Starší dorostenci se s letošní sezónou rozloučili s grácií

Helena Hegeďová • 11.03.2018

Skóre zpočátku vyrovnaného utkání se mohlo měnit již v 8. minutě, když bylo proti Vsetínu nařízeno trestné střílení a Moravčík trefil tyčku. V dalším průběhu už Bruslaři kotouč za záda Chromého dostali, tento gól však nebyl uznán a do vedení se dostali zásluhou Klímka hosté. Ve druhé třetině přidal Vsetín další tři přesné zásahy a zdálo se být rozhodnuto. Petriska vstřelil v 42. minutě pátou branku Valachů, ale jeho následné vyloučení nastartovalo bruslařskou ofenzivu a domácí snížili na 3:5. Minutu a půl před koncem rozhodl gólem do prázdné brány Matiaško, který se dvěma brankami v tomto utkání dostal přes 30 vstřelených gólů a přidal také svůj 8. přesný zásah v oslabení. Pro oba celky dneska sezóna končí a Vsetín má po svém posledním zápase dva nejproduktivnější hráče ligy.

ELSD - PK6 ne 11.3.12:00
BK Mladá Boleslav
3:6(0:1, 0:3, 3:2)

Branky a nahrávky: 44. Grim (Schulz, Zajíček), 48. Zajíček (Šípek), 53. Simon (Sýkora, Houška) – 16. Klímek (Matiaško, Jenáček), 23. Půček (Klímek, Jenáček), 26. Vašenka, 34. Matiaško (Klímek, Půček), 42. Petriska (Vašenka), 59. Matiaško (Jenáček) Rozhodčí: Luczków – Toman, Michajličenko. Vyloučení: 5:7 + navíc Zajíček (MBL) a Vašenka (VSE) 10min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 40:36. Průběh utkání: 0:0, 0:5, 3:5, 3:6.

BK Mladá Boleslav: Dusil (26. Mašek) – Sýkora, Dotter, Houška, Červenka, Klikorka, Imlauf – Schulz, Zajíček, Šípek, Simon, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Moravčík, Grim, Jelínek.
VHK ROBE Vsetín: Chromý – Jenáček, Ondračka, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Pernický, Fojtášek, Vávra – Půček, Matiaško, Klímek – Baďura, Petriska, Vašenka – Lukačka, Zetocha, Krupa.

Začátek zápasu nabídl poměrně vyrovnanou partii, o něco aktivnější byli hosté z Valašska. Ti se více tlačili do branky a snažili se o brzký gól, domácí defenziva ale fungovala poměrně dobře a bezprostřední ohrožení Dusila vůbec nedovolovala. Do vedení tak mohli jít Boleslavští, když byl Moravčík faulován při svém úniku a jel trestné střílení. To nicméně zakončil jen střelou do brankové konstrukce. Vzápětí domácí nedokázali využít přesilovou hru a když těsně po jejím skončení přeci jen dopravili puk do branky, nebyl gól uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Necelých pět minut před koncem první třetiny už padl regulérní gól, bohužel pro domácí to ale bylo do jejich sítě. Krásnou střelou od modré poslal Valachy do vedení Daniel Klímek. Nic víc už se do úvodních dvaceti minut nevešlo, do šaten šli spokojenější hosté.

I nadále byli směrem dopředu nebezpečnější hosté, kteří to také brzy po začátku prostřední třetiny potvrdili dalším gólem. Jejich vedení po hezké nahrávce od Klímka zdvojnásobil střelou do protipohybu Dusila útočník Roman Půček. Za další minuty už to bylo o tři branky, trefa Jana Vašenky navíc vyhnala domácího gólmana Dusila na střídačku. Jeho místo mezi tyčemi zaujal David Mašek. Poté začaly průběh zápasu kouskovat tresty a zbytečná přerušení, tempo hry tak výrazně upadlo. Domácí dokázali ustát i dvojnásobné oslabení, přesně v momentě, kdy se na led vracel vyloučený Čermák a mohlo se tedy hrát opět v plném počtu na obou stranách, se hosté opět prosadili. Do listiny střelců se zapsal Michal Matiaško. Ani Mašek tak nakonec čisté konto dlouho neuchránil. Po druhé části bylo jasné, že šance Boleslavských na postup do vyřazovací fáze už jsou takřka na nule.

Krásnou akci předvedl ve třetí periodě Vašenka, který objel pásmo Boleslavi a pak milimetrovou nahrávkou našel Jána Petrisku, který vymetl vzdálenější růžek. O rychlou odpověď se však v přesilovce postaral tečující Jan Grim, který snížil na 1:5. I nadále byli aktivnější povzbuzení Bruslaři. Za další tři minuty přidal druhou branku, trefil se Jakub Zajíček. Na 3:5 snižoval přibližně sedm minut před koncem zápasu Michal Simon, v tu chvíli to ještě s nadějemi boleslavských dorostenců nevypadalo tak zle. Závěr utkání byl opět rozkouskován vyloučeními. To nakonec prospělo hostům, minutu a půl před závěrečnou sirénou se do prázdné branky Boleslavi trefil Michal Matiaško a definitivně tak stanovil výsledek utkání.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Hodně nešťastný zápas. Na začátku jsme hráli dobře, měli jsme i penaltu, kterou jsme nedali, dali jsme gól, který dle mého názoru měl platit, rozhodčí ho ale neuznali. Myslím, že když jsme dostali gól, tak trochu zapracovaly nervy, malinko jsme se dostali psychicky dolů. Kluci věděli, že není jiná možnost než tenhle zápas vyhrát, takže ty nervy pracovaly. Jsem ale rád, že to nezabalili, a i když jsme prohrávali 5:0, tak se pořád snažili hrát. Snažili jsme se s tím stavem něco udělat, ale byl to prostě takový nešťastný zápas, kdy pracovaly nervy.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Poslední zápas v sezoně, kdy nám už do tabulky o nic nešlo. Kluci by měli každý zápas hrát naplno a přesně to se podařilo. Sehráli jsme dobré utkání, dali jsme šest gólů a gólman podal dobrý výkon, takže za nás spokojenost. Myslím si, že Boleslav má kvalitní manšaft a výhra odsud se počítá, i když nám už samozřejmě v boji o play off o nic nešlo. Kluci makali naplno a odehráli dobrý zápas, za to jim patří dík.