Motor ukončil vítěznou sérii Vsetína, rozhodl gól ve dvojnásobné přesilovce

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 17.10.2018

Valaši se hned v úvodu utkání ocitli v početní nevýhodě, ale byli to nakonec oni, kdo jako první z přesilovky skóroval. V 16. minutě otevíral skóre Theoret. Za minutu přišlo z českobudějovických hokejek vyrovnání a první třetina skončila nerozhodně 1:1. Stejně tak i ta druhá. Ve třetí třetině se atmosféra přiostřila. Hosté se stali viditelně lepším týmem, což jim přineslo i dlouhou přesilovku 5 na 3, ve které vstřelil vítěznou branku Lukáš Endál.

CHANCE LIGA - 15.kolo st 17.10.17:30
Madeta Motor České Budějovice
2:3(1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Theoret (Mikuš, Rác), 37. Rác (Theoret, Karafiát) – 17. Plášil (Z. Doležal, Heřman), 26. Vydarený (Pýcha, P. Novák), 50. Endál (M. Novák, Fillman). Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Zídek, Doležal. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3080. Střely na branku: 20:45. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Mikuš, Frolo, Teper, Slováček, Holomek, Rudl, Jenáček – Theoret, Rác, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Březina, Pitule, Kuronen – Jindra, Kucharczyk, Vítek.
Madeta Motor České Budějovice: Strmeň – Vydarený, Pavlin, Kachyňa, Fillman, Pýcha, Plášil – Heřman, R. Přikryl, M. Novák – Gilbert, Endál, Beránek – Dančišin, Babka, Doktor – Šimánek, Z. Doležal, P. Novák.

Valaši nezačali utkání zrovna dobře, v 6. sekundě zápasu byl vyloučen domácí Mikuš a Valaši museli hned z kraje bránit v oslabení. V něm se hosté dostali pouze ke dvou střelám, z čehož byla jedna zablokovaná. Po úspěšném oslabení se do útoku vydali domácí, ale ani oni na gólmana hostí nevyslali dost přesnou střelu, aby skončila gólem. Motor následně nabídl Vsetínu hru v početní výhodě, když byl za podrážení vyloučen Doktor. Vsetín má letos jedny z nejlepších přesilových her v lize, a proto se od něho očekávalo, že by mohl otevřít skóre utkání. To se ale po střele Slováčka a následně i Březiny nepodařilo. V polovině prvního dějství mohl hostům zavařit Rob. Ten se dostal sám do útočného pásma a z levého kruhu vyslal nebezpečnou střelu, kterou Strmeň vyrazil betonem. Následovalo další vyloučení na straně Valachů a další hra v oslabení, ve které domácí Motor k ničemu nepustili. V 16. minutě byl na straně hostí vyloučen Přikryl a Valaši si mohli opět zlepšit čísla v přesilové hře. Přikryl si na trestné lavici dlouho neposeděl. Pouhých 8 sekund stačilo k tomu, aby Mikuš poslal přesnou přihrávku na hůl Mitchella Theoreta, který z nulového úhlu trefil mezeru mezi betonem a lapačkou. Hostům trvalo přesně minutu, než na přesný zásah Valachů odpověděli. Karel Plašil dostal přihrávku zpoza brány od Doležala a z první poslal střelu na Gábu, který se už nedokázal včas přesunout. Na Lapači bylo tedy vyrovnáno.

