Valaši i napodruhé porazili Frýdek-Místek, z Polárky vezou výhru 3:2

Redakce • 19.08.2021

Po domácí výhře na samostatné nájezdy dokázali hokejisté VHK ROBE Vsetín i napodruhé porazit Frýdek-Místek. Ve čtvrtek na jeho ledě slavili vítězství 3:2 už v základní hrací době. Valaši šli za triumfem od prvních minut, v průběhu zápasu vedli už 3:0, a domácí snížili až v závěru. Poprvé v prvoligové historii tak Vsetín odváží z haly Polárka výhru. Další přípravný duel mají Stantienovi svěřenci na programu příští týden v úterý v Trenčíně.

Přípravné zápasy - Příprava čt 19.8.18:00
HC Frýdek-Místek
2:3(0:1, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 54. Klimša (Szturc, Bartoš), 56. Krenželok (Čmiel, Blaško) – 4. Březina (Kucharczyk, Klímek), 22. Klímek (Jenáček Š., Půček), 34. Kucharczyk (Půček, Jenáček Š.) Rozhodčí: Cabák, Šutara - Hranoš, Veselý. Vyloučení: 5:4 navíc Macháček (FRM) a Jenáček Š. (VSE) 5+OK hrubost. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:32. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

HC Frýdek-Místek: Foltán – Zbořil, Krenželok, Adámek J., Malík, Kareš, Marcinko – Szturc, Bartoš, Šedivý – Zabloudil, Matiaško, Macháček – Blaško, Čmiel, Klimša – Geidl.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Ondračka, Říha, Jenáček Š., Smetana, Vosátko, Hryciow – Berger, Vlach, Zeman – Půček, Kucharczyk, Klímek – Vítek, Březina, Hořanský – Apolenář, Majdan.

Do čtvrtého přípravného utkání vstoupili Valaši aktivně. Nabídnutou přesilovku ve druhé minutě ještě nevyužili, ale pár vteřin po jejím uplynutí už se mohli radovat. Vyloučený Klimša byl zpět na ledě, když z levého křídla zamířil na vzdálenější tyč David Březina. Z nepříliš výhodné pozice zakončil přesně a Valaši šli do vedení 1:0. Domácí mohli srovnat při Smetanově vyloučení, ale hosté oslabení ubránili a s šancemi Szturce a Šedivého si Gába poradil. Vsetínský gólman se blýskl i v poslední minutě první třetiny, kdy hostující obraně unikl do brejku Šedivý. Gába však jeho zakončení mezi betony vystihl a srovnání skóre odmítl.

Ve druhém dějství se situace opakovala. Hned ze startu zamířil na trestnou domácí Kareš za podražení a Valaši získali přesilovku, kterou Daniel Klímek střelou do vzdálenějšího rohu potrestal a poslal zelenožluté do dvoubrankového náskoku. V polovině utkání pak šli Frýdečtí znovu do čtyř a Vsetín opět úřadoval. Půčkovu střelu tečoval směrem k brance jeden z domácích obránců, načež se kotouč zastavil v brankovišti, kde si jej našel Radim Kucharczyk a procedil ho mezi brankářovy betony. Stantienovi svěřenci vedli 3:0 a měli opratě utkání pevně ve svých rukou.

Domácí v poslední periodě upnuli všechny síly ke zdramatizování nepříjemně se vyvíjejícího skóre. Valaši ale v defenzivě pracovali na výbornou a zbylé šance zlikvidoval Gába. Ve 49. minutě se strhla potyčka mezi domácím Macháčkem a hostujícím Jenáčkem, rozhodčí poslal oba hráče do sprch.

Rysi vstřelili kontaktní gól v přesilovce. Po Sztucově střele zůstal kotouč v brankovišti, kde se odrazil k Davidu Klimšovi a ten jej zametl k odkryté levé tyči. Následující oslabení Valaši přečkali bez úhony, ale po jeho skončení udeřil Frýdek-Místek podruhé. Čmiel si vyměnil v předbrankovém prostoru puk s Danielem Krenželokem a druhý jmenovaný zakončil po ledě za přemisťujícího se Gábu. Stav utkání byl rázem 2:3 a domácí ucítili šanci. Po oddechovém čase zkusili štěstí v šesti hráčích v poli, ale Valaši si už náskok pohlídali. Z Polárky si odvezli vítězství 3:2.

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): „Po dvou třetinách to vypadalo, že to bude pro nás utkání bez vstřeleného gólu. I když jsme si nějaké ty šance vytvořili, tak nám tam nic nepadlo. Ale ta vůle, a to, že hrajeme celých šedesát minut, tak stála za to, že jsme dokázali zápas ještě zdramatizovat. Chyběla nám dnes spousta hráčů, i Szturc se Šedivým vlastně šli do zápasu s pár tréninky, tak i přesto první útok naznačil svůj potenciál, kdy si vytvořil dobré gólové příležitosti. Ale dlouhou dobu to tam zkrátka nepadalo. Škoda, že se k nim ostatní kluci se šancemi nepřipojili. Jinak opět, co jsme dnes nechtěli, aby tak bylo, abychom inkasovali po dorážkách z předbrankového prostoru, byť to bylo v oslabení, tak ten gól padl. Navíc se nám už v první třetině nedařila přihrávka, která by nás dostala do útočného pásma. Také jsme měli spoustu prohraných buly, stále jsme tak museli o kotouč bojovat. Pak ten průběh vypadal vcelku jednoznačně. Je to stále přípravný zápas, které naznačuje, kde má tým své slabiny, ať už v útoku, nebo i v obraně."

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): „Museli jsme čelit poměrně vysoké marodce, nicméně kluci k tomu přistoupili výborně. Hrál se rychlý hokej, měli jsme výborný pohyb. Měli jsme i dost střeleckých příležitostí a zaslouženě jsme vedli. Pak jsme si to trošku zkomplikovali zbytečnými góly ve třetí třetině. Konec zápasu už jsme ubránili. Jsme za to rádi. Všechna utkání s Frýdkem-Místkem se vyznačují velkou bojovností a hraje se rychlý, útočný hokej, akce nahoru dolů. Myslím, že se hra musela líbit i divákům.“