Mladší dorostenci přehráli Šumperk a postupují do play-off!

Helena Hegeďová • 05.03.2017

První třetina zápasu se ukázala být jako vyrovnaná, proto svítilo na obrazovce po konci prvního dějství skóre 1:0 pro domácí. Po druhém gólu Vsetína dokázali hostující Draci rychle vyrovnat a začínalo se od začátku. Domácím se dařilo dostávat do souvislého tlaku, jeho využití se ale ne a ne dostavit. Přes to odcházeli Valaši do kabin opět za jednobrankového vedení. Ve třetí třetině se střelecká smůla domácích prolomila a po dlouhém pobytu v útočném pásmu padl gól z hokejky Petra Kuboše. Od této branky už si Vsetínští skóre pohlídali a důležité tři body si nenechali vzít.

ELMD - 2Č/20 ne 5.3.12:30
HK MD Šumperk
6:2(1:0, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Mikulík (Šánek), 28. Jenáček (Kuboš, Adámek), 33. Dohnal (Lobodowski), 53. Kuboš (Adámek, Jenáček), 60. Lukačka, 60. Dohnal (Calaba) – 29. Kubíček (Kesler), 30. Vintr (Kesler). Rozhodčí: Šudoma – Hubáček, Hübl. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:2, 6:2.

VHK ROBE Vsetín: Ševců – Vávra, Kuboš, Lukačka, Houser, Mikulík, Kunst, Sviták, Navrátil – Půček, Adámek, Lobodowski, Dohnal, Pochylý, Calaba, Jenáček, Šánek.
HK MD Šumperk: Kašpar – Kubíček, Hrůzek, Kubíček, Cekr, Blaháček, Školut – Kesler, Horký, Kaplan, Veselý, Mácha, Plhal, Urban, Vintr.

Jako první se do útočného pásma nahnali hosté ze Šumperka a pro domácí bylo těžké osvobodit se z jejich sevření. První delší pobyt před brankou šumperského gólmana Kašpara zužitkoval Matěj Mikulík, který tečoval Šánkovu střelu od modré. Brankář Draků nepříjemnou teč nečekal a kotouč přepadl přes jeho pravé rameno. Hosté pokračovali ve své útočné aktivitě, která byla nyní podpořena touhou vyrovnat.

Domácím se dařilo při rychlých přechodech do útočného pásma, střely však troskotaly na výborné obraně hostí. Také domácí hráč, Calaba, se blýskl obranným zákrokem, když zamezil Vintrovi, aby pálil do prázdné branky. Šumperk byl blízko vyrovnání při nedorozumění ve vsetínské obraně, Mácha ale chybu soupeře nevyužil. Herně vyrovnaná první třetina mohla mít i vyrovnané skóre, Šumperku totiž byla nabídnuta přesilová hra. Ta se ale celku z Hané vůbec nepovedla a v útoku se drželi převážně Valaši.

Druhá třetina začala přesilovkou Vsetína, která ale vypadala podobně jako tu šumperská, která uzavřela úvodní dějství zápasu. Od modré to nadvakrát zkusil Vávra, při prvním pokusu jej odstavil obránce, při druhém si se střelou poradil hostující brankář. Druhá přesilová hra už se ale žlutozeleným vyvedla. Šimon Jenáček před brankou tečoval střelu Kuboše od modré. Vsetín slavil dvoubrankové vedení, ale radost domácím moc dlouho nevydržela. Petr Kubíček minutu po Jenáčkově trefě poslal nenápadnou střelu z vrcholu pravého kruhu, která se zastavila až za zády Ševců. Netrvalo dlouho a Valaši o své vedení definitivně přišli.

Matyáš Vintr využil zmatku před brankovištěm, když ze vzduchu sklepl puk k pravé tyčce. Při vyrovnaném skóre se tedy začalo znovu, a to poměrně opatrně. Šumperský Urban chtěl rozehrát zpoza vlastní branky, kotouč mu však byl odebrán a obrana si nevšimla Marka Dohnala, který čekal u pravé tyčky, dostal se k němu puk odražený od mantinelu a vsetínský útočník pohotově poslal puk k bližší tyčce. Vsetínu jednobrankové vedení nestačilo. Domácí se usadili v útočném pásmu a po zbytek třetiny drželi Šumperk pod velkým tlakem. Hostující hráči se však nenechali hrou soupeře strhnout a obětavě se vrhali do střel. Právě obětavá hra, rychlý přístup a skvělý výkon gólmana ochránil hostující celek před inkasováním.

Vsetín ve třetí třetině navázal na trend z periody předchozí a opět se držel v útočném pásmu. Vsetínským nevadila ani hra v oslabení, ve které dokázali zahrozit. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba celky měly při svém útočném tažení šance v podobě nepříjemných střel. Domácí si ale přeci jen dokázali vytvořit tlak a za zády gólmana skončila střela Petra Kuboše, která se těsně před gólmanem odrazila od brusle jednoho z hostujících hráčů do protipohybu přemisťujícího se brankáře. Vsetín se držel v útočném pásmu do vyloučení Dohnala. Šánek však dokázal pošetřit vteřiny v útočném pásmu a natáhl na sebe faul.

Při hře ve čtyřech se lépe dařilo domácím a při přesilové hře přišla přesná trefa Marca Lukačky, který obešel šumperskou obranu, ocitl se sám v mezikruží, vymíchal gólmana a zakončil k pravé tyčce. Brankář stačil zasáhnout, puk však nakonec za brankovou čáru pomalu doklouzal. Do konce zápasu zbývalo 26 vteřin a za stavu 5:2 již Draci zvolnili. Dvě sekundy před koncem se puku chopil Marek Dohnal a ještě vyzkoušel své štěstí. Prokličkoval pasivní obranou a blafákem poslal kotouč za odevzdaného Kašpara. Sedm desetin vteřiny před koncem zápasu se Vsetín radoval pošesté.