Šelepněv držel Vsetín při oslabeních, v prodloužení pak rozhodl Kopta

Tomáš Kopecký, René Chyla • 02.08.2018

Pět měsíců čekání je konečně u konce. Vsetínští hokejisté se po deseti dnech od úvodního tréninku na ledě představili v premiérovém přípravném zápase. Na začátek je čekal nováček ligy z Poruby. Přednost v brance dostala běloruská akvizice Jan Šelepněv, který dlouho držel čisté konto. První dvě třetiny totiž branku nepřinesly, přestože příležitostí bylo dostatek. Poruba měla k dispozici 6 přesilových her, ale ani jednu nedokázala využít. První gól padl až v 51. minutě, kdy hostující brankář inkasoval z hole Hudečka. Valaši se nevzdali a za pět minut se jim podařilo zásluhou Podešvy srovnat. Utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém rozhodl Kopta a přinesl do tábora zelenožlutých vítěznou radost.

Přípravné zápasy - přát. čt 2.8.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
1:2p(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 51. Hudeček (Illeš, Káňa J.) - 57. Podešva (Vávra), 65. Kopta (Mikuš, Kucharczyk) Rozhodčí: Mrkva, Cabák – Dohnal, Bartek. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 314. Střely na branku: 33:36 (12:11, 7:9, 14:12 – 0:4). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Dundáček, Ovčačík, Horák, Gazda, Dresler, Cypas, Puškár, Adam – Káňa J., Hudeček, Illeš, Jankovský, Kanko, Tomi, Finsterle, Vymazal, Rubner, Sladkovský, Häring, Ollender.
VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Ondračka, Mäkinen, Rudl, Teper, Jenáček, Holomek, Hryciow - Theoret, Kucharczyk, Kopta - Kuronen, Rác, Březina - Šilhavý, Podešva, Vávra - Vítek, Jindra, Hořanský.

Úvod zápasu začal poměrně zostra a nikdo nedal soupeři nic zadarmo. Oba celky se i přesto soustředily zejména na obranu, a tak bylo vyložených šancí k vidění poskrovnu. Výjimkou potvrzující pravidlo byl pouze agilní Roman Rác, který zaměstnal porubskou obranu hned dvakrát během krátké chvíle, na Hynka Kůdelu si ale nepřišel. V sedmnácté minutě pak Jan Hudeček připravil z pravé strany ideální příležitost pro Jakuba Illéše, tomu ale před vsetínským brankářem nesedla střela a Jan Šelepněv si mohl oddychnout.

Začátek prostřední tercie patřil opět Romanu Rácovi, který opět projel ostravskou defenzívou jako nůž máslem a vše musel hasit až beton Hynka Kůdely. Na druhé straně pak Jakub Illéš vystihl špatnou valašskou rozehrávku a ocitl se tak tváří v tvář Janu Šelepněvovi, porubský útočník ale bezbrankový stav neprolomil. Činili se také hosté, ve 26. minutě nahrával Vojtěch Šilhavý Tomáši Vávrovi, znovu ale vynikl muž v masce. Vsetín se následně mírně utlumil třemi fauly v krátkém sledu, HC RT TORAX ale nemohl za žádnou cenu najít na precizní obranné řady Vsetína recept. Vše mohl zlomit v závěru dvacetiminutovky Petr Kanko, těsně před brankářem ale nedal.

Diváci se radovali až v 51. minutě, kdy se po velkém zmatku ve vsetínském brankovišti ujal odražené střely Jakuba Illéše Jan Hudeček, který poslal puk do odkryté branky – 1:0. Porubští se stáhli a bránili jednobrankové vedení, což se nakonec stalo také osudným. Na začátku 57. minuty nachytal na motýlech ostravskou obranu Martin Podešva, který si najel až před Hynka Kůdelu, kterého překonal lehkým zastrčením za pravý beton – 1:1.

Valaši měli po pár vteřinách na holích obrat, Roman Rác ale bekhendem z bezprostřední blízkosti beton nepřehodil. A nedařilo se ani Vojtěchu Tomimu pár sekund před sirénou, kterého v úniku vychytal perfektní Jan Šelepněv. Poruba doplatila v prodloužení na nedisciplinovanost a při hře čtyři na tři propálil z mezikruží vše Ondřej Kopta, který mířil do pravého horního růžku – 1:2.

Ohlasy k utkání

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Bylo to z obou stran velmi hezké utkání, šance měly oba týmy. Škoda gólu v prodloužení, tam jsme doplatili na dva fauly, které jsme krátce po sobě udělali, to se stávat nesmí. Kluci ale dřeli, bojovali a my jsme jim za to jen poděkovali, protože většina z nich hrála teprve první utkání, které bylo fantastické. Bylo tam nasazení i bojovnost, v poslední minutě jsme mohli dokonce rozhodnout, ale štěstí se od nás odvrátilo. Snad se na nás zase příště usměje.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Těžko se hodnotí takové zápasy, kdy máte venku pětatřicet stupňů a musíte na led, ale ledaře z Poruby musím pochválit, protože i v takovém vedru dokázali připravit velmi dobré podmínky. Byl to z obou stran zajímavý zápas, jak my, tak Poruba se snažila hrát dopředu, forčekovat, napadat rozehrávku soupeře. Utkání bylo vyrovnané a spravedlivě asi rozhodlo prodloužení. Zápas splnil účel, protože jsme viděli v zápase i kluky, které známe v podstatě jen z tréninku. Je to teprve začátek, doufám, že se budeme dále zlepšovat.