Starší dorostenci dlouho vzdorovali, nakonec však na Spartě padli a končí

Radek Bařina • 16.03.2012

Více než půl zápasu drželi vsetínští starší dorostenci naději na úspěch v rozhodujícím čtvrtfinálovém zápase. Na ledě Sparty vyhráli první třetinu 1:0 a ještě ve 30. minutě drželi nerozhodný stav 2:2. Pak se ale projevila síla domácího celku, který svou převahu dokázal přetavit v brankovou smršť. Vsetín prohrál druhou třetinu 1:6, když dvě branky inkasoval ve vlastní přesilovce, a o výsledku bylo rozhodnuto. V poklidu hrající domácí přidali ve třetím dějství ještě další branky a nakonec zdolali VHK krutým výsledkem 9:2. Přes porážku se Valaši nemají za co stydět. Konečné sedmé místo v extralize je vyrovnáním loňského úspěchu.

ESD - ČF3 pá 16.3.15:00
HC Sparta Praha
9:2(0:1, 6:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 25. Bartoš (Réway, Hemr), 25. Hemr (Pokorný), 32. Matějček (Procházka, Slavíček), 34. Pokorný, 35. Hemr (Réway), 38. Simon (Matějček), 44. Brém (Bartoš, Réway), 54. Preševa (Hemr, Klindera), 59. Abdul (Preševa) - 2. Neuwirth (Šjafotdinov), 31. Neuwirth (Zuzaník, Helešic). Rozhodčí: Wagner - Bosák, Žídek. Vyloučení: 7:10 navíc navíc Zvonek a Zuzaník DKU, Šjafutdinov (všichni VSE) OT 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 3:0. Diváci: 87. Střely na branku: 48:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 9:2.
HC Sparta Praha: Neužil - Kliment, Keller, Knobloch, Hemr, Réway, Bartoš, Klindera, Brém, Slavíček, Vacek, Pokorný, Březina, Bílek, Pulkrab, Preševa, Matějček, SImon, Abdul, Procházka.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda (38.Vlach) - Žabčík, Zvonek, Neuwirth, Stupka, Hryciow, Forch, Stodůlka, Vašíček, Helešic, Kuchařík, Ščotka, Zuzaník, Svozílek, Grygar, Šjafotdinov, Mikula.

Klíčový duel, jenž měl určit postupujícího z dvojice Sparta Vsetín začal daleko lépe pro hosty, kteří se ujali vedení těsně po úvodní minutě. V čase 1:07 se důrazem před brankou prosadil Roman Stupka a poslal hosty do vedení. Po vstřelené brance se ale hosté začali převážně bránit, což se na konečném výsledku ukázalo jako spíše nepovedený taktický záměr. Sparťané se dokázali dostat do tlaku, v úvodní třetině ale brankáře Svobodu překonat nedokázali. Nejprve měl dobrou příležitost při přečíslení Dominik Simon, poté mohl srovnat skóre i Jan Hemr.

Druhou třetinu ovládli jasně domácí. Nejprve srovnal skóre Martin Bartoš, jenž využil osamocenosti v křídelním prostoru. Otočit se povedlo domácím během devíti sekund, Spartu poslal do vedení Jan Hemr. Poté následovaly puky v brance Svobody jeden za druhým. Ještě předtím ale zelenožlutí srovnali. Robert Neuwirth dorážel střelu od modré do prázdné klece. Pak už ale hráli jen domácí. Prosadit se postupně dokázali Martin Matějček, Dominik Pokorný, Jan Hemr a Dominik Simon. Druhá třetina tak skončila debaklem Vsetína a zápas se víceméně rozhodl.

Za výrazně nepříznivého stavu 2:6 z pohledu hostů se vstupovalo do poslední třetiny. Sparťané ale nenechali nikoho dlouho na pochybách a soupeře nenechali zápas zdramatizovat. Tomáš Brém nejprve využil přesilovku 5 na 3. Enver Preševa dostal o deset minut později vynikající přihrávku od Ondřeje Knoblocha a zvýšil už tak vysoké skóre. Poslední - jedenáctou branku utkání, vstřelil Jindřich Abdul po samostatném úniku, který úspěšný střelec zakončil do bekhendu střelou pod víko. Holešovičtí tak po výhře postupují úspěšně dál ve vyřazovacích bojích.

Jiří Zelenka (Sparta):Dostali jsme rychlou branku, to nás zpočátku utlumilo. Ukázali jsme ale týmového ducha a chuť po vítězství. Za postup jsme velmi rádi.

Luboš Jenáček (Vsetín):Poslední zápas nám ubral mnoho sil, hráli jsme jen na čtyři obránce. První třetina se nám ještě povedla, vypadalo to pro nás dobře. Sparta má ale širší hráčský kádr a i to soupeři nahrálo. Byli ale lepší, výhru si zasloužili.