Ve druhém dějství hráči hostí projevili svou sílu a um a Valachy hodně tlačili. Tlak se snažil mírnit Holomek, který byl ke smůle domácích vyloučen. I toto oslabení ale Valaši ustáli. Ve 26. minutě se ale poprvé v utkání dostali hosté do vedení. René Vydarený dostal na útočné modré kotouč od Pýchy a střelou z pravého kruhu prostřelil Gábu mezi betony. Snahu Valachů za vyrovnáním následně zmařilo další oslabení, ve kterém byl nejlepší domácí gólman Gába, který podržel celý domácí tým několika zákroky. I toto oslabení ale Valaši přečkali. Přišla další přesilová hra pro domácí tým a ten opět nezaváhal. 30 sekund stačilo Valachům k tomu, aby vyrovnali. Roman Rác vyjel ze zmatku před bránou na pravý kruh, kam mu Theoret přihrál puk a než gólman hostí zpozoroval, kde se kus pryže nachází, měl ho za zády. Hosté se okamžitě snažili dostat opět do vedení a domácí celek měl několikrát namále. Všechno ale pochytal výborný Gába.

Ve třetí třetině mohli jako první skórovat domácí, když se Karafiátovi podařilo nastřelit tyčku. Hru Valachů ale srazilo další vyloučení, tentokrát Frola, ke kterému se po minutě připojil i kapitán Holomek. Když už to vypadalo, že Valaši dvojnásobné oslabení ubrání byl hned vyloučen Mikuš a Motoru se tak nabídla skoro dvouminutová dvojnásobná početní výhoda. Valaši ihned po buly vyhodili, při dalším vpádu hostí však už vyrovnaný stav neubránili. Z vrcholu pravého kruhu vystřelil z první Lukáš Endál a touš neomylně uklidil za záda Gáby. To se příliš nelíbilo domácímu, z mnoha vyloučení podrážděnému, obecenstvu, které začalo dávat svou nevoli jasně najevo. V závěru se Valachům nabídly ještě dvě početní výhody, ale ani jednu nedokázali zužitkovat. V posledních sekundách hráli Valaši bez gólmana. Hra ale neměla žádnou kloudnou myšlenku a Valaši se do větší šance vůbec nedostali. Motor ke konci jakoby měl více sil a vedení si již nenechal Valachy vzít. Po poměrně vyrovnaném utkání, ačkoli tomu nenaznačuje počet střel 20:45, bere Motor 3 body a ukončuje vítěznou sérii Valachů na čísle 8.

Václav Prospal – (ČEZ MOTOR České Budějovice) Vždycky můžeš hrát líp. Kluci to dnes odmakali. Na utkání byla dnes parádní atmosféra a nádherný hokejový zápas. Dvě mužstva, co hrály na vítězství. Myslím si, že ve třetí třetině jsme byli schopni proměnit přesilovku, a proto jsme i vyhráli. Mi se ten zápas moc líbil. Ze střídačky měl zápas energii, měl nasazení, bojovnost z obou dvou stran. Byla v něm vášeň, byly v tom emoce tady ze strany diváků, kteří jsou tady perfektní vždycky. Samozřejmě mluvím za nás, ale pro nás krásné utkání se šťastným koncem a za mě dnes, nechci říkat stoprocentní spokojenost, ale spokojenost.

Luboš Jenáček – (VHK ROBE Vsetín) Dnes viděli fanoušci dobrý zápas. Motor hrál výborně. Myslím si, že nám dnes scházela trošku ta energie, že jsme spoustu těch utkání teď odehráli tak, že se ke konci stahovalo na tři lajny a říkám trošičku nám pak scházela energie. I z toho vyplývalo, že Motor měl lepší pohyb. My jsme svoje šance měli, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit a ve třetí třetině jsme hráli hodně dlouho ve třech na pět, a to nám vzalo další potřebnou energii, která možná v závěru chyběla. Nakonec jsme právě v oslabení dostali rozhodující gól na 2:3. Máme trochu pocit, jako bychom hráli každý zápas venku. Občas nám připadá, že některé zákroky jsou na druhé straně posuzovány jinak. Bohužel nejde hrát skoro 4 minuty 5 na 3 za dle nás hodně přísná vyloučení. Ale není na nás hodnotit výkony sudích. Pokud soupeř vystřelí 45-krát a my pouze 20-krát nemůžeme čekat, že v každém utkání se k nám přikloní to potřebné štěstí.