Valaši ukončili vítěznou šňůru Zubrů, vsetínský Ondráček byl k nezastavení

Michal Veselý • 04.11.2009

Výborný zápas, kterému nechybělo snad nic, viděli diváci na Lapači v utkání s Přerovem. Zejména první řada Ondráček - Štraub - Mokrejš byla k neudržení. Zelenožlutí hráli s velkou chutí a ukončili šestizápasovou šňůru Zubrů. Valaši vyhráli i díky dvě brankám vstřeleným ve vlastním oslabení.

- 13.kolo st 4.11.17:30
HC ZUBR Přerov
7:3(3:2, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Vaněk, 13. Ondráček (Štraub), 15. Ševčík (Ondráček, Horák), 26. Ondráček, 36. Sakrajda (Klabačka), 51. Mokrejš (Ondráček), 57. Mokrejš (Horák, Rajnoha) - 6. Hanák (Kotásek), 12. Martinák (Ditrich, Faltýnek), 30. Menšík (Vlček, Kohút). Rozhodčí: Krenželok - Koliba, Mikler. Vyloučení: 6:9, navíc Bořuta 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1393. Střely na branku: 45:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 7:3.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Šimek, Bořuta, Horák, Matula, Zavrtálek, Tomis, Rajnoha - Ondráček, Štraub, Mokrejš - Sakrajda, Klabačka, Ševčík - Mikeš, Vaněk, Matějka - Ašer
HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Halouska, Osina, Vlček, Novák, Ferenc, Martinák, Sprušil, Dittrich, Kočara, Hanák, Kotásek, Menšík, Kohút, Goiš, Kolář, Sedlář, Kundrátek

Domácí si připravili první šanci už po 32.vteřinách. Tihlář jistě vyřešil zápletku před svou brankou a uklidňoval ostatní spoluhráče. Hned od úvodu utkání se hra nesla v obrovském stylu, které vydrželo do konce zápasu. Ve třetí minutě se díky střelám od modré čáry prezentovali dva vsetínští obránci a sice Antonín Bořuta a Pavel Rajnoha. S oběma pokusy si přerovský muž v brance poradil. Hosté se do první příležitosti dostali v minutě 4, ovšem Jiří Goiš na Plška nevyzrál.

O minutu později začaly padat góly. Nejprve Sakrajda hrubou rozehrávkou přes skrz obranného pásma Vsetína přihrál tak nešikovně, že se k puku dostal přerovský Kotásek, jenž posunul na cetra Hanákovi, který otevřel skóre utkání. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Za 48 vteřin po první brance vyrazil po způsobu virtuózů své sólo po pravém křídle Daniel Vaněk a ten zamířil přesně mezi betony. V čase 6:43 tak bylo vyrovnáno 1:1. Vsetín vyrovnávající branka povzbudila na tolik, že zavřel Přerov ve svém obranném pásmu. Během jednoho střídání zelenožlutých musel Tihlář krýt hned 5 střel s hokejek každého hráče druhé vsetínské formace. Přerov naopak sehrál skvěle situaci dva na jednoho, kdy po přihrávce Ditricha skóroval do odkryté klece Martinák. Ve 12. minutě utkání tak vedl Přerov 1:2. Jenže to byli opět vsetínští co zopakovali stejný scénář. O minutu později hrál Vsetín přesilovku, díky rychlým přihrávkám našel Štrabu z levého křídla dobře postaveného Jiřího Ondráčka, který ihned z první nedal Tihlářovi sebemenší šanci. Chvíle jednadvacetiletého útočníka s číslem 30 na zádech měla teprve přijít. Jako tomu bylo například v 15. minutě, kdy ve vlastním oslabení valachů přihrál Oldřich Horák Ondráčkovi, ten na levém křídle viděl najíždějícího Ševčíka, pro kterého nebyl problém zasunout mezi Tihlářovy betony. Po 20 minutách svítilo na světelné tabuli skóre 3:2

Druhá část byla opět ve znamení vsetínské převahy. Hosté se sice snažili zvrátit nepříznivý stav, ale s pokusy Faltýnka a Kotáska si Plšek poradil. Ve 25. minutě dostal přerovský Martin Kotásek poprvé víc místa a Rajnoha měl co dělat, aby jeho pokus zastavil. To se mu povedlo ovšem nedovoleně a Vsetín musel jít do čtyřech. Ve 26. minutě se tak vhazovalo po pravé ruce brankáře Plška. Valaši sehráli oslabení na výbornou. Do přerovské kombinace se vložil Jiří Ondráček, jenž na obranné modré dosáhl neskutečné rychlosti a v samostatném úniku prostřelil Cihláře po druhé. Vsetín se tak ujal vedení 4:2. Další oslabení domácích v polovině zápasu už úspěch nepřineslo. Zubr snížil na rozdíl jediné branky z hole Lukáše Menšíka.

Od poloviny utkání už se vše odehrávalo v naprosté vsetínské režii, kterou dirigoval především Jiří Ondráček. Díky jeho rychlosti a střelám musel být Tihlář stále v pozoru. Stejně tomu bylo i v minutě 34, kdy proti Zavrtálkovi od modré vytáhl krásný semafor. O dvě minuty později si svěřenci trenéra Juríka pojistili skóre. V situaci dva na jednoho se po levé straně dostal do šance Klabačka, který přihrál Sakrajdovi a ten z první skóroval už v podstatě do odkryté brány.

Závěrečné dějství odstartoval svou šancí opět Jiří Ondráček, ovšem tentokráte z pravého křídla na Tihláře nevyzrál. Následně nepochodili Štraub, Sakrajda a ve 48 minutě ani Ašer. V 51. minutě vystřelil Ondráček z obranného pásma. Puku se chtěl ujmout jeden z hostujících obránců, jenže toho na vzdálenosti dvou kroků stihl dojet na obranné modré čáře hostů Petr Mokrejš, jenž si beka obhodil kličkou a poté překonal i hostujícího golmana. Třiatřicetiletý Mokrejš své sólo ještě zopakoval v minutě 57, kdy po přihrávkách Oldřicha Horáka a Pavla Rajnohy donutil Tihláře vylovit puk s branky po sedmé. Přerov tak po šesti výhrách v řadě klopýtl a tak téměř 1 400 diváků mohlo slavit třetí vítězství Vsetína v řadě.

reportáž pro Vás připravil a hokej v srdci přeje

Jiří Kubják

Lubomír Oslizlo (HC Přerov) Dnes se nám utkání nepovedlo a prohráli jsme si ho sami. Dostali jsme 2 góly v naší přesilovce. Na ty góly jsme soupeři nahráli, i když soupeř nehrál špatně. Vsetín zaslouženě vyhrál.

Jurak Jurík (VHK Vsetín) Sehráli jsme výborné utkání. Měli jsme výborný pobyb. Po gólu na 3:2 jsme ten zápas ovládli, všichni hráči hráli uvolněně. V poslední třetině se to trochu změnilo v naší exhibici za což jsme rádi, stejně tak jako za tu spoustu branek. Soupeř byl velice kvalitní a těší nás, že jsme vyhráli takovým rozdílem.