Juniorka ukázala svou sílu, v Porubě vítězí po neuvěřitelném obratu. Hilšer se blýskl hattrickem

Anna Pavlína Sedláčková, Gabriela Juříková • 25.10.2019

Vsetínská juniorka hrála v Porubě ve značném oslabení. Na soupisce se objevili pouze čtyři obránci, což bylo vidět v první třetině utkání, kterou Valaši prohráli 0:4. Na začátku druhé třetiny se však hosté vzpamatovali a rozstříleli se. Hned v průběhu prvních čtyřech minut dali Vsetínští dvě branky, u jednoho z gólů si zapsal bod za asistenci Pernický, který proti Porubě odehrál po nemoci odehrál svůj první zápas v sezóně. Další dva rychlé góly přišly i na začátku třetí třetiny, díky kterým se vsetínská juniorka dostala do jednogólového vedení 5:4. V poslední minutě se ještě prosadil Hilšer, který tak poskládal svůj hattrick.

Extraliga juniorů - 13.kolo pá 25.10.17:00
HC RT TORAX Poruba 2011
4:6(4:0, 0:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 2. Barčák (Anluaf, Benka-Rybár), 11. Anlauf, 11. Stodůlka (Brodek, Žídek), 16. Morávek (Pavlík) – 23. Klímek (Ondračka), 24. Pospíšil (Frimel, Pernický), 38. Hilšer (TS), 41. Hilšer (Vavřík), 42. Vašenka (Frimel, Liss), 60. Hilšer (Vašenka, Vavřík). Rozhodčí: Rapák – Návrat, Veselý. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Průběh utkání: 4:0, 4:6.

HC RT TORAX Poruba 2011: Lambert (42. Pawlas) – Pitucha, Mrozek, Havlík, Zajíc, Topolanský, Debnár – Benka-Rybár, Anlauf, Barčák, Morávek, Žídek, Stodůlka, Rambousek, Pavlík, Brodek, Häring.
VHK ROBE Vsetín: Málek (21. Tkadlec) –Ondračka, Zeman, Liss, Pernický – Novosad, Holba, Klímek, Hilšer, Vavřík, Vašenka, Vrána, Frimel, Pospíšil.

Domácí se na Vsetín velice dobře připravili. Už v prvním dějství si RT TORAX vytvořil čtyřgólový náskok. Ve čtvrté minutě z blízka střílel Jonáš Barčák. Vsetínští Lamberta několikrát prověřili, ale jeho zákroky byly bezchybné. Ve dvou kombinačních akcích hostů vypomohla gólmanovi i obrana, kdy před Valachy zela prázdná brána. To vše dávalo domácímu týmu pocit jistoty a klidu, což se projevilo v jedenácté minutě, kdy Málek neudržel kotouč před sebou hned dvakrát. V čase 10:06 po samostatné akci zakončil Jan Anlauf svou střelu dorážkou a v čase 10:35 po nahrávkách Brodka a Žídka skóroval Daniel Stodůlka. O pět minut později se z autorství gólu radoval Michal Morávek po skvělé nahrávce Pavlíka.

Po otočení stran byl ve vsetínském brankovišti Tkadlec a puky padaly do porubské brány. Nulu Lambertovi vymazal v první sekundě dvacáté třetí minuty Daniel Klímek, který těsně před brankou tečoval prudkou střelu Ondračky. V čase 23:44 ukončil závar před Lambertem Tadeáš Pospíšil a rázem vedla Poruba jen o dvě branky. Nic na tom nezměnil samostatný únik Klímka v druhé polovině třetiny, kdy se snažil forhendem zakončit k levé gólmanově tyči poté, co si jej nalákal na druhou stranu. Po sérii vyloučení, i vzájemných byl na trestné Mrozek. Vsetín vycítil šanci na kontaktní gól a točil porubskou obranu kol dokola, až Morávek sáhl k nedovolenému zákroku a puk v brankovišti zalehl. Sudí nařídil trestné střílení, které Adam Hilšer proměnil. Dvě minuty před koncem třetiny bylo drama na světě!

Po přestávce gólový účet navyšoval ROBE Vsetín. Hned v první minutě vyrovnal Adam Hilšer za asistence Vavříka a o půlminuty později od mantinelu, trochu z úhlu, pálil Jan Vašenka a trefil přesně vnější stranu druhé tyče, takže puk se odrazil do brány. Vsetín nepříznivý stav pěti góly otočil a dál zkoušel cesty do brány. Porubská obrana spolu s Pawlasem, který se postavil od 42. minuty do brankoviště, drželi jednobrankové manko, ale sami se do střeleckých pozic nedokázali probít. Vsetín zavřel střední pásmo a všechny síly dával do útočení. Poruba pod tlakem sice nedělala chyby, Pawlas držel své čisté konto, jenže nutně potřebovala být víc před Tkadlecem a zkusit vyrovnat. To se ovšem nestalo i přes veškerou snahu. Vsetín navíc přidal v poslední minutě šestou branku, resp. Adam Hilšer zkompletoval hattrick a z poloviny se podílel na zisku tří bodů.