Utkání s Kometou přineslo juniorům další remízu, díky ní drží druhou příčku

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 09.03.2019

Gólmani se na začátku zápasu příliš nenadřeli, jelikož se hrálo spíše opatrně. Tuto hru rozsekl Šimon Jenáček až v 19. minutě, kdy poprvé překonal Rachůnka. Kometa během jedné minuty ve druhé třetině otočila, ale domácí ukázali, že svému soupeři nedají nic zadarmo. I přesto Brněnští po druhé třetině odcházeli s jednobrankovým vedením. To smazal šest minut před koncem třetí třetiny Lukáš Jindra. A šlo se do prodloužení. To trvalo přesně 55 sekund, po kterých rozhodl autor první branky Šimon Jenáček.

DHL Extraliga juniorů - 4. kolo - 3. část so 9.3.16:30
HC Kometa Brno
4:3p(1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Jenáček Š. (Jindra, Ondračka), 36. Kožený (Lukačka, Jenáček J.), 54. Jindra (Jenáček Š., Ondračka), 61. Jenáček Š. (Jenáček J., Lukačka) – 29. Střondala (Malý, Mlčák), 30. Kunc (Střondala, Malý), 37. Novák (Škvrně, Kunc). Rozhodčí: Blaha – Wesley, Blažek. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 326. Střely na branku: 27:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Kunst, Ondračka, Zeman, Jenáček Š., Pernický, Kožený, Jenáček J. – Jindra, Klímek, Zetocha, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel.
HC Kometa Brno: Rachůnek – Holemý, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil – Novák, Popelka, Střondala, Minárik, Meluzin, Škvrně, Malý, Kadlic, Kunc, Plášek.

Hra začala v obranném pásmu Vsetína, odkud se ve 2. minutě podařilo vyjet Zetochovi, který od levého kruhu vystřelil. Bránu však o pár centimetrů minul. Domácím se po tomto útoku dostalo pár šancí, žádná ale nebyla využita. Ani hostům se nechtělo moc útočit, spíše čekali na chybu domácích, aby se mohli prosadit. Žádná chyba dlouho nepřicházela. Až v 8. minutě se za Kometu pokusil vstřelit gól Plášek. Trefil jen Sachrův beton. V polovině třetiny to začínalo vypadat, že začne ten pravý hokej. Bylo vysláno pár střel na gólmany, ale žádný pokus nebyl úspěšný.

V druhé půlce třetiny se už domácí začínali drát do útoku. A ve 14. minutě dostal skvělou šanci Petriska, jenž se po pravém křídle dostal až do pásma, kde měl před sebou pouze jednoho obránce. Poté se pokusil prosadit Lukačka od modré čáry, kotouč však skončil v lapačce Rachůnka. V 18. minutě přišlo vyloučení brněnského hráče. Toho se báječně podařilo využít Šimonu Jenáčkovi, který si před brankovištěm počkal na přihrávku od Jindry, a poté vystřelil brány. Do konce třetiny už bylo na domácích vidět více energie a chuti do hry.

Ale i tak měli Vsetínští po začátku druhé třetiny namále, když se nejprve dostali do sevření hostů a obrana musela bránit bránu doslova vlastními těly. Nepomohlo ani to, když se domácí dostali na půl minuty do oslabení 3 na 5. V 26. minutě držel domácí Sachr, když na něj byla za minutu vystřeleno hned několikrát. Nešťastnou domácím a šťastnou hostům se stala 28. minuta, kdy za záda vsetínského gólmana spadla nejprve střela Vojtěcha Střondaly z mezikruží. Kometa se do vedení dostala o pár sekund později, kdy byl úspěšným střelcem Michal Kunc, jenž využil předešlé střely, po níž se Sachr nestihl vrátit do brány.

Za stavu 4 na 4 se podařilo vyrovnat Martinu Koženému střelou do levého rohu brány. Ve 37. minutě však byla Kometa opět ve vedení, když se za záda Sachra trefil Matěj Novák. V poslední minutě třetiny se Valachům podařilo dostat Kometu do nátlaku, rozhodčí však odpískal zakázané uvolnění.

Třetí třetina začala útokem na brněnskou bránu. V 42. minutě se domácí také dostali do přesilové hry 5 na 3. Nejprve se pokusil skórovat Jenáček, kotouč mi však sjel po hokejce příliš daleko, a tak se trefil pouze do tyčky. Další možnost měl Jindra, který vystřelil z mezikruží, puk se však odrazil od Rachůnkovy hrudi. Ve 45. minutě se Sachrovi povedl skvělý zákrok, když vytáhl kotouč těsně od brankové čáry.

Jindra se pokusil vystřelit pod Rachůnkovy betony, puk se však zachytil právě pod ním. Nedlouho nato, přesněji v 54. minutě bylo vyrovnáno střelou Lukáše Jindry pod horní tyčku brány. Valaši se dostali do stejné situace jako ve druhé třetině a hráli ve velkém oslabení, ale dostali se z něj bez inkasovaného gólu. V posledních sekundách třetiny se Vsetínští spíše snažili udržet puk mimo brankoviště střelami přes střední pásmo.

V prodloužení se povedlo střelou z mezikruží skórovat Šimonu Jenáčkovi.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Zprvu musím říct, že je to obrovská euforie. Porazit doma Kometu v takovém okatém zápase. Takové nervy jsem už dlouho nezažil, hlavně ten závěr. Pán nás tam poslal zase do tří. To, co dneska předváděl, bylo úžasné. Hlavně bych chtěl ale vyzvednout kluky, za bojovnost. Za to, jak bojovali. Byli tady i diváci, kteří museli vidět, že to mělo všechny parametry play-off. Nemám dneska nic, co bych klukům vytkl, protože bojovali od gólmana po posledního hráče. Bylo to super, teď se jenom připravit na Vary. Může se stát takový malý zázrak.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Dneska rozhodla klika v zakončení, bohužel jsme nedokázali dát z obrovského množství střel gól. Domácím parádně zachytal gólman, a to byla alfa a omega dnešního zápasu. Myslím si, že jsme rozhodně nebyli horší. Netroufnu si říct, že bychom dominovali, ale v některých fázích utkání jsme byli jasně lepší, ale naše stará známá věc je, že z mnoha šancí nedokážeme dát gól. Viz zakončení v prodloužení, kde se přesně projevil obrázek naší hry.