Skvělé! Valaši si poradili s Jestřáby a vezou z Prostějova tři body

Václav Trávníček • 09.01.2013

Po dvojici vítězných derby s Valmezem přišla další dobrá práce. Vsetínští hokejisté si ve středu večer poradili s ambiciózním týmem Jestřábů a zvítězili na jeho ledě 1:2! K důležitým třem bodům nasměrovaly zelenožluté branky Reného Kajaby a Ondřeje Hrušky na konci druhé třetiny. Hanáci sice utkání zdramatizovali, když z hole Šebka snížili, ale Valaši si už vítězství nenechali vzít. Další zápas čeká Hlobilovu družinu v sobotu, kdy na Lapači přivítá Přerov.

2. liga - 31.kolo st 9.1.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
1:2(0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 53. Šebek (Zachar) - 36. Kajaba (Brezáni), 38. Hruška O. (Hruška P.). Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0 Průběh utkání: 0:2, 1:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Vrba - Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Finkes, Tomiga - Handl, Duba, Berčák, Černý, Šebek, Zachar, Stráněl, Novák, Kryl.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Žabčík, Vrba, Vrána, Tichý, Vodák, Tesařík, Žák - Zúbek, Mikšovský, Podešva, Vítek, Hruška O., Hruška P., Brezáni, Holík, Kajaba, Tobola.

Pokud diváci čekali, že na sebe týmy vlétnou, byli na omylu. Od první minuty se hrál opatrný, oku nepříliš lahodivý hokej, který pouze tu a tam okořenila nějaká ta akce. První vážnější pokusy se urodily ve třetí minutě, kdy nejdříve zahrozil hostující Holík, z protiútoku se pak nepodařilo procpat puk do brány Krylovi. Prvních pět minut pak nabídlo jen nebezpečnou nahrávku skrz domácí brankoviště, tu však Zúbek nedokázal zúročit.

Vsetín se postupně stále více dostával k puku, jeho útočné akce však nebyly příliš nebezpečné. To však již neplatilo při přesilové hře. V ní dokázal hostující tým hned několikrát zahrozit, Vítkova střela ani nahození Tichého od modré však ke změně stavu nevedly. Vsetín si však plné dvě minuty přesilové hry neužil, za krosček na domácího kapitána šel pikat Žabčík. Ještě při hře čtyř proti čtyřem se však měl Adam Vrba v domácí brance co ohánět, ze souboje se svým jmenovcem však díky skvělému zákroku vyšel vítězně. Vzápětí se pak domácí golman musel činit proti přečíslení, I s ním si však dokázal poradit.

Jestřábi se ve druhé polovině třetiny dostali do několika příležitostí. O ty se postarali Kryl a Černý, ani jeden z nich však branku vsítit nedokázal. Ani poslední minuty úvodní části však moc hokejovosti nepřinesly, pouze nepovedenou střelu Nováka a střelu bekhendem od aktivního Zúbka.

Prostřední perioda vypadala jinak. Hned v 21. minutě se jal útočit Berčák, jeho únik však neskončil zakončením do černého. V aktivitě se od první minuty střídaly oba týmy, ani jeden si však nevypracovával golové šance. O něco více ze hry měli Jestřábi, Duba s Berčákem a Novákem však v tlačení na hostující obranu nebyli úspěšní. Na druhé straně se podobně vedlo Tichému.

Ve 28. minutě se solidní střelou prezentoval Tomiga, chvíli po něm se o štěstí pokoušel Kaluža. Bez úspěchu. Ten však přišel vzápětí, ale na druhé straně. To se totiž dostal k puku RENÉ KAJABA a podařilo se mu poprvé v zápase překonat Vrbu. Uběhly dvě minuty nepříliš záživného hokeje a už to bylo o dva goly-za záda prostějovského golmana prošlo ztečované nahození od modré, které do branky doklouzalo po ledě. Branka byla připsána ONDŘEJI HRUŠKOVI.

Jestřábi zprvu vypadali jako opaření, přesto se jim ještě do konce třetiny málem podařilo vyrovnat. Arnoštova bomba I Dubova střela z otočky volaly po brance, volání však nebylo vyslyšeno a do kabin tak odcházeli mnohem spokojenější hostující hokejisté.

Třetí část zápasu začala podobně jako ta první-ospale. Až ve 44.minutě se do šance dostal Zachar, zakončení bekhendem si však cestu do branky nenašlo. Další minuty přinesly především souboje o puk a krásy bylo ve hře pomálu. To se pokusil napravit střelec druhé vsetínské branky, zblízka však nedokázal dorazit puk do branky. Na opačné straně se hrnul přes obranu hostí Zachar, kterému se sice dařily kličky, se zakončením to ale bylo horší.

Nebezpečí bylo ale především před Vrbou, během závaru se do zakončení dostali Vítek, Brezáni a Holík, ani třetí jmenovaný, který měl před sebou odkrytou bránu však neuspěl. A pravidlo nedáš, dostaneš zafungovalo. Na konci padesáté třetí minuty se rozjel DAVID ŠEBEK, protáhl se podél mantinelu do zakončení a dal svou brankou domácímu mužstvu naději. Jen desítky vteřin po snížení mohlo přijít vyrovnání z hole Zachara, to se však nekonalo a Jestřábi už vstřelit branku do konce utkání nedokázali. Čeho se však diváci dočkali byla bitka, do níž byli zapojeni například hostující Tichý a z řad domácích Handl a Jedlička.

Petr Zachar (Prostějov): "My jsme si to dnes prohráli sami, první třetinu jsme odehráli velmi špatně. Od druhé třetiny jsme se už zlepšili, začali jsme mít šance, bohužel jsme nedokázali uhrát situace 1 na 1 v naší třetině. Je to ale o tom, že když dokážeme dát za 60 minut pouze jeden gól tak nemůžeme vyhrát."

Viktor Hlobil (Vsetín): "Do utkání jsme nastoupili v okleštěné sestavě, ale Prostějov byl na tom úplně stejně. V první třetině se hrál opatrný hokej, v té druhé už domácí začali více bruslit a dělali nám problémy v obranném pásmu. Tento tlak jsme naštěstí ustáli, podržel nás i brankář Hromada. Byl to pohledný a bojovný zápas, my jsme rádi, že konečně vezeme z venku tři body."