Valaši podlehli Zubrům, vstřelili jen jednu branku

Aleš Novotný, Václav Trávníček • 16.12.2009

Kouzlo nově zrekonstruované přerovské Maxi Tip Areny trvá dál, vsetínští hokejisté ji ani napodruhé nedokázali dobýt. Přerov v duelu se Vsetínem vedl už 2:0, ale hosté zásluhou Ondráčka snížili v polovině třetí třetiny na rozdíl jediné branky. Ke zlínskému odchovanci se však ze strany Valachů už nikdo nepřidal a tak si zelenožlutí odvezli z Přerova těsnou porážku 2:1. Vsetín se ve středu večer musel obejít bez stále zraněných hráčů Mokrejše, Zavrtálka a Horáka.

- 24.kolo st 16.12.18:00
HC ZUBR Přerov
2:1(0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Hanák (Osina), 32. Kohút (Kotásek, Halouska) - 51. Ondráček (Finsterle, Ševčík). Rozhodčí: Klapetek - P. Dučák, Trunečka. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 44:35. Buly: 42:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Osina, Vlček, Řezníček, Novák, J. Ferenc, Musil, Halouska - Kolář, Ditrich, Sprušil - Hanák, Menšík - Kotásek, Coufal, Kohút - Goiš, Kundrátek, Holík
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Špaček, Rajnoha, Bořuta, Matula, Tomis, Šimek, Tesařík, Hrňa, Štraub, Ondráček, Sakrajda, Klabačka, Ševčík, Finsterle, Vaněk, Matějka, Knebl, Ašer, Mikeš

Utkání mezi přerovskými Zubry a Vsetínem začalo od úvodního buly z obou stran v hodně vysokém tempu. První střela zápasu se zrodila na straně domácích, ale s tvrdou ránou obránce Vlčka si vsetínský brankář Plšek bez problémů poradil. Po chvilce bylo naopak hodně živo před přerovskou klecí, kde se pokoušel nejdříve dorážet Ondráček a po dalších několika vteřinách pálil těsně vedle matador Štraub. V polovině osmé minuty musel být v pohotovosti gólman Plšek, když se puk z hole Sprušila dostal na dobře postaveného Palu. Tvrdý střelec Zubrů svůj projektil nakonec namířil do betonu strážce vsetínské klece. O dvě minuty později se museli domácí po tvrdém ataku Halousky u mantinelu bránit v oslabení a hru ve čtyřech zvládli bez potíží. Branku Zubrů ohrozil v přesilovce pouze tvrdým střeleckým pokusem Štraub.

V dalších minutách první třetiny už si přerovští Zubři vypracovali znatelnější převahu a několikrát nepříjemně ohrozili branku Valachů. Zejména akce z konce třinácté minuty byla z kategorie stoprocentních, ale Ditrich poslal puk po souhře s Kolářem příliš vysoko. Střelecké štěstí nestálo při Zubrech ani v dalších šancích, které si vypracovali ve dvou přesilových hrách. Nejdříve před Plškem neuspěl ze tří metrů Kolář a v poslední minutě první části si zkušený vsetínský brankář poradil i s pěknou možností dvojice Hanák - Menšík.

Úvod druhé třetiny přinesl aktivnější hru Vsetína. Už po několika vteřinách se v prostoru kruhu dostal ke střele Hrňa, ale na brankáře Tihláře si nepřišel. Menší tlak hostujícího týmu utnul v polovině 25. minuty faulem Sakrajda a Zubři v početní výhodě rozjeli před vsetínskou klecí kolotoč přihrávek. Přerovu se nakonec přesilovku podařilo využít, když obránce Osina naservíroval kotouč Hanákovi, který zamířil přesně k tyči - 1:0. Hned po minutě měl obrovskou šanci na vyrovnání Hrňa, který se snažil ujet domácím obráncům a Vlček tak musel v poslední chvíli zatáhnout za záchranou brzdu v podobě faulu. Oslabení však přerovský tým znovu odehrál dobře takticky a soupeři výrazněji nepovolil ohrozit Tihlářovu branku.

Přerovští Zubři tak hokejisty Valašského hokejového klubu dokázali po chvíli potrestat druhou brankou. Menšík sice ve 31. minutě svoji tutovku nezužitkoval, ale po několika dalších vteřinách už Kotásek posunul v útočném pásmu puk na Kohúta, který kus černé gumy lehce protlačil za brankovou čáru - 2:0. V dalším průběhu druhé třetiny se domácí tým znovu musel bránit v oslabení a i tentokrát svoji poctivou hrou a dobrým napadáním hru ve čtyřech přečkal. Třetí přerovský gól měl ve 37. minutě na hokejce Pala, kterého na modré čáře pěknou přihrávkou našel Kolář. Po tvrdé střele snipera Paly se ale skóre 2:0 nezměnilo.

Do třetí třetiny nastoupil Vsetín s velkým odhodláním nepříznivý stav změnit. V úvodních minutách si vybojoval tlak, ale opět narážel na dobře pracující obranu v čele s brankářem Tihlářem. Čisté konto se vsetínským hráčům podařilo Radku Tihlářovi pokazit až v 51. minutě během přesilové hry. To se před přerovskou branku hodně natlačil Ondráček a dokázal kotouč u tyčky propasírovat za čáru - 2:1. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny těsně visel na vlásku třetí gól Zubrů. Skóre mohl zvýšit z otočky Kohút, ale gólman Plšek byl ve správný čas na správném místě. V poslední minutě se ještě hosté pokusili o hru bez brankáře a poslali do pole šest hráčů. Těsné vítězství 2:1 už asi ale přerovský tým nenechal vzít a po hodně dramatickém závěru nakonec získal všechny tři body, které Zubry znovu udržely na druhém místě tabulky.

Lubomír Oslizlo: (HC ZUBR Přerov): Byl to výborný zápas. Obě mužstva podala velice dobrý výkon. Nám dnes velmi dobře zahrály všechny tři lajny, což mě hodně těší. Možná je škoda té první třetiny, protože tam jsme měli několik gólovek a mohli jsme soupeři dát více branek. Pro nás jsou ale důležité body a ty máme. Vsetín dnes byl hodně nebezpečný a přivezl si hodně kluků ze Zlína. Jsme rádi, že jsme tak silné mužstvo dokázali porazit.

Juraj Jurík (VHK Vsetín): Pro diváky to byl určitě hodně pěkný zápas. Domácí byli před brankou mnohem důraznější než my a podařilo se jim vstřelit o jeden gól více. My jsme měli první gól dát už v první třetině, kdy jsme si vypracovali několik příležitostí. Ve třetí třetině se nám sice podařilo dostat do tlaku, ale jsme pořád v zakončení takoví jaloví.