Pour, Roubal, Kolář F., Balín, Kolda, Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, Procházka, Princl.

Hra se ze začátku držela v útočném pásmu Vsetína. Poté se nečekaně přesunula před Sachra, kde skvělou hry předvedl Ondračka s Šimonem Jenáčkem, když se jim podařilo dostat puk do středního pásma. Ve 4. minutě musel být vsetínský gólman v pohotovosti, protože na něj bylo vysláno několik ran. V té samé minutě dostal šanci Frydrych, když nechal obranu za zády a vystřelil na Kristiána Koláře, ten však jeho střelu odrazil betonem. Buly v první třetině vyhrávali většinou hosté, kotouč jim ale téměř okamžitě sebral Vsetín. Hosté dostali příležitost dostat se od vedení díky chybě vsetínského hráče. Valaši ale předvedli báječnou souhru, když soupeři nedovolili téměř vystřelit.

Ve druhé půlce třetiny se hra odehrávala převážně před Sachrem, který musel nejednou zasahovat. Vsetínskému gólmanovi se podařilo odrazit všechny pokusy hostů o gól. Ani vsetínská obrana nezahálela a držela útočníky v bezpečné vzdálenosti od brány. 17. minuta přinesla přesilovku domácích, kterým se téměř okamžitě podařilo dostat do pásma a útočit.. Valaši si mohli zahrát v přesilovce další dvě minuty před koncem třetiny. V 19. minutě se pokusil dvakrát skórovat Klímek. Nejprve mu ihned po příchodu na led byl poslán puk na modrou, od které vyjel a vystřelil od pravého kruhu. Jeho střela však byla odkloněna Kolářovým betonem. Další střela přišla o pár vteřin později, když střílel od modré čáry. Také neúspěšně.

Z počátku druhé třetiny se dařilo spíše vsetínským, neboť se hrálo hlavně před Kolářem. Ve 23. minutě dojel puk ke Krupovi před bránu, kterému stačilo se šikovně otočit, a byl by z této šance gól do prázdné brány. Černá guma mu však vyjela zpod hokejky přímo k soupeři. Hostům se ani po této chybě nepodařilo dostat z pásma, a tak se museli střelám Vsetína nadále bránit. Domácí byli nuceni být dvě minuty v oslabení, ale i tak se před Sachrem moc nehrálo. Ve 30. minutě Petriska nahrál na Adámka, tomu však byl kotouč odebrán plzeňským obráncem.

Hra vypadala i nadále stejně. Domácím se dařilo držet Plzeň zkrátka. Měli zde i jednu přesilovku, při které se jim dařilo zůstat v pásmu a vyslat na Koláře několik střel, které však lehce odrazil. Ve 37. minutě však udělal vsetínský útočník chybu a dostal tak tým do oslabení, čehož se podařilo využít Plzni, když vsetínský obránce špatně vyhodil a kotouč se ocitl u Alberta Šillera, a ten se trefil nad gólmanovu lapačku. O minutu později si vyměnili pár slov Petriska s Koldou, kteří šli následně na trestnou za hrubost.

Do třetí třetiny vstoupili domácí aktivně a ukazovali spíše obranný hokej. I tak se jim ve 44. minutě podařilo skórovat, když se za branou u mantinelu bojovalo o puk, který získal na svou stranu Krupa, který nahrál na Stanislava Kunsta za pravým kruhem, odkud vsetínský bek vystřelil pod horní tyčku. Poté se Vsetínským již dařilo hrát před Kolářem. Domácí však dlouho vyrovnaný stav neudrželi, a když byli v oslabení, tak se z mezikruží do prázdné brány prosadil Jan Slanina. V 50. minutě dostali domácí příležitost hrát opět přesilovou hru, ze které se jim však nepodařilo vytěžit žádný gól.

V 53. minutě měl šanci Klímek, když jel od pravého kruhu na Koláře, příliš dlouho však čekal a plzeňský gólman měl dost času přistrčit k levé tyči beton. Pár minut nato se Valachům přece jen podařilo vyrovnat. A to střelou Lukáše Frydrycha, jenž využil rozruchu před plzeňskou bránou. Chvíli předtím byl ale za bránou faulován Šimon Jenáček, a rozhodčí tak v této situaci nechal domácím výhodu. V dalších minutách byl domácí celek nucen hrát spíše obrannou hru, neboť se Plzeň hnala do útoku. Žádný gól už však nepadl.

Prodloužení netrvalo dlouho. První buly vyhrála Plzeň, jež se následně vydala do útoku. A v 62. minutě se jí podařilo skórovat. Střela přišla od Sebastiána Maláta, který se trefil mezi betony.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): V dnešním zápase bylo hodně vidět, že už se blížíme k play-off. Já už to popravdě jako play-off beru a i Plzeň k tomu tak přistoupila. Přijela v nejsilnější možné sestavě, dovezla si hráče z A-týmu, takže byl vidět spíš obranný hokej, hrálo se hodně zezadu. Prakticky máme na Plzeň hodně smůlu, jelikož jsme zase dostali dva góly. Oba dva v oslabení. Tak jako v Plzni. Oni když dostanou přesilovku, tak ji využijí. Je to škoda, protože to první vyloučení bylo hodně zbytečné. Druhé bych nechtěl hodnotit. Ale myslím si, že za ten boj a za to, co dneska kluci předvedli, hlavně ve třetí třetině, jak si soupeře ještě zmáčkli, tak ten bod si zasloužili. Škoda toho prodloužení, tam stačila jedna chybička a oni toho využili. Plzeň je zkušené mužstvo. Myslím si, že dneska jsme byli akademickému týmu velmi rovnocenným soupeřem.