MDO: Valaši v Porubě nevstřelili ani jednu branku a prohráli 0:2

Helena Hegeďová • 22.02.2018

Domácí Poruba byla po dobu první třetiny lepším týmem, což se projevilo také na vstřelení první branky v sedmé minutě utkání. Druhá třetina přinesla jiný herní obrázek, Valaši ale svou převahu nedokázali přetavit v gól, a tak i po druhé třetině svítilo na tabuli skóre 1:0. Poslední dějství už nabídlo vyrovnanou hru a taky další gól v Málkově síti. Jeho protějšek v ostravské bráně byl bezchybný a Poruba výhrou stáhla vsetínský náskok, který drží Valachy na čtvrté příčce.

Extraliga mladšího dorostu - 2Č/14 čt 22.2.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
2:0(1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Kubík (Foldyna, Halata), 57. Hlaváč (Halata). Rozhodčí: Kašík – Novotný, Zedník. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 30:43. Průběh utkání: 0:0, 2:0.

HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Havlík, Gelnar, Hlaváč, Puchala, Macurák, Machů, Dobeš – Foldyna, Kubík, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Moškoř, Rambousek, Spurný
VHK ROBE Vsetín: Málek – Velikovský, Mikula, Zeman, Houser, Kunst, Sviták – Bednařík, Kuchařík, Urban, Calaba, Veselý, Zemánek, Vrána, Půček, Dědek, Turek, Čajanová

Domácí začali první třetinu mnohem aktivněji. Byli častěji na puku a vsetínští obránci častokrát nestíhali na jejich rychlé kombinace ani reagovat. Úvodní aktivita se Porubským vyplatila. Už v čase 6:52 totiž rozjeli klíčovou útočnou akci Halata s Foldynou, na jejíž konci stál Martin Kubík , který neomylnou střelou nad lapačku Jakuba Málka otevřel gólový účet zápasu. Ani po vstřelené brance chuť domácích po útočení neutuchala. Už v deváté minutě proletěla střela Matěje Halaty těsně kolem Málkovy branky. A když náhodou zahrozili hosté, stál v brance neomylný Marek Slíž. Příliš pozadu ale nezůstával ani brankář Vsetína, který dokázal například zlikvidovat šanci Moškoře ze sedmnácté minuty, kdy ze souboji tváří v tvář s porubským útočníkem zachoval chladnou hlavu a vyšel z něj jako vítěz. Větší aktivita domácích pokračovala až do první sirény, po jejíž zaznění odcházeli do šaten se zaslouženým vedením domácí hráči.

Druhá třetina přinesla naprosto opačný obraz hry než ta první. V těchto fázích zápasu se naplno ukázala zásadní role brankáře Slíže, který si počínal opravdu zkušeně. Velkou šanci na srovnání zápasu měli Valaši ve třicáté minutě, kdy nejdříve střílel Bednařík a po Slížově zákroku dorážel Zemánek. Slíž v tu chvíli ležel na ledě a měl velké štěstí, že Zemánek při pokusu o jeho přehození přehodil i jeho branku. Dobrý dojem na ledě zanechala i jediná dívka – Sára Čajanová. Ta se ve třicáté páté minutě dostala do šance, ze které však zamířila jen těsně mimo Slížovy tři tyče. Z ojedinělé šance v prostřední periodě mohli následně svůj náskok zvýšit domácí. Ve třicáté osmé minutě se sám na Málka řítil Halata. Ten chtěl situaci vyřešit střelou mezi betony, ale reflexy vsetínského gólmana byly dostatečně rychlé. Minutu před koncem prostřední části ještě znovu zasahoval Slíž, který betonem vykopl ránu Patrika Zemana do ochranné sítě. Do druhé sirény se pak už nic zvláštního neudálo a oba celky si do kabin šly odpočinout s vědomím, že ještě není nic rozhodnuto.

Třetí třetina začala znovu šancí hostů. Střela Dominika Kuchaříka si to ale namířila pouze do Slížovy lapačky. Ve čtyřicáté čtvrté minutě o sobě dala vědět znovu Sára Čajanová, kterou musela o puk připravit až trojice porubských hráčů. Vyrovnání mohlo přijít ve čtyřicáté osmé minutě, kdy se sám před Slížem objevil David Bednařík. Porubský brankář s velkou pomocí obrany ale nakonec nebezpečí zažehnal. V padesáté minutě, při porubském oslabení, se sám na Málka řítil porubský Rambousek. Situaci ale nevyřešil příliš dobře a nechal zákrokem vyniknout vsetínského brankáře. O chvíli později zase domácí podržel Slíž, který chytil ránu Tomáše Zemánka. A jelikož potom hosté trošičku polevili, mohli se z druhého gólu v Málkově síti radovat domácí. V čase 56:17 vystřelil Halata z mezikruží. Jeho střelu Málek ještě vyrazil. Halata si však pro puk dojel za hostující klec a rychlou nahrávkou vybídl ke skórování Filipa Hlaváče, který takovou šancí samozřejmě nepohrdl a střelou z první nedal Málkovi šanci. Následoval oddechový čas hostů následován hrou bez brankáře. Ani v šesti už ale toho příliš vymyslet nedokázali, a tak se po zaznění třetí třetiny mohli z tříbodového vítězství radovat domácí Porubané.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Po parádní první třetině, která nám vyšla podle představ, přišla na řadu druhá, ve které jsme herně propadli. V té nás soupeř přehrával ve všech směrech a jsem rád, že jsme ji přežili bez inkasování. Ve třetí třetině se potom hra trošku vyrovnala. Měli jsme tam i šance, které jsme neproměnili. Nakonec jsme ale tu druhou branku naštěstí dali. Dnes nevyhrál lepší, ale šťastnější. Chtěl bych hlavně poděkovat Marku Slížovi, který chytal snad na sto deset procent.

Lubomír Konečný (VHK ROBE Vsetín): V první třetině byla Poruba určitě lepší. Tam jsme měli štěstí, že jsme inkasovali pouze jednou. V druhé třetině potom byla škoda, že se nám nepodařilo vstřelit branku na 1:1. V těchto momentech se zápas lámal. Třetí třetina potom už byla vyrovnaná, možná z naší strany trochu lepší. Myslím si ale, že celkově jsme si dnes vyhrát nezasloužili. Poruba byla na zápas lépe připravena a zvládla to dobře. Soupeři musím za dnešek jenom pogratulovat.