Rychlé vedení Vsetínu nestačilo, ze Sazka arény odjíždí s prázdnou

Lukáš Hykš, Aleš Koňařík • 22.10.2004

P r a h a – V utkání v Sazka aréně předvedl Vsetín výkon, po kterém by si možná zasloužil bod, ale v zápase skoupém na góly nakonec odešel poražen těsně 2:1. Začátek zápasu možná diváky navnadil na přestřelku, protože oba týmy skórovaly hned ze své první vážnější šance. Po 51 vteřinách se trefil Robin Kovář, za dalších 21 sekund ale vyrovnal Tomica. Jenže pak se na gól čekalo až do poloviny druhé třetiny, kdy Žigárdyho překonal Duda. A pak už se na ledě spíše jen vylučovalo.

- 16.kolo pá 22.10.19:00
HC Slavia Praha
2:1(1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Tomica (Stümpel, Vlasák), 28. Duda (Vašíček) - 1. Kovář (Vak, Demel). Rozhodčí: Bolina - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 4438. Průběh zápasu: 0:1, 2:1.
HC Slavia Praha: Franěk - J. Novák, Kolařík, Kadlec, Pojkar, Žabka, Graňák, Klouček - Duda, Beránek, Sup - Vlasák, Stümpel, Tomica - D. Hruška, Vašíček, Antoš - M. Kopecký, P. Martinec, R. Dlouhý - od 10. navíc Sobotka.
VHK ROBE Vsetín: Žigárdy - Jaškin, Frolo, Klesla, Němec, Hrabal, Kowalczyk - Veselý, Vlach, Somík - Kovář, Vak, Demel - Zadina, Pavliš, Selingr.
Diváci se ještě nestačili ani usadit na sedačkách a již se měnilo skóre. V jedenapadesáté sekundě Vak zpoza branky našel nekrytého najíždějícího Robina Kováře a ten zamířil přesně k tyči Fraňkovy branky. Dlouho se ale Valaši z vedení neradovali. Hned po vhazování zafungovala souhra prvního útoku, kterou zakončil střelou pod padajícího Žigárdyho Marek Tomica. Oba góly od sebe dělilo jedenadvacet vteřin. Ve 4. minutě zahrozil opět Vsetín. Selingr tvrdě vypálil na Fraňka, gólman domácích vyrazil puk před sebe a měl štěstí, že se k němu nikdo ze vsetínských hráčů již nedostal. Ve 13. minutě mohl napravit svoje předchozí vyloučení Frolo, jenž dostal výbornou přihrávku od Veselého, jenže měl na sobě nalepeného Martince, který mu nedovolil ideální zakončení. Dvě minuty před první sirénou se do sebe pustili Duda s Němcem a hlavní rozhodčí Bolina poslal schladit jejich horké hlavy na trestnou lavici. Po minutě a půl přisedl k Němcovi Somík a Pražanům se naskytla tak chvíli příležitost přesilovky 4 na 3. Tu však přerušila záhy první přestávka.

Ústřední postavou druhé části byl Radek Duda. Nejprve byl vyloučen za faul loktem, po návratu z trestné lavice se pak v krátkém sledu dostal dvakrát do zakončení před Žigárdym. Ani v jednom případě ovšem nebyl úspěšný a za následný útočný faul putoval již potřetí v zápase na trestnou lavici. Vzápětí po vypršení jeho trestu se ocitl sám před Žigárdym Vašíček, brankář hostí sice stihl zasáhnout, místo aby však odehrál puk do bezpečí, nahrál ho přímo na hokejku Dudy, proti jehož dorážce již neměl šanci. Galapředstavení agenta 009 tím nekončilo. O chvíli později si vynutil faul Somíka a vybojoval pro svůj tým přesilovku. Ta sice gólem neskončila, ale Slavia postupně získávala výraznou převahu. Tu dokumentovaly v rozmezí několika minut šance Vlasáka, Beránka a Supa. Jenže Žigárdy se rozchytal ke skvělému výkonu. Nevyzrál na něho ani ve 37. minutě Kadlec ani osm sekund před vypršením druhé třetiny znovu Duda.

V úvodu třetí dvacetiminutovky bylo pořádně horko pro změnu Pražanům. Ve 42. minutě měl na holi vyrovnání Libor Pavliš. Poté následovalo vyloučení Supa a Franěk byl v permanenci. Trestná lavice na straně Slavie ještě nestačila pořádně vychladnout, když hlavní rozhodčí uviděl faul Beránka. Naštěstí pro domácí ani jeho prohřešek proti pravidlům svěřenci Antonína Stavjani nepotrestali. Poté se pro změnu dvakrát vylučovalo na straně hostů. Slavia však rovněž svoji možnost nevyužila a druhou početní převahu navíc předčasně ukončil faul Beránka. Následná zkrácená přesilovka Vsetína byla poslední možností k vyrovnání. Definitvně zmařil šance hostů na bodový zisk svým faulem Jaškin. Slavia v přesilovce v pohodě bránila výsledek a šest sekund, které zbývaly po Jaškinově návratu, bylo již na vyrovnání málo.

Jiří Kalous (Slavia): "Jsme spokojeni se třemi body. Tento zápas byl jako lízátko s trny. Bylo to velmi těžké. Pustili jsme zbytečně soupeře do šancí. Kdybychom využili některou z mnoha šancí, mohli jsme dohrávat v klidu."

Antonín Stavjaňa (Vsetín): "Výborně jsme začali, dali jsme hned gól, ale pokud inkasujeme hned z kontru, je to špatné. Výsledek 1:2 nevypadá opticky špatně, ale v poslední třetině jsme měli čtyři gólové šance, takže je nám ztracených bodů líto. Skvělý výkon podal brankář Žigárdy."