Junioři zakončili základní část výhrou v nájezdech. V play-off je čeká Slavia

Hana Skupinová • 13.03.2023

K poslednímu utkání základní části se junioři v neděli vydali na led Havířova, s kterým naposledy prohráli 3:4. První třetina byla bezbranková, ovšem v druhé periodě se podařilo prosadit Vsetínu. Krátce poté došlo na obou stranách k výměně brankářů, přece jen tabulkové pozice byly rozděleny ještě před tímto zápasem. Ve třetí třetině se Vsetínským podařilo zvýšit na 2:0, to se ale Havířovu nelíbilo a během čtyř minut zvládl dorovnat na 2:2. Do konce třetiny se nepodařilo ani jednomu z týmů skórovat, a tak následovalo bezbrankové prodloužení. Nájezdy se povedly Valachům, a tak si domů odvezli výhru 3:2. Vsetín skončil na třetím místě tabulky a ve čtvrtfinále play-off narazí na Slavii. První utkání je naplánováno na čtvrtek 16. 3., série začne v Praze a podrobnosti brzy přineseme.

Liga juniorů - 42.kolo ne 12.3.14:00
2:3sn(0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 49. Middleton (Kolat, Wlodara), 53. Makovec (Wlodara, Kolat) – 28. Hamřík (Melenovský. Hrdý), 47. Hrdý (Ürge, Hamřík), rozh. náj. Ramert. Rozhodčí: Šutara — Hladík, Návrat. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:2, 2:2.

AZ Havířov: Smolka (34. Maňásek) – Wlodara, Kreutz, Kalina, Brančík, Valouch (A), Bílek (A), Lazár – Žák, Lajoš, Lipka, Mikula, Pohl (C), Jelének, Plevka, Siekierka, Urbančík, Middleton, Makovec, Kolat
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček (35. Tesař) – Fojtík (C), Zedek, Machů, Kráčalík, Hamřík, Mošnička, Velikovský – Jurek, Rigo, Matějíček, Hrdý, Stodůlka, Heinrich, Melenovský (A), Ramert, Ürge.