SDO: Atraktivní duel s Vítkovicemi přinesl jeden bod

Helena Hegeďová • 29.09.2017

Zápas proti Vítkovicím začal jako vyrovnaná bitva. Na začátku táhli za delší konec hosté, později převzali otěže domácí, šance však byly k vidění na obou stranách a tempo dodávalo duelu na atraktivitě. I když se v útočném pásmu drželi Valaši, první branka padla z protiútoku do jejich sítě. Druhá třetina nabídla nejen rychlý hokej, ale také přesilové hry, které mohly rozhodnout o následném vývoji. A tak se taky stalo. Matiaško skóroval ve vlastním oslabení, když se spolu s Půčkem ocitl v situaci dva na nikoho. Do vedení dostal Vsetínské ve 40. minutě Klímek. Ve třetí třetině si však vedli lépe hosté a vyrovnali. Utkání dospělo až k samostatným nájezdům, ve kterých se vedli lépe hosté.

ELSD - 7.kolo pá 29.9.17:00
HC Vítkovice Ridera
2:3sn(0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Matiaško (Půček R., Floriš), 40. Klímek (Jenáček, Floriš) – 14. Fridrich (Kylnar, Vojtovič), 45. Bernovský (Mrva), rozh. náj. Mrva. Rozhodčí: Čahoj – Tomis, Carbol. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 114. Střely na branku: 43:45. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1, 2:2, 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Mikulenčák, Ondračka, Lukačka, Kožený, Floriš – Klímek, Matiaško, Zetocha, Krupa, Petriska, Jenáček, Půček J., Vašenka, Půček R., Pernický, Lašák.
HC Vítkovice Ridera: Malik – Zapletal, Raška, Smolka, Smička, Kunc – Vojtovič, Fridrich, Kadula, Beránek, Mrva, Bernovský, Kylnar, Konečný, Věntus, Lewandowski, Potočný.

Hosté rychle sevřeli svého soka před Málkovou brankou, Vsetínu se ale dařily individuální protiútoky, a proto byly gólové šance k vidění na obou stranách. V největší příležitosti se ocitl v 9. minutě Potočný, před prázdnou brankou se však rozhodl pro přihrávku na Fridricha, tento krok stál hostující celek úvodní branku. Na druhou stranu se rychlými tempy vydal Matiaško, povodil si gólmana a poslal střelu do středu branky. Malik zasáhl betonem.

Přišla řada na Vsetín, aby svého soupeře herně přetlačil, a tak se také stalo. Jan Půček s Koženým zasypali Malika několika střelami z pravého kruhu, sám před gólmanem byl pak Roman Půček, kterému nesedl kotouč úplně ideálně a vystřelil nad. Do protiútoku se vydal Petr Fridrich, položil si gólmana a z vrcholu pravého kruhu poslal přesnou trefu pod horní tyčku. První třetina skončila 1:0 z pohledu hostujících Vítkovic, je však pravda, že by hře, kvůli vsetínské aktivitě, slušela minimálně remíza.

Druhá třetina začala pasáží ve středním pásmu. Hra se nenesla ve znamení větších kombinací, ale spíše individuálních akcí. Fridrich si nabruslil k levé tyčce a několikrát to na Málka zkusil z tohoto úhlu, následovala zadovka na Vojtoviče, ale ani ten se neprosadil. První přesilová hra přišla ve 25. minutě, když byl za podražení vyloučen vsetínský gólman. Vítkovičtí se okamžitě natlačili do brankoviště a Málek se štěstím neinkasoval. Hra se začala přiostřovat, což ještě umocnilo vyloučení Jenáčka na straně Vsetína. Lewandowski už Málka překonal, kotouč se však zastavil o tyčku a ocitl se opět před brankářem. Také Valaši se dostali do početní výhody a zahrozili. Nejblíže byl gólu Roman Půček, a to při hře 5 na 5, když se dostal do úniku a zkusil Forsbergovu kličku, v závěru mu však puk sjel z hokejky.

Nepodařené vsetínské pokusy a faul k tomu mohl hosty motivovat k navýšení skóre. Roman Půček s Michalem Matiaškem však ujeli ve vlastním oslabení, v situaci dva na nikoho si vyměnili kotouč a Matiaško z dobré střelecké pozice v mezikruží vypálil. Gólman byl na vsetínskou převahu sám a po kombinaci už nedokázal zakročit. Stejná dvojice se vydala do útoku i po skončení oslabení a byli to Valaši, kdo měl více ze hry. Domácí se necelou minutu před koncem dostali zásluhou Daniela Klímka a jeho nenápadné střely od mantinelu do vedení. Najednou to bylo 2:1 pro Vsetín a mohlo být pro hosty ještě hůř, Klímkovu střelu do protipohybu půl minuty před koncem Malik se štěstím vyrazil.

Vítkovice věděly, že pro body z utkání musí přidat. Proto se usadily v útočném pásmu, což přineslo kýžené ovoce. Ve 45. minutě nastřelil Málkovy betony Jakub Mrva, od gólmana se puk odrazil k levé tyčce na Jana Bernovského, který s pukem zametl do branky. Hosté se stále tlačili do brankoviště, Vsetín hrozil z brejků. Do konce třetiny už ale branka nepadla a následovalo prodloužení. V nastaveném čase hráli Valaši skoro celou dobu v početní výhodě, i přes to dospěl zápas k samostatným nájezdům. V dovednostní soutěži se pokusem mezi betony prosadil Jakub Mrva a Jakub Lewandowski nastřelil Málkovu vyrážečku, přes kterou puk přepadl do branky. Hosté vyhráli v nájezdech 2:0 a domů si tak odváží bonusový bod.