MDO: Vyrovnaný zápas skončil vítězstvím Valachů

Helena Hegeďová • 05.02.2017

Do poloviny zápasu platilo pravidlo rychlého vyrovnaní. Do vedení se dostali domácí, ale hosté vzápětí vyrovnali. Stejný scénář následoval i u druhé branky Vsetína, na kterou hosté odpověděli dokonce otočením skóre. Valachům se ale povedlo odskočit na rozdíl dvou branek, který si přenesli také do třetího dějství. Ve 49. minutě snížil Bernovský a následovalo udělení pětiminutového trestu pro Fojtáška, které mohlo znamenat zápletku ve vývoji utkání. Hosté však s možností vyrovnat nenaložili vůbec dobře a pro jejich dvě vyloučení se hrálo hlavně 4 na 4. V poslední vteřině tohoto stavu poslal svou finální trefu za záda Lamberta Kuboš, a potvrdil tak výhru Vsetína.

ELMD - 2Č/14 ne 5.2.17:00
HCM Warriors Brno
6:4(1:1, 4:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Mikulík (Adámek), 29. Adámek (Mikulík, Lobodowski), 32. Kuboš (Lobodowski, Adámek), 35. Lukačka (Šánek), 36. Lobodowski (Fojtášek, Adámek), 54. Kuboš (Lukačka) – 13. Geidl (Bernovský, Krška), 29. Geidl (Bernovský, Krška), 31. Chlubna (Kudrna), 49. Bernovský. Rozhodčí:Koziol – Poruba, Hykel. Vyloučení: 2:7 + Fojtášek (VSE) 5+OK faul kolenem. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:4, 6:4.

VHK ROBE Vsetín: Lidák – Fojtášek, Vávra, Houser, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Sviták, Navrátil – Půček, Adámek, Lobodowski, Dohnal, Calaba, Kočí, Šánek, Hradil.
HCM Warriors Brno: Atanasiadis (36. Lambert) – Čiliak, Chlubna, Floriš, Mrkvica, Branžovský, Bazala, Klimeš, Bartoš – Bernovský, Koryčánek, Sedlák, Krška, Geidl, Holotík, Kudrna, Snášel.

Vyrovnanou hru překazilo vyloučení Floriše a Vsetínští mohli založit větší útočnou akci. Střely domácích ale nebyly přesné. Warrior spíše nahazoval do útočného pásma, kdežto Valaši měli puk na svých hokejkách a snažili se vymyslet, kudy nejsnadněji projít do dobře bráněného pásma Brna. Nakonec se to podařilo Matěji Mikulíkovi s Lukášem Adámkem. Mikulík zavezl puk do útočného pásma, nahrál před branku na připraveného Adámka, který kotouč na chvíli podržel a svému spoluhráči opětoval laskavost v podobě přihrávky, když mu puk vrátil do pozice před prázdnou brankou.

Brněnští začali směrem dopředu přitvrzovat a byla z toho vyrovnávací branka. Nico Geidl zamířil z ostrého úhlu do vzdálenějšího horního rohu, kam Lidák marně vkládal své pravé rameno. Hosté si vypracovali šance z brejku, domácí ze souvislého tlaku a dobře si vedli také v oslabení. Závěr první třetiny přinesl hodně střel na obou stranách, ale ani jednu úspěšnou.

Také druhá třetina byla dlouho bezbranková a až v její prostřední části se snesla gólová smršť. Brno těžilo hlavně ze své obranné hry. Nápor Vsetín byl ale v jednu chvíli tak velký, že Valaši dokázala překonat Atanasiadise. Puk zůstal před brankovou čarou a k dorážce si sjížděl Lukáš Adámek. Byl však faulován a při pádu posunul kotouč do branky nohou. Za jedenáct vteřin bylo opět vyrovnáno. Nico Geidl zasadil puk pod horní tyčku. Brno se po dalším vhazování ve středním pásmu znovu vydalo před Lidákovu branku a Matěj Chlubna poslal kotouč z levého kruhu pod betony. Ještě v téže minutě dostal puk do branky Jan Bernovský, gól ale nemohl být uznán, jelikož se tento hráč dopustil nedovoleného zákroku na brankáře a místo toho se tedy vydal hostující kapitán na trestnou lavici.

Tuhle přesilovou hru dokázal využít Petr Kuboš, když byl posledním, kdo zakončoval v chaotické situaci před brankou. Také další početní výhodu Vsetín zužitkoval. Vedení Vsetínu vrátil Marco Lukačka pokusem mezi betony. Warrior se usadil v útočném pásmu, ale akci z protiútoku založil Peter Lobodowski, který poslal puk z pravého kruhu nad levé rameno gólmana. Kotouči pomohl do branky sám Atanasiadis, jelikož si jej při přemisťování srazil ramenem za brankovou čáru. Po této brance nahradil Atanasiadise Lambert. Do útoku se v posledních minutách hnali více hosté, což skončilo nedovolených zákrokem Lobodowského deset vteřin před koncem druhé třetiny.

Hra ve třetí třetině se odvíjela podle předvídatelného scénáře. Brno bylo aktivnější při přesilové hře v úvodu, po návratu Lobodowského na led už zase začali diktovat tempo hry domácí. Při vyloučení Sedláka se Vsetín uchýlil k dlouhým, leč neúspěšným, kombinacím. Jen několik vteřin po návratu brněnského hráče se okolo branky prosmýkl Jan Bernovský a zasadil puk pod horní tyčku.

Následně dostal Fojtášek pětiminutový trest za faul kolenem a vypadalo to, že se Brnu začíná blýskat na lepší časy. Hosté ale nedokázali dlouhou početní výhodu zužitkovat, jelikož během ní byli dvakrát vyloučeni a hrálo se tedy skoro celou dobu 4 na 4. Za této situace se naopak z brejku trefil vsetínský Petr Kuboš, který se štěstím dostal puk mezi betony a uzavřel tak skóre na konečných 6:4 pro domácí.