Starší dorost na úvod nadstavby padl po nájezdech

Helena Hegeďová • 24.11.2017

V prvním zápase druhé části Extraligy staršího dorostu přivítali Valaši na svém ledě celek z pražských Letňan. Soupeř Vsetínských získal v základní části pouze dva body, i přes to však dokázal na Lapači svého soka potrápit. Hosté se dostali do vedení již v první minutě zápasu, v nabídnuté přesilové hře však Valaši ještě do konce první dvacetiminutovky stačili srovnat. Dalšího gólu se vsetínský zimní stadion dočkal až ve třetí třetině, a to opět z hokejky hostujícího hráče. Netrvalo však dlouho a Matiaško v oslabení vyrovnal. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde si lépe vedli Letci a berou tak bonusový bod.

ELSD - 21.kolo pá 24.11.17:45
HC Letci Letňany
2:3sn(1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Jenáček (Ondračka, Klímek), 52. Matiaško (Půček) – 1. Valdhans (Pejchal, Soukup), 49. Schönbauer (Valdhaus), rozh. náj. Krutil. Rozhodčí: Kašík – Novotná, Doleček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 97. Střely na branku: 49:26. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký (2. - 3. nájezd Chromý) – Jenáček, Ondračka, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Pernický – Půček, Matiaško, Klímek – Baďura, Petriska, Vašenka – Lukačka, Zetocha, Krupa.
HC Letci Letňany: Hamalčík – Štěpánek, Schönbauer, Krutil, Searle, Pelant, Hlinka, Lytvynov – Narovec, Valdhans, Teuber, Soukup, Srbek, Janiurek, Janča, Slavík, Pejchal.