Nejprve bylo vyrovnáno, pak začaly gólové hody. Vsetín poráží Warriors 7:3

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 22.12.2019

První třetina zápasu byla vyrovnaná. V polovině periody se však podařilo Vsetínu prosadit a zajistit si tak vedení do druhé třetiny, ale ani ta velké šance nepřinesla a končila podobným skóre. Třetí třetina byla hlavně o gólech a vyloučeních. V první polovině poslední části se domácí začali častěji prosazovat, až si nakonec získali pětigólový náskok.

Extraliga juniorů - 28.kolo ne 22.12.17:15
HCM Warriors Brno
7:3(1:0, 1:1, 5:2)

Branky a nahrávky: 14. Klímek (Pernický, Vavřík), 29. Vavřík (Kunst, Pospíšil), 44. Vavřík (Holáň, Hilšer), 46. Klímek (Hilšer, Holáň), 50. Baďura (Zeman), 54. Vrána (Apolenář, Kunst), 56. Frimel (Baďura, Veselý) – 23. Krška (Favero, Kašpar), 41. Rašovský (Kavický), 58. Favero (Karpíšek, Bocián). Rozhodčí: Čech – Poláček, Pospíšil. Vyloučení: 7:10 + Antoňů (KOU) 10 min, Baďura (VSE) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 50:32. Diváci: 123. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 7:2, 7:3.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Holáň, Kožený, Zeman, Pernický, Houser, Kunst, Kočí – Vašenka, Apolenář, Pospíšil, Veselý, Vrána, Hilšer, Klímek, Baďura, Vavřík, Frimel.
HCM Warriors Brno: Kašpar – Mituchovič, Daněk, Klimeš, Bocián, Sedláček – Krška, Karpíšek, Marčík, Rašovský, Vysloužil, Del Favero, Kavický, Staněk, Antoňů.

Hosté se snažili svého soka hned v úvodních minutách překvapit, ale vsetínská obrana odolala. Následně se navíc domácí dostali do čtyřminutové přesilovky. V početní výhodě Valaši hodně kombinovali, jenže k úspěchu chyběla častější střelba. A když už Vsetín vystřelil, kotouč skončil mimo branku. Domácím se i nadále dařilo držet před brankou Kašpara a dostali se k několika nebezpečným dorážkám.

Tkadlec na druhé straně příliš práce neměl, jelikož většinu brněnských střel mu pomohla zastavit obrana. Bezbrankové skóre se změnilo 14. minutě, kdy se po kombinaci v okolí branky Warriors dostal puk na vrchol pravého kruhu k Danielu Klímkovi. Ten na nic nečekal a trefil přesně vzdálenější horní roh. Téměř celý zbytek první třetiny odehráli domácí v oslabení, ale i tady se jim dařilo dostat do dvou brejků.

Patrik Krška střelou z levého křídla na začátku druhé třetiny rychle vyrovnal a Vsetín nadále troskotal na koncovce, navíc se dostal do dalšího oslabení. Po návratu Veselého, který odpykával trest za gólmana Tkadlece, však svůj tým dostal do opětovného vedení Michael Vavřík. Gólově odskočit mohli Valaši během dvojnásobné přesilovky, do konce druhého dějství už se ale skóre neměnilo.

Třetí třetina opět začala rychlou brankou na straně hostujících Warriors. Václav Rašovský a Daniel Kavický se spolu vydali do útoku po pravém křídle. Byli velmi blízko u sebe, a tak si kotouč předali na krátkou vzdálenost a Rašovskému stačilo puk usměrnit špičkou hole k levému betonu přemisťujícího se Tkadlece. Přesnou ránou z mezikruží reagoval Michael Vavřík a střelou z větší vzdálenosti využil přesilovku Daniel Klímek

Jestli u domácích po první dvě třetiny nestálo střelecké štěstí, v poslední dvacetiminutovce jim to vše vynahradilo. V 50. minutě se totiž z pravého kruhu trefil mezi gólmanovy betony Martin Baďura, čímž si připsal první gól v dresu Vsetína v této sezóně. Hosté na vsetínské vedení 5:2 reagovali vybráním oddechového čas. Sérii několika vyloučení začali potyčkou Vašenka s Krškou, poté se stihli v rozmezí minuty a půl prosadit Vojtěch Vrána a Tomáš Frimel. Trestů na obou stranách přibývalo, obě strany odešly s vyloučením do konce utkání. Poslední gólové slovo pak měli v 58. minutě hosté, když se z dorážky prosadil Tadeáš Del Favero.

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): Po dvě třetiny bylo utkání brankově vyrovnané a řekl bych, že i herně. Možná jsme měli nějakou optickou převahu, ale naše koncovka byla bídná. V poslední třetině jsme tu střeleckou smůlu naštěstí prolomili a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.