Mladšímu dorostu nepřálo štěstí, Technice Brno podlehl 1:3

Helena Hegeďová • 15.10.2017

Na vsetínském celku bylo vidět velké odhodlání, urvat v domácím prostředí tři body do tabulky. Aktivita jim však kýženou branku nepřinesla, a naopak se po dobré práci před brankou a zaváhání domácích obránců radovala Technika. Hosté navýšili své vedení z protiútoku ve druhé třetině, a i když dostal Valachy na dostřel Babeliak, vyrovnat už se domácímu celku nepodařilo. Ke konci třetí třetiny pojistil hostům vedení nejprodukivnější hráč brněnského celku – Marek Kelbl, ten se v zápase prosadil celkem dvakrát.

Extraliga mladšího dorostu - 9.kolo ne 15.10.13:30
HC Technika Brno
1:3(0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 48. Babeliak (Houser) – 11. Kelbl (Kubica, Kala), 34. Kučírek (Hassani, Groch), 56. Kelbl (Špaček, Čoupek). Rozhodčí: Cabák – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení:0:0. Diváci: 105. Střely na branku: Průběh utkání: 0:0, 0:2, 1:2, 1:3.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Houser, Velikovský, Kunst, Sviták, Navrátil – Bednařík, Babeliak, Pažitka, Kočí, Calaba, Zemánek, Vrána, Půček, Turek, Čajanová.
HC Technika Brno: Skoupý – Fojt, Kučírek, Kubica, Kala, Šujan, Groch – Kelbl, Zimin, Kubový, Hassani, Staněk, Jedlička, Vyroubal, Čoupek, Špaček.

První formace Vsetína se nenechala odradit faktem, že úvodní buly zápasu vyhrála Technika, okamžitě obrala soupeře o kotouč a vydala se do útoku. Aktivitu domácích podpořilo vyloučení Jedličky. Skóre se mohlo měnit již ve třetí minutě, kdy se na vrcholu levého kruhu napřáhl Pažitka a jeho střela doputovala před brankoviště, kde se od bruslí Babeliaka odrazila za záda hostujícího gólmana Skoupého. Brankáře Techniky zachránila levá tyčka, od níž se kotouč odrazil zpět před brankoviště.

Valaši byli stále aktivnější, a to i při hře 5 na 5. Po vyloučení Svitáka se však hosté usadili v útočném pásmu a Marek Kelbl po osmi vteřinách početní výhody otevřel z dorážky skóre zápasu. Valaši mohli srovnat v jedné ze dvou přesilových her, žádná nebezpečná střela však k vidění nebyla. Až dvě a půl minuty před koncem první třetiny to Lapačem jen zašumělo, když Půček nastřelil levou tyčku.

Druhou třetinu otevřelo vyloučení vsetínského Kunsta, oslabení se ale Valachům dařilo, svého soupeře do větších šancí nepouštěli. Domácí se při slabších chvílích obrany mohli spolehnout na gólmana Málka, který stabilně podává skvělé výkony, útočníci ve žlutozeleném si však lámali zuby na druhé straně. V brněnské brance stál sebejistý Skoupý, kterému nedělalo problém likvidovat četné vsetínské střely. A v tomto důsledku to byli hosté, kdo se radoval z další branky. Ahmad Hassani se spolu s Romanem Kučírkem dostal do rychlého protiútoku a druhý jmenovaný se prosadil ukázkovým bekhendem pod horní tyčku. Vsetínu se nedařilo proti pohotové hostující obraně a gólmanovi Skoupému, Technika naopak začala přidávat na tempu.

Na začátku třetí třetiny to bylo jen o dvě branky a stát se tak mohlo víceméně cokoliv. Vsetín jistě musí mrzet neproměněné přesilové hry, i na začátku posledního dějství se domácím naskytla příležitost hrát čtyři minuty v početní výhodě. Po návratu vyloučeného Jedličky, jenž dostal dvouminutový trest za vyhození kotouče, prokličkoval mezi vsetínskými hráči Špaček, od sklaplých Málkových betonů se kotouč odrazil nad gólmana a Málek jej poslal na branku. Dobře vyhlížející šanci Vsetína zrežírovala Čajanová. Když vsetínská hráčka zjistila, že nestihne propasírovat kotouč kolem levé tyčky Skoupého branky, poslala pas na Kunsta. Ten on modré čáry trefil prvního bránícího hráče.

Další akce domácích už však gólem skončila. Houserova střela z vrcholu levého kruhu se otřela o betony hostujícího muže v masce a dostala se přesně na zcela osamoceného Borise Babeliaka, kterému nedělalo problém dostat kotouč do prázdné branky. Vsetínu už se však nedařilo tak, jako v úvodu utkání a jejich útočné výpady byly čím dál tím méně efektivní. Čtyři minuty před koncem třetiny pojistil výhru Techniky Marek Kelbl, když propasoval puk mezi Málkovy betony. V 58. minutě se vsetínský Málek vydal na střídačku a domácí to zkusili v šesti, ani tento tah jim další branku nepřinesl a celek z Brna se mohl radovat z vítězství 3:1.