Mladší dorost zabral pozdě, body tak z Lapače veze Havířov

Helena Hegeďová • 23.02.2016

Hosté vstoupili do utkání aktivněji, a i když se jim domácí místy dorovnali, byl to Havířov, kdo měl více ze hry. Vsetínu se dařilo dostávat do větších šancí až po čtvrté inkasované brance, což bylo pozdě. Poslední třetina přinesla vyrovnaný a aktivní hokej, jak by se od zápasu prvního celku s druhým očekávalo, a i diváci si tedy přišli na své. Konec zápasu přinesl domácím alespoň jednu branku, která přišla po tlaku v přesilové hře z hole Jiřího Brodka.

ELMD - Nadstavba E út 23.2.15:00
1:4(0:1, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 57. Brodek (Lobodowski) – 3. Tomeček (Del Favero, Máca), 23. Revaj (Janeček, Pavelek), 24. Pindel (Adámek, Juhász), 36. Potočný (Bambula, Zíková) Rozhodčí: Kašík – Dopitová, Loun. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 16:28. Průběh utkání: 0:0, 0:4, 1:4

.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký (23. Horák) – Kuboš, Ondračka – Rusler, Cabák, Zetocha, Weintritt, Paroušek, Jenáček, Stodůlka, Matiaško, Půček, Brodek, Štědrý, Paťava, Lobodowski
AZ Havířov: Dufek – Zíková, Pavelek, Grygar, Máca, Ševěček, Adámek, Čípera – Janeček, Del Favero, Tomeček, Lednický, Damps, Potočný, Juhász, Malysz, Pindel, Zíka, Bambula, Revaj

Hosté se dostali rychle do vedení zásluhou Daniela Tomečka. Chrástecký proti jeho střele sice zasáhl, kotouč mu však z výstroje vypadl. Ani jedna strana se nadále nedostávala do větších šancí, což nezměnilo ani vyloučení hostujícího Ševěčka. Hosté byli i nadále více vidět, domácí si vytvářeli šance jen ojediněle.

Druhá třetina přinesla opět rychlý gól ze strany Havířova. A opět byl pro domácí nešťastným, gólmanovi puk přepadl přes lapačku za záda. Autorem branky se stal Marek Revaj, a vyhnal tak z brány Chrásteckého, kterého nahradil Horák. Ani tomu však nula na kontě nevydržela dlouho. Vojtěch Pindel ho překonal střelou po ledě do levé části branky po minutě jeho působení v brankovišti. Druhá třetina byla také mnohem méně disciplinovaná ze stran obou celků, a tak se hodně času odehrálo v nevyrovnaném počtu hráčů. Havířov nadále stupňoval svůj tlak, který ve 36. minutě přešel ve 4. branku hostů. Matěj Potočný se objevil před domácí bránou a zavěsil pod víko. Domácím se následně naskytla přesilová hra, ve které bylo vidět hlavně útočné duo Paťava – Půček, které se však nezaleklo ani úkolů v obraně. Vsetín se stal na konci druhé periody aktivnějším celkem s viditelnou snahou zvrátit skóre, i když po druhé třetině pohrával 0:4.

Dle toho také domácí vstoupili do poslední části. Už od první vteřiny na nich bylo vidět, že se jen tak nevzdají a najednou byla k vidění aktivní hra obou celků s velkým množstvím šancí. V úvodu třetiny to byli domácí, kdo sevřel svého soupeře, Havířovští však tlaku úspěšně čelili. V průběhu třetiny se hra vyrovnala a nadějné střelecké pokusy se střídaly na obou stranách. Ze Vsetínských byl nejvíce vidět Matiaško, i když nejblíže gólu byl Jenáček, jehož střelu sice Dufek ukryl mezi betony, moc jistý si však nebyl. Za hosty se ke střelám dostával Potočný s Bambulou, nelze ale opomenout ani Juhásze, který byl vidět po celý zápas. Ani jednomu týmu se však ve třetí třetině nedařilo vsítit branku. Hostům to při čtyřbrankovém náskoku vadit nemuselo, ale domácí byli při chuti a chtěli se radovat z gólu. Nakonec se jim to povedlo a Dufek přišel ve 57. minutě o čisté konto, když se přesně trefil vsetínský forvard Jiří Brodek, který také patřil mezi výraznější hráče svého týmu. Poslední dvě minuty se po vzájemném vyloučení Paťavy a Potočného za hrubost odehrály 4 na 4, a i když bylo rozhodnuto, oba týmy hrály až do závěrečné sirény.

Vsetínští mladší dorostenci sehrají další zápas v neděli 28. 2. v Opavě.