Vstupenky online

V generálce na ligu Vsetín nestačil na Porubu

Václav Trávníček • 08.09.2015

Po prohraném domácím utkání s Novým Jičínem nestačili Valaši v poslední přípravě před startem sezony ani na Porubu. Ostravskému soupeři podlehli v úterý v jeho prostředí 1:6, čestný úspěch Valachů zaznamenal obránce Michal Nedbálek. Poruba o svém triumfu rozhodla ve druhé třetině, kdy odskočila na rozdíl čtyř branek. Ten už Vsetínští nedorovnali. Svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila mají za poslední dva zápasy skóre 6:14.

Příprava - přát. út 8.9.17:30
HC RT TORAX Poruba 2011
VHK ROBE Vsetín
6:1(2:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Zachar, 16. Kilnar (Chaloupka), 24. Chaloupka (Kilnar, Baca), 38. Seidler (Buček, Stejskal), 39. Sedlář (Sysala), 45. Zachar – 10. Nedbálek (Kubo). Rozhodčí: J. Jeřábek – Vengřín, Moravec.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Slavík, Peslar, Chaloupka, Zachar, Buček, Seidler, Malý, Ballner, Vaněk, Kilnar, Baca, Ovšák, Szajter, Sysala, Pobuta, Stejskal, Šindelář, Sedlář, Puškár, Gelnar.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Báchor, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Žák, Řezáč, Žabčík, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Finsterle, Dvořák, Vávra, Kubo, Ondráček, Vítek, Slováček, Daněk, Ambruz.

Porubští vstoupili do zápasu docela ledabyle, když už v první minutě mohli proměnit svou šanci hosté. František Zúbek ale nabídku před brankoviště nezužitkoval podle svých představ. Otevřít skóre tak mohli domácí hokejisté, přesilová hra se ale Porubě příliš nezdařila a skóre tak zůstalo nezměněno.

To hosté už početní převahu v první gól přetavili. Martin Kubo zahlédl na pravém kruhu Michala Nedbálka, jenž přízemní střelou k pravé tyči překonal Tihláře v porubské bráně – 0:1. Inkasovaná branka otřásla sebevědomím domácího mužstva poměrně znatelně a bylo jen štěstím pro ně, že Vsetínští po chybách soupeře neodskočili na vyšší rozdíl.

Dvoubrankové vedení hostům ale nedovolil David Zachar. Ten využil zaváhání valašské obrany, naznačil střelu, čímž obelstil Petra Hromadu a zakončil k pravé tyči do prázdné brány – 1:1. Za dvě minuty už byla nálada na porubském kluzišti naprosto odlišná. Jan Chaloupka zpoza brány nabídl kotouč před brankoviště Aleši Kilnarovi, jenž vymetl pravý horní růžek Hromadovy svatyně – 2:1.

Vsetín mohl srovnat hned z kraje druhé periody, jelikož VHK měl vstup do prostřední třetiny stejně raketový jako do té první. Zúbkově střele ale scházela větší přesnost. Potěšit diváky se tak podařilo o pár minut později červenobílým. Aleš Kilnar přihrál přesně od levého mantinelu na hůl Jana Chaloupky, který z první překonal bezmocného Hromadu – 3:1.

Tato dvojice byla na ledě vidět rozhodně nejvíce, jelikož v krátkém sledu zahodila hned dvě další tutovky. Další možnost měl i Jakub Szajter, toho ale vychytal Petr Hromada. Na rozdíl tří gólů pak RT TORAX odskočil těsně před závěrem druhé třetiny. Petr Seidler se nejlépe zorientoval ve zmatku na hranici levého kruhu a poslal kotouč pod vyrážečku ke vzdálenější tyči – 4:1. Než se ale Vsetínští dokázali vzpamatovat, už lovili puk ze své sítě opět.

Marek Sedlář odebral soupeři černý kus pryže na hranici levého kruhu a v pádu se trefil neomylně přesně pod víko – 5:1. Z protiútoku mohli ale snižovat Valaši. V přečíslení dva na jednoho nabídl kotouč Michal Žák ještě lépe postavenému Martinu Ambruzovi, který z bezprostřední blízkosti trestuhodně zahodil tuto stoprocentní šanci střelou do lapačky.

RT TORAX si na začátku poslední třetiny vyzkoušel hru v oslabení a Vsetínští tak měli možnost s nepříznivým stavem něco udělat. Branku ohrozili postupně Lukáš Finsterle, Lukáš Vrba i Stanislav Báchor, ani jeden ale nedokázal porubského fantóma v bráně překonat. Trestalo se tak na druhé straně. David Zachar sice ještě v přečíslení dva na jednoho vyhledal výborně postaveného Milana Ovšáka a ten svou šanci zahodil, ale za necelých deset sekund už bylo vše jinak.

David Zachar vzal vše do svých rukou, zmocnil se kotouče na modré čáře, posunul se do výhodnější pozice a pohotovou střelou mezi betony uzavřel gólový účet večera – 6:1. Na druhé straně mohl ještě několikrát zkorigovat výsledek Petr Dvořák či Josef Daněk, ale ani ti nebyli schopni dopravit černý kus pryže za Tihlářova záda.

Jedinou černou kaňkou večera je snad jen zranění Jakuba Peslara z poloviny utkání a zlomený nos posily Vladimíra Stejskala.

Ohlasy k utkání

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Jednalo se o generálku na soutěž, jsme rádi za výsledek. Hra není ideální, stále se objevuje stále moc chyb, kterých by soupeř v jiných zápasech využil. Je stále potřeba pracovat, ale s výsledkem jsem spokojen.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Do ligy musíme změnit všechno. Zápas byl velmi špatný, špatný výkon, zřejmě tím, že se vyhlásily určité cíle, si někteří hráči asi myslí, že to půjde samo, a že se jenom "hokejíčkem" v soutěži prosadíme. Ale to je obrovský omyl. Pokud nezačneme pořádně pracovat a dřít, aby vše vycházelo z obrany, tak nemám v soutěži šanci uspět. Opravdu jsme na dně, musíme se od něj odrazit a postupnými krůčky se od něj vzdalovat a začít hrát hokej, který nás zdobil loni – výborná obrana, vyhrábat osobní souboje a chodit do rychlých kontrů. Se současnou hrou bychom se nemuseli dostat ani do play-off.