Úspěšný vstup do přípravy! Drama s Trenčínem rozsekl dvougólový Procházka

Tomáš Kopecký, Kristýna Zigmundová • 08.08.2019

Pět měsíců. Tak dlouho si na vsetínském Lapači museli diváci počkat na to, až A-tým opět vyjede k ostrému zápasu. Na úvod přípravy si nevybrali Valaši vůbec lehkého soupeře, do cesty se jim postavil extraligový Trenčín. A Vsetín svou úlohu zvládl. Velkou měrou se o to zapříčinily nové posily Martin Procházka a Branislav Rehuš. První jmenovaný dvakrát skóroval, přičemž jeho gól z 55. minuty za stavu 3:3 byl nakonec vítězný. Rehuš si zase připsal tři asistence. Duel byl dlouho vyrovnaný, ve třetí třetině však Vsetín výrazně přitlačil a vysloužil si rozhodující gól, na který hosté nedokázali zareagovat, a to ani při závěrečné power-play.

Přípravné zápasy - Příprava čt 8.8.18:00
HK Dukla Trenčín
4:3(1:1, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Březina (Rehuš, Dudáš), 24. Procházka (Rehuš), 38. Teper (Dostálek, Jonák), 55. Procházka (Rehuš, Březina) – 15. Lapšanský (Štach), 21. Mikyska (Štach, Lapšanský), 40. Mikyska. Rozhodčí: Kovařčík, Šiška – Novák, Hradil. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 2120. Střely na branku: 25:20. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Dudáš, Hryciow, Jeřábek, Ondračka, Teper, Slováček, Drtina – Dostálek, Pechanec, Jonák – Karafiát, Volf, Doktor – Březina, Rehuš, Procházka – Vítek, Šilhavý, Hořanský.
HK Dukla Trenčín: Tomek – Janík, Kajínek, Štach, Dužek, Košecký, Sládok, Rajnoha – Švec, Durina, Čacho, Luhový, Sádecký, Mikyska, Smirnov, Pelech, Džugan, Alderson, Hlinka, Jakubec, Lapšanský.

Premiérový zápas na vsetínském Lapači zahájila ostrá střela hostujícího Aldersona, s jehož pokusem neměl Gába sebemenší problém. Hosté byli úvodní pětiminutovku silnější na puku, aktivnější, měli více ze hry a vyhrávali spoustu soubojů o puk. První ostrá šance na straně Valachů se zrodila na hokejce Drtiny, jeho tvrdou ránu od modré čáry bolestivě zblokoval hostující hráč. Vsetín se dostal více do hry po vyloučení Sládoka, který nepřiměřeně atakoval Jonáka. Početní výhoda přiměla hrát Valachy rychleji, a tudíž se během ní dostali několikrát do slibné příležitosti. Se všemi jejich pokusy si ale gólman Tomek poradil. Pěknou střelou se presentoval Procházka, který nepříjemně trefil Tomka, ten ale i přes jedovatou střelu kotouč vyrazil mimo své tři tyče.

Rehuš vyslal do úniku Davida Březinu, který zachytil kotouč mezi kruhy a jel sám na Tomka, kterého střelou do pravé horní části brány překonal. Valaši se dostali do vedení. Následovala menší potyčka mezi hráči, kterou ale ukončili rozhodčí bez vyloučení. Na druhé straně se do dobré akce dostal Alderson, jeho pokus však vykryl Hryciow. Valaši dali také možnost hrát v početní výhodě hostům. V ní ale hostujícímu celku chyběly síly a moc se do útočného pásma nedostával. Ke smůle domácích se hostům podařilo několik sekund po tom, co naskočil Ondračka na led, skórovat. Lapšanský využil zmatku před bránou a najednou se ocitl sám s kotoučem před Gábou, kterého prostřelil. Bylo vyrovnáno. V závěru třetiny to byli opět hosté, kdo byl aktivnější a několik minut se Trenčínu dařilo držet útočné pásmo. Oba týmy v první třetině nevypustily ani minutu a hrálo se až do závěrečného hvizdu.

