Mladší dorostenci porazili Porubu a stále jsou v boji o druhé místo!

Filip Bazala, Adam Bagar • 13.03.2011

Výborně! Mladší dorost i dnes dokázal potvrdit svou formu, když od jedné hodiny po poledni přivítali na svém ledě tým Poruby, která poslední zápasy je v nebývalé formě. Valaši dokázali zvítězit a v tabulce nyní mají 72 bodů stejně jako Olomouc, kam míří zelenožlutí příští kolo bojovat o druhou příčku. Kdo tento duel vyhraje, tak nejspíš skončí na druhém místě východní tabulky.

EMD - 34.kolo ne 13.3.13:00
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2(2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Malý (Hořanský), 20. Malý (Helešic), 58. Abdul (Ščotka, Vašíček) - 22. Síkora, 45. Csomor (Pěnčík, Rataj). Rozhodčí: Škrobák M. - Smilek, Mana. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 39:18 (16:2, 11:7, 12:9). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda - Ščotka, Žabčík, Hryciow, Vašíček, Hajda, Svozílek - Grygar, Motloch, Forch, Abdul, Hořanský, Kuchařík, Mikula, Tydlačka, Malý, Helešic.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Balcar, Hranoš, Pitřík, Síkora, Ščurek, Štěpán, Šípek - Csomor, Gola R., Havránek, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rajnoch, Rataj, Seget, Stupka, Knopp.

Vsetínští vstoupili do utkání výrazně aktivněji a hned po několika vteřinách mohl otevřít skóre před brankou osamocený Helešic. O chvíli později dala porubská obrana stejnému hráči opět až příliš prostoru, ale Maček byl připraven. Hrál se rychlý, tvrdý hokej bez přerušení a prakticky na jednu branku. V situaci dva na jednoho našel Abdul ve druhé vlně najetého Grygara, jenže vsetínský útočník před prázdnou brankou promáchl.

Valaši se dočkali zaslouženého vedení po pěkně sehrané akci. Hořanský ještě našel před Mačkem lépe postaveného Petra Malého a ten krásnou střelou pod horní tyč rozveselil své příznivce. Porubští sice mírně přidali na aktivitě, ale Svobodu prakticky neohrozili. Na druhé straně si udělal z bránícího Ščurka tréninkový kužel Petr Malý, dostal se až před branku, kde Mačka doslova vykoupal. O jasné převaze Vsetína v první dvacetiminutovce svědčí také střely na branku v poměru 16:2.

Hned v úvodu druhé tercie Poruba po krásné individuální akci snížila. Obránce Tomáš Síkora se dokázal dostat přes vsetínské beky, natlačit k tyči a přesnou střelou překvapit Svobodu. V dalších momentech však přebírali aktivitu opět domácí hráči. Hořanský nedokázal po závaru sklepnout touš do poloprázdné svatyně, na výborně chytajícím Mačkovi zase ztroskotal také agilní Helešic.

Na druhé straně se prezentoval pořádnou dělovkou Csomor, předtím mezi kruhy netrefil ideálně kotouč v dobré pozici Kropka. Před Mačkovou klecí bylo nadále více nebezpečno. Unikajícího Abdula musel podrazit Síkora a hlavní rozhodčí Škrobák neměl jinou možnost než nařídit trestné střílení. To sám postižený proměnit nedokázal a před poslední periodou bylo vše stále otevřené.

Navýšit hubené vsetínské vedení mohl kapitán Kuchařík, jenže proti bylo Mačkovo rameno. Ještě hůře bylo na protější straně kluziště Svobodovi. Nádherným průnikem přes celé kluziště se totiž prezentoval kapitán Rataj, ten si udělal z domácích bránících hráčů „dobrý den“, natlačil se až před brankáře, ale nezakončil optimálně. Vyrovnání se RT TORAX dočkal po pěkné souhře druhé útočné formace. Rataj poslal kus černé pryže za branku na Pěnčíka a ten ještě stačil najít mezi kruhy volného Martina Csomora. Ten se v takových momentech nemýlí.

Domácí působili zaskočeným dojmem a hosté byli po vyrovnávací trefě lepším týmem. Další gólovku měl na holi Kropka po šikovném přiťuknutí Goly. V závěru přicházely opět domácí chvíle. Unikajícího Grygara zastavil jen za cenu faulu Šípek a hlavní sudí podruhé v zápase zkřížil své ruce nad hlavou. Maček však stále držel hosty nad vodou a výborně vymrštil svou lapačku. Tři minuty před koncem neudržel nervy obránce Balcar a Valaši přesilovou hru dokázali využít. Z dorážky dokázal pohodově doklepnout puk za brankovou čáru Jindřich Abdul.

V závěru hostům k vyrovnání nepomohla ani hra bez brankáře, a tak Vsetín zaslouženě zdolal Porubu 3:2 a připsal si již jedenácté vítězství v řadě.

Ohlasy k utkání

Libor Žilka (VHK Vsetín): Přijel k nám z Ostravy velmi kvalitní soupeř, od kterého jsme čekali přesně to, co hráli. První třetinu jsme zvládli výborně a dostali se do dvoubrankového vedení. Musím říci, že po inkasované brance šel náš výkon trošku dolů, navíc soupeře držel stále nad vodou výborně chytající gólman, se kterým jsme měli problémy. Neproměnili jsme dvě trestná střílení, což má také vliv na psychiku hráčů. Věřili jsme do poslední chvíle, že to zlomíme. Nakonec jsme dvě minuty před koncem dokázali v přesilovce rozhodnout.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Přestože Vsetín vyhrál díky nesmyslnému zkratu Balcara, tak musím uznat, že zvítězil zaslouženě. Byl po celý zápas lepším týmem. Marek Maček podal v brance fantastický výkon. Bylo vidět, že nám chybějí kvality jako je Kuba Gelnar a Patrik Demel, ve třetí lajně nám chyběli také dva hráči - Patrik Gola a Tomáš Gřeš. Bylo to hodně cítit. Výsledek 3:2 je samozřejmě dobrý, ale ještě těsně před koncem to za stavu 2:2 vypadalo na prodloužení, jenže přišla nesmyslná chyba Patrika Balcara, který víceméně zavinil naši porážku.