Třetí třetina rozhodla. Junioři přehráli Blansko a berou tři body

Helena Hegeďová • 15.01.2017

Vsetínské "béčko" má za sebou první tříbodový večer. První dvě třetiny zápasu byly na góly skoupé a mnoho pohledných akcí k vidění nebylo. Po dvou třetinách svítila na tabuli remíza 1:1, na kotouči byli však častěji domácí a Dynamiters se k mnoha střelám nedostali. Branky začaly padat ve třetí třetině, kdy Valaši opět odskočili na rozdíl jedné branky a hosté znovu dokázali vyrovnat. Janošek s Hradilem dali Vsetínu v poslední desetiminutovce dvoubrankový náskok, na který už Blansko nedokázalo zareagovat a zelenožlutí po zásluze vyhráli.

KP - 20.kolo ne 15.1.18:15
VHK ROBE Vsetín B
Dynamiters Blansko HK
4:2(1:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Svozílek (Kuchařík), 44. Kuchařík (Christov), 54. Janošek (Kuchařík), 55. Hradil (Tobola) – 30. Vystrčil (Berka, Jílek), 47. Jílek (Bílý). Rozhodčí: Valentík – Grygera, Sedlák. Vyloučení: 5:3 Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

VHK ROBE Vsetín B: Machač – Šimek, Svozílek, Vašíček, Hradil – Kuchařík, Janošek, Christov, Fojtů, Lainka, Humplík, Lukáš, Tobola, Vítek, Čada, Machala.
Dynamiters Blansko HK: Šenk – Antoňů, Sedláček, Němec, Hanzlík – Kuběna, Kazda, Bílý, Berka, Jílek, Vystrčil, Grünwald, Pilát, Antal.

Hosté z Blanska sice vyhráli úvodní vhazování, domácí se však velmi rychle zorientovali a za chvíli byli již připraveni před brankou Šenka. První vážnější střela patřila Janoškovi, který branku ohrozil bekhendovým pokusem. O necelou minutu později už se domácí radovali. Střela Iva Svozílka prošla pod betony a skončila v brance. Pokusy, ke kterým se dostali hosté, nebyly pro domácího gólmana nijak nebezpečné. Machačovi se dařilo střely jednoduše likvidovat a v některých případech nemusel zasahovat vůbec. Vsetín se snažil navýšit v přesilové hře. Útoční hra v oslabení nebyla cizí Hanzlíkovi, který po kombinaci vystřelil k levé tyčce.

Domácí udávali tempo hry a kombinovali před blanenskou brankou. Lukáš po střele z nulového úhlu již zvedal ruce nad hlavu, domácí útočník však nastřelil síť z opačné strany, než je žádáno. Také Blansku se naskytla početní výhoda. Také ta zůstala nevyužita. Ke konci první třetiny přestal domácím sedět puk na hokejkách, a tak se museli stahovat hlavně do obrany, aby zabránili střele po kombinaci Grünwalda s Bílým nebo zakončení Kazdy, který si hledal pozici pro trefu do odkryté horní části branky. Vyrovnat mohl také Berka, který dostal přihrávku k pravé tyčce, kde na něj čekalo místo k procpání kotouče. Ve stejné situaci se ocitl i Fojtů na druhé straně. Domácí forvard půl minuty před koncem první třetiny také minul.

Domácí se hned ze začátku prostředního dějství snažili prosadit. Chuť útočit byla vidět i na hráčích Blanska, těm se však nedařil přechod přes útočnou modrou čáru, a tak se ke střele dostali až ve 24. minutě. Kazda svým pokusem trefil připraveného Machače. Každý z týmů si chvíli zabruslil v útočném pásmu, až se Vašíčkovi s Humplíkem podařilo dostat do výhodného postavení v situaci dva na dva. Humplík vystřelil, puk se odrazil od bránícího hráče a zapadl Šenkovi do lapačky.

Domácí stříleli, z gólu se radovali hosté. Jiří Vystrčil dostal před gólmanovo pracoviště přesnou přihrávku zpoza branky od Miroslava Berky a bez většího rozmýšlení zasadil kotouč k levé tyčce. Mohlo se zdát, že hosté získají psychickou výhodu, domácí se však nenechali rozhodit a i nadále pokračovali ve své hře. I tentokrát, stejně jako ve třetině první, byly největší šance k vidění několik minut před sirénou. Ani na jedné straně se hráčům nepovedlo přesné zakončení.

Ve třetí třetině se začalo nanovo a vše bylo otevřené. Aktivní byl hostující kapitán Kuběna, kterého dvakrát vychytal Machač a dovolil tak přechod do útočného pásma, kde se o vedení postaral Erik Christov s Lukášem Kuchaříkem. Druhý jmenovaný našel v mezikruží nejlepší úhel pro střelu a poslal kotouč k levé tyčce. Valachů se držela smůla v podobě neproměňování jasných gólových šancí, když jim po oku lahodících kombinacích nesedla finální přihrávka nebo střela. Domácí se sice po dlouhou dobu drželi v útoku, museli se ale také bránit, když na trestnou lavici usedl Machala. Hosté se po delší době dostali před branku Machače, čehož náležitě využili.

Na 2:2 vyrovnal ve 47. minutě Tomáš Jílek. Blansko si v přesilovce vytvořilo tlak a začalo utahovat smyčku, která skončila tlakem a zmatkem v brankovišti. David Bílý nejprve nastřelil brankářovu hruď, od které se puk odrazil k levé tyčce, a pro Jílka nebylo v této situaci problémem poslat puk do odkryté části branky nad ležícího gólmana. Bílý, který se prezentoval dobrou prací v přesilovce, se sám ocitl před brankou. Bekhendovým blafákem na Machače nevyzrál. Hosté se do útoku dostali jen ojediněle po chybách soupeře a vsetínské snažení se proměnilo ve dvě slepené branky v 54. a 55. minutě. Miroslav Janošek využil přesného pasu od Lukáše Kuchaříka, okolo pravého mantinelu se vydal do útočného pásma a poslal puk neomylně do levého horního rohu.

V této třetině se gól ze zmatku na brankovišti povedl dát nejen Blansku, ale také Vsetínu. Petr Hradil se před bránou zorientoval nejlépe a i on poslal puk do levého horního rohu. Valachům dvoubrankové vedení nestačilo a stále byli v útoku. Nezapomněli však ani na obranu. Bílý se dostal do brejku, ve kterém ho zastavil Hradil. Také Antoňů to zkusil na branku domácích, blanenský obránce zamířil nad břevno. Aby třetí třetině něco nechybělo, strhla se dvacet vteřin před koncem po Kuběnově střele potyčka, do které se zapojila většina hráčů na ledě, včetně domácího gólmana. Po vyloučení na obou stranách již k žádnému ohrožení branky nedošlo a tři body brali domácí.