Druhá třetina nezačala pro domácí tým zrovna pozitivně. Hned v první minutě skóroval na 1:2 Josef Mikyska a hosté se dostali do klidnějšího tempa. K vyrovnání se posléze dostal Martin Procházka, jenž svůj první gól v dresu Vsetína,nesoucí číslo 23, vstřelil v čase 23:23. Martin se hned po buly dostal ke střele a jeho nenápadná střela projela Tomkovi mezi betony. Následovala část hry, kdy byl Trenčín aktivnější. Největší šanci dostali hostí, když se jim podařilo vytáhnout Gábu mimo bránu a mohli střílet do prázdné. Gába byl však pohotový. První střela projela brankoviště na dorážku byl už ale připraven. Poté předvedl Gába další ze svých zákroků, když semaforem vychytal Kajínka.

Další vyloučení Trenčína změnu skóre nepřineslo, ba co víc, síly na obou stranách se jevily vyrovnané. Po skončení této početní výhody měl na hokejce vyrovnání Šilhavý, jeho pokus ale Tomek vychytal. Pěkná byla i kombinace Jonáka a Dostálka, kde vzal všechnu zodpovědnost na sebe druhý jmenovaný a vystřelil. K jeho smůle však trefil pouze konstrukci brány. Valaši začali být opět aktivnější, což donutilo hosty opět faulovat. Ani této příležitosti však domácí nevyužili. Aktivita na kluzišti je ale neopouštěla. Úsilí Valachů přetavil v branku až Jakub Teper, jehož střelu tečoval hráč Trenčína do vlastní brány. Valaši se dostali do vedení. Vyloučení Březiny vzalo domácím vítr z plachet a Gába musel několikrát až neuvěřitelně zasahovat. Hosté ale několik sekund po skončení oslabení vyrovnali na 3: 3 po střele Josefa Mikysky.

Závěrečná třetina začala poněkud pozvolna a oba týmy se moc neměli k akci. Gólem mohla skončit akce Březiny, který dostal kotouč v mezikruží a vystřelil. K dorážce si ještě sjel Procházka, i jeho pokus ale za brankovou čárou neskončil. Výpady Trenčína do útočného pásma byly poněkud laxní a když už se do útoku dostali, tak vyslali střelu, se kterou si Gába poradil. Snaha vstřelit gól neopouštěla ani jeden z týmů, bohužel se ale během první poloviny poslední třetiny nepodařilo nikomu moc dobře vystřelit a natož skórovat. To se nakonec podařilo Vsetínu 5 minut před koncem. Hryciow nahrál osamocenému Martinu Procházkovi na levý kruh, odkud se, nyní už dvojnásobný střelec, nemýlil. Závěr třetiny zkomplikovalo ještě pro domácí vyloučení Vítka. Při přesilové hře mohl měnit skóre Kájínek střelou od modré, jeho pokus ale Gába vykryl. Trenčín si v samotném závěru vzal oddechový čas, a hrál bez gólmana. Ani tato snaha však Trenčínu k vyrovnání nestačila. Valaši tak nakonec vyhrávají 4:3. V následných samostatných nájezdech, které následovaly po ukončení utkání skóroval jako jediný dnes úspěšný střelec Martin Procházka a Vsetín tak bral vítězství i v této disciplíně.

Ján Pardavý (HK Dukla Trenčín) - Na to, že je začátek přípravy měl tento zápas úroveň, dobré tempo a výbornou atmosféru, což je na Vsetíně dobrým zvykem. Nás mrzí prohra, mrzí nás začátek 3. třetiny, kde jsme chtěli přebrat kontrolu nad utkáním my a utkání rozhodnout. Stal se pravý opak, v oslabení jsme inkasovali rozhodující gól, ale myslím si, že zápas splnil to, co jsme od něj čekali a měl ty parametry, které měl mít a máme na čem stavit.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín) - První přátelák, myslím si, že výborná atmosféra. Jak naši, tak kluci z Trenčína byli na utkání nažhavení a z toho vyplynulo to, že utkání mělo říz, mělo náboj a bylo celkem ostré. Na přátelské utkání bylo plno soubojů a myslím si, že jsme se vydali a splnilo to, co mělo, aby si kluci zkoušeli zápasovou zátěž. Samozřejmě se ten zápas někomu povedl více, někomu méně, ale to je normální a věříme, že těch zápasů ještě máme dost na to, aby se všichni dostali do pohody a do formy. Ten tým je letos postaven tak, že by měl být odolný a měl by být na soutěž dobře připravený.