Starší dorostenci padli v Olomouc, která si s chutí zastřílela

Filip Bazala • 19.11.2013

Starší dorostenci v zápase s Kohouty nedokázali dlouho odolávat a po první třetině prohrávali ještě hratelným výsledkem 3:1. Po třetině druhé už však domácí vedli 5:1 a s mnoha zraněnými hráči v sestavě se na větší odpor Valaši nezmohli a museli tak přihlížet kanonádě Olomouce, kterou pečetil v závěrečné minutě zápas Tomáš Šoustal. Vsetín tak padl poosmé v řadě. V dalším zápase svěřenci Viktora Hlobila narazí doma na Vítkovice.

ELSD - 22.kolo po 18.11.17:30
HC Olomouc
11:2(3:1, 2:0, 6:0)
Branky a nahrávky: 10. Nesvadba (Janás, Rašner), 17. Šoustal T. (Horák J., Rašner), 17. Štefka (Zelený), 32. Heža J. (Tomek, Kuba), 35. Spurný (Horák J., Šoustal T.), 44. Šoustal T. (Rašner, Janás), 46. Šoustal T. (Rašner), 47. Melichárek (Kuba), 48. Zelený (Kropač), 53. Marek (Kropáč, Dittrich), 60. Šoustal T. (Nesvadba) – 20. Grygar (Strmiska, Gazda), 44. Janošek (Lainka, Blahunek). Rozhodčí: Kika – Kašík, Nazád. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 76. Střely na branku: 42:21. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 11:2.
HC Olomouc: Urbisch – Rašner, Nesvadba, Škoda, Tomek, Hes, Klvaňa, Hrabica, Spurný – Janás, Šoustal T. (C), Horák J. – Heža J., Kuba, Melichárek – Zelený, Kropáč, Štefka – Marek, Dittrich, Malý.
VHK ROBE Vsetín: Gottwald (41. Bechný) – Metelka, Gazda, Lejska, Svozílek, Hohl (C) – Grygar, Strmiska, Mikula – Hořanský, Tydlačka, Miko – Janošek, Lainka, Blahunek – Rýpar, Weintritt, Kovář.

Utkání mezi Olomoucí a Vsetínem začalo velmi rychlými šancemi hostujícího týmu, když nejdříve jel sám na Urbische Blahunek, ale se svým zakončením nakonec tvaří v tvář domácímu brankáři neuspěl. Hned za pár minut hrál Vsetín svou první přesilou hru, ve které měl již skoro jistý gól na hokejce Strmiska, ale zakončení vsetínského útočníka bylo příliš laxní a Urbisch ještě díky svému tygřímu skoku dokázal puk zachytit snad v úplně poslední okamžik.

Nedáš dostaneš dá se říct poté platilo na druhé straně, když měla příležitost přesilové hry domácí Mora, ve které se po krásně kombinaci prosadil svou střelou do levého růžku Gottwaldovy brány David Nesvadba. Olomouc následně přidávala na tempu a domácí tým se dostával více do zakončení. Tlak Hanáků nakonec vyústil v druhý gól, když se dokázal uvolnit Rašner, který ještě vymíchal hostujícího brankáře, ale následně nedokázal trefit zcela odkrytou klec. Puk se však odrazil k J. Horákovi, který jej přiklepnul na hůl Tomáše Šoustala, a ten již poslal kotouč do odkryté klece.

Hned za čtyřiadvacet sekund se radovali domácí potřetí, když se trefil Jan Štefka, který se dostal k vyraženému puku před Gottwaldem a na dvakrát dokázal protlačit puk přes lěžícího brankáře Vsetína. Hanáci mohli přidat v první třetině ještě čtvrtý gól, ale nabídku Rašnera zahodil před prázdnou bránou T. Šoustal. Hosté se však ještě pár vteřin před koncem první části přece jenom dokázali prosadit, když do odkryté brány uklidil puk Ondřej Grygar.

První desetiminutovka příliš vzrušení v utkání nepřinesla v této části jsme spíše viděli souboj obou týmu ve středním pásmu kluziště. Přesně v polovině utkání byl vyloučen domácí Štefka, a Vsetín měl tak šanci vstřelit kontaktní gól, ale byli to naopak domácí, kteří se ve vlastním oslabení dostali do střeleckých příležitostí. Nejdříve se Rašner pokoušel prokličkovat mezi třemi hráčemi, kteří jej však nakonec o puk obrali.

Po pár sekundách se hnali dva na jednoho Heža a Kuba a první jmenovaný vzal nakonec veškerou zodpovědnost na sebe a svou střelou nechal vyniknout Gottwalda. Domácí se však přece jenom gólu v oslabení dočkali, když v útočném pásmu vybojoval puk Jakub Heža a tváří v tvář Gottwaldovi dokázal uspět se svým backhandovým zakončením.

Domácí byli povzbuzení gólem ve vlastním oslabení a zanedlouho se radovali z dalšího vstřeleného gólu, když se trefil Lukáš Spurný, který zužitkoval přihrávku od J. Horáka a poslal svou střelu přesně mezi betony Gottwalda. Který do poslední části přenechal místo v bráně svému kolegovi Danielu Bechnému.

Ten však nulu na svém kontě udržel pouhé tři minuty, když se podruhé v utkání trefil Tomáš Šoustal, který zužitkoval přihrávku od Rašnera. Za dalších šestatřicet vteřin se podruhé v zápase také prosadili vsetínští hokejisté, když se prosadil Miroslav Janošek. To byla však poslední gólová radost hostí v tomto utkání.

Protože se posedmé v utkání trefila Olomouc, když další Rašnerovu přihrávku opět zužitkoval Tomáš Šoustal, který tak svou trefou zkompletoval hattrick. Poté hráli hosté v šesti a domácí následnou přesilovou hru zužitkovali, když byl zcela sám na pravé straně Václav Melichárek, který měl dostatek času si ještě zpracovat puk a přehodit jej přes ležícího Bechného.

Ihned po dalších čtyřicetišesti sekundách se radovali Hanáci z dalšího gólu, když Kropač nahrál před bránu na Dominika Zeleného, který usměrnil další puk za záda bezmocného vsetínského brankáře. Desátý zářez domácích přidal zhruba osm minut před koncem utkání Dominik Marek, který měl před sebou po přihrávce od Kropáče zcela odkrytou klec. Minutu před koncem utkání přidal ještě svůj čtvrtý gól v utkání Tomáš Šoustal, který vyhrál souboj proti poslednímu obránci Vsetína a následně si také lehce poradil s Bechným, a vstřelil tak 11. gól Olomouce.

Mora si tak v dohrávce 22. kola RAKO extraligy staršího dorostu připsala již své čtvrté vítězné utkání v řadě a naopak prodloužila sérii porážek Vsetína, který si tak touto prohrou zapsal již svou šestou porážku v řadě.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Já bych utkání zhodnotil zcela pozitivně. Povedlo se nám jednoznačně vyhrát a musím kluky pochválit, že předvedli zcela odlišný výkon než v pátek proti Porubě.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Domácí nás v tomto utkání předčil úplně ve všem. Hráli dobře silově a technicky a naopak my jsme byli u všeho pozdě. Ve třetí třetině se nám vše bohužel rozpadlo, protože byli tři hráči zranění a museli odejít a naše slátaná sestava již následně nezvládla zbytek utkání.