Třetí třetina napravila dojem z nudného zápasu, body přesto putují do Znojma

Michal Berg • 20.12.2005

V s e t í n - Dvě třetiny byla Na Lapači k vidění velká hokejová nuda. Až v poslední části se začal hrát hokej, k lítost domácích fanoušků povětsinou na hokejkách Orlů. Ondřej Hruška sice ve 43. minutě snížil na 1:2, ale namísto Steinerova vyrovnání přišel gól Erata a rozklížený Vsetín vzápětí inkasoval další dvě branky. Dařilo se hostujícímu centru Ludvíkovi, který zaznamenal tři kanadské body.

- 34.kolo út 20.12.17:00
HC LERAM Orli Znojmo
1:5(0:0, 0:1, 1:4)
Branky: 43. O. Hruška (Kučný) - 23. Ludvík (Beroun), 41. Uram (Heš), 46. Erat (Ludvík), 49. Pucher (Němeček), 54. Čakajík (Jareš, Uram). Rozhodčí: Rejthar - Český, Bejček. Vyloučení: 9:11, navíc Bičánek (ZNO) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 2.036. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
VHK ROBE Vsetín: Altrichter (49. Hovi) - Spitzer, Kučný, Horák, Bauer, Zapletal, Bolf - Demel, Stantien, O. Hruška - Jenáček, Steiner, Janků - Rob, R. Hruška, Dubec.
HC LERAM Orli Znojmo: Trvaj - Jareš, Čakajík, Bičánek, Němeček, Heš, Mojžíš, od 51. Varakas - Dopita, Pucher, Uram - Mikulík, Ludvík, Erat - Plášek, Haman, Ondřej - Beroun, od 51. Vaškovič, Kraus.
Domácí trenéři slibovali pro úterní zápas posily z první ligy, ale náročný program druhé nejvyšší soutěže dovolil nakonec povolat pouze hostujcí obránce Spitzera a Nedbálka.

Byl to právě domácí bek s číslem 15 Zbyněk Spitzer, kterému zápas zhusta nevyšel. Nedůrazným krytím Ludvíka totiž usnadnil centru druhé znojemské formace cestu na první brankou zápasu. Po nenápadné akci se puk převalil přes brankáře Altrichtera.

To bylo však až ve druhé části hry. V té první zaujala snad jen velká šance Steinera hned z první minuty, kdy nedokázal dopravit puk do odkryté branky, a bitka Dubce s Uramem na konci první třetiny.

Znojmo si své vedení hlídalo kvalitní defenzivou a nebýt mnoha vyloučení, kterými adventní čas zpestřil sudí Rejthar, brankáři by se ve druhé třetině doslova nudili. Říci ale, že by dvě tisícovky diváků Na Lapači viděly na jedné či druhé straně vyloženou šanci, by však bylo účelovou lží pro obzvláštnění reportáže. Nad ledem se vznášela koncentrovaná nuda.

Nudili se zřejmě i trenéři na střídačkách a tak se o druhé přestávce v kabinách zcela jistě bouřilo. A s výsledkem - ve třetí části se začal hrát hokej. Hned 17 vteřin po začátku třetí třetiny ošálil Heš nebohého Spitzera, zachytil jeho vyhození a rychlá přihrávka na Urama už měla přívlastek gólová - nevysoký kanonýr si blafákem s Altrichterem poradil.

Vsetín dostal do zápasu při absenci Květoně nejmladší útočník Ondřej Hruška. Ve 43. minutě drze projel po pravém křídle a po odrazu puku od zadního mantinelu přehodil Trvaje v brance Znojma.

O minutu později mohlo být srovnáno, ale Steinerův pokus do odkryté branky vytáhl Čakajík rukavicí. Z protiútoku padl rozhodující zásah. Erat na modré z otočky poslal puk na Altrichtera a ten přes chumel těl uviděl puk až v brance.

Nebohý Spitzer si dopil svůj kalich hořkosti až do dna. Ve 49. minutě se na něj řítili Němeček a Pucher a druhý jmenovaný přesným pokusem zvýšil na 4:1. Když pak Altrichtera vystřídal Hovi, "podařila" se deprimovanému Spitzerovi bekhendová střela přímo na betony domácího brankáře...

Konečnou podobu skóre pak dal v 54. minutě v přesilovce obránce Čakajík tečí Jarešovy střely z mezikruží. Znojmo tak i v jednenáctém zápase se Vsetínem v řadě bodovalo.

Miloslav Hořava (Znojmo): Viděli jsme dramatické a vyrovnané utkání, jehož průběh vůbec neodpovídá výsledku. Průběh zápasu rozhodla hlavně druhá branka Marka Urama na 2:0, kdy jsme odpor soupeře zlomili a přestože domácí snížili na 2:1, dokázali jsme si vedení pohlídat.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): Dvě třetiny jsme se soupeřem drželi krok, šance byly na obou stranách. Rychlý gól na 2:0 nás rozhodil, špatně jsme vyhodili kotouč z pásma, navíc jsme po naší brance hned inkasovali znovu, což náš tým srazilo do kolen. Pak už se jen dohrávalo, Znojmo si výsledek pohlídalo. Naše přesilovky byly problém, hráli jsme jich dnes opravdu hodně, ale neprosadili jsme se. Jednak má soupeř zkušené hráče, kteří dokáží předvídat pohyb v pásmu, a druhá věc je, že jsme se vlastně sešli až dnes ráno. Sami diváci viděli, kdo dneska nastoupil, neustále se mění sestava a to byla také jedna z příčin špatných přesilovek.