Starší dorostenci porazili Třinec a nadále jsou v kontaktu se špičkou tabulky

Daniel Ježek, Václav Trávníček • 01.10.2011

Starší dorostenci VHK zakončili čtvrté dvoukolo extraligy vítězně. Po středeční porážce 4:7 od Vítkovic změřili síly se silným Třincem a na ledě favorita dokázali vybojovat vítězství 2:0. O třech bodech rozhodli Valaši ve druhé a třetí dvacetiminutovce, kdy se nejprve trefil Lukáš Kuchařík a výhru potvrdil přesným zásahem šest minut před koncem Lukáš Stodůlka. Vsetín si tak nadále udržuje kontakt s první čtyřkou tabulky.

ESD - 8.kolo so 1.10.12:00
HC Oceláři Třinec
0:2(0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Kuchařík, 54. Stodůlka (Hořanský). Rozhodčí: Janda - Koliba, Mrákava. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 19:35. Průběh utkání: 0:2.
HC Oceláři Třinec: Němec - Kalus, Mičulka, Foltýn, Pisarik, Valíček, Jonáš - Kovařčík, Malyjurek, Kofroň, Ohera, Růžička, Christov, Orság, Pěnčík, Motloch, Samek, Heider, Kasala, Pastrňák, Jaroš.
VHK ROBE Vsetín: Vlach - Hajda, Žabčík, Hryciow, Kohout, Stodůlka, Vašíček, Zuzaník, Ščotka - Zvonek, Surý, Neuwirth, Stupka, Forch, Hrňa R., Helešic, Kuchařík, Grygar, Šiafutdinov, Hořanský.

Utkání se od úvodního buly neslo ve velmi vyrovnaném duchu. Oba celky se střídaly v šancích, na obou stranách barikády výborně pracovali gólmani. První vyloženou šanci zápasu měl na své holi třinecký Marek Růžička. Útočník Ocelářů se už dral do zakončení, hostující obrana jej ale zastavila faulem. Růžička si celou situaci zopakoval z trestného střílení, při něm ale poslal puk jen do betonů brankáře Vlacha. Největším kamenem úrazu ve hře obou celků byly přesilové hry. Ačkoli rozhodčí v prvních dvaceti minutách celkem pětkrát vylučovali, mladým hokejistům se ovšem početní výhody nedařilo využívat. Další velkou šanci zápasu přinesla až devatenáctá minuta. V hlavních rolích byli opět Růžička a brankář Vlach. Marek Růžička mohl střílet dvakrát, kotouč však nepřekročil brankovou čáru.

Do druhého dějství se tak vstupovalo bez branek. Úvod prostřední části patřil hostům. Ti se po přestávkové poradě vrhli do útočení. V šancích se ocitli Kohout či Ščotka, v obou případech byl úspěšnější brankář Němec. V dalším průběhu utkání se šance střídaly na obou stranách, všechny ale postrádaly přesnost. Důležitým bodem ve vývoji zápasu tak byly události v rozmezí 35. až 37. minuty. Nejprve se v gólové šanci ocitl Pěnčík, ovšem nedal. Zákonitě tak nastal trest. Gólový účet zápasu otevřel Lukáš Kuchařík, který využil zaváhání v domácí defenzívě. Oceláři se ale nevzdávali a ještě do konce třetiny mohli vyrovnat. To by ale musel Onřej Kovařčík trefit síť a nikoliv jen brankáře Vlacha.

Vše podstatné z poslední třetiny se odehrálo v jejich posledních deseti minutách. Nejprve se střelecky nedokázali prosadit Kofroň a Šiafutdinov. Další akce Lůkaše Stodůlky už však rozvlnila síť. Stodůlka zakončoval rychlý protiútok vedený Adamem Hořanským. Klid na hole Vsetína mohl později přinést Dalimil Zvonek. Hostující útočník se dostal k Němcovi, toho zmátl kličkou do bekhendu. Ve skórování mu v posledním okamžiku zabránil Adam Kofroň. Do konce utkání už žádná další branka nepadla a tak si Vsetín odvezl z Třince cenné vítězství 2:0.