Valaši v přesilovkách otočili domácí premiéru s Trenčínem a v ZUBR Cupu berou první výhru

Redakce • 23.08.2022

Elektrizující atmosféra, čtyři využité přesilovky Valachů a jejich první výhra v rámci letního poháru ZUBR Cup. I tak vypadalo premiérové domácí přípravné utkání vsetínských hokejistů, kteří v úterý na Lapači porazili Trenčín 5:3. Duel se pro ně nevyvíjel dobře, museli dotahovat ztrátu 0:2. Nakonec ale udeřili v početních výhodách a potěšili 1713 nadšených fanoušků v ochozech. Další přípravný zápas (a rovněž v rámci ZUBR Cupu) čeká svěřence trenérů Stantiena a Srdínka ve čtvrtek, kdy doma přivítají Zlín.

Přípravné zápasy - ZUBR Cup út 23.8.18:00
HK Dukla Trenčín
5:3

Branky a nahrávky: 26. Lichanec (Klhůfek, Jenyš), 36. Klhůfek (Němec, Lichanec), 39. Přikryl (Štefka, Kajínek), 45. Klímek (Němec, Klhůfek), 58. Klhůfek (Němec) – 5. Petráš (Vaňo, Martiška), 14. Sojčík (Pietroniro), 35. Valach (Čacho).

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Němec, Smetana, Kajínek, Hryciow, Voženílek, Ondračka, Kočí – Bláha, Přikryl, Klímek, Jenyš, Klhůfek, Sihvonen, Koláček, Lichanec, Hořanský, Štefka, Berger, Pětník.
HK Dukla Trenčín: Borák – Starosta, Ozols, Ulrych, Martiška, Nemčík, Pietroniro, Hlaváč – Razgals, Čacho, Stahoň, Valach, Thelin, Belluš, Hudec, Sojčík, Petráš, Krajčovič, Jakubec, Vaňo.

Hosté byli v úvodu utkání aktivnější, ale první gól vstřelili paradoxně ve chvíli, kdy Vsetín opticky srovnal krok. Na konci 5. minuty využil chyby v domácí defenzivě Šimon Petráš a rozvlnil síť za zády brankáře Žukova. Na druhé straně nebezpečně zahrozil Lichanec, Trenčín odpověděl šancí Ulrycha. Valaši sahali po vyrovnání, ale po přesné trefě Petera Sojčíka vedla Dukla už 2:0. Kontaktní trefu měl na hokejce Ondračka, jenže ke smůle domácích zakončil nepřesně. Ovoce nepřineslo ani přečíslení dva na jednoho v podání Lichance a Klímka. Střela prvního jmenovaného skončila pouze ve výstroji skvěle chytajícího Boráka, stejně jako Jenyšův pokus v početní výhodě v závěru první třetiny.

Start do druhého dějství měli aktivnější znovu hosté, ale největší Thelinovu tutovku dokázal Žukov zneškodnit. Následně hráli Valaši dvě přesilovky za sebou. V té první se ještě neradovali, ale poté Peter Lichanec zužitkoval učebnicovou kombinaci v pásmu a snížil na 1:2. Následně přišly velké chvíle domácího matadora Němce, jenž v oslabení několikrát zblokoval puk a zabránil jistému gólu hostů. Srovnat stav mohl patnáctiletý útočník Adam Koláček, když se na Boráka hnal z pravé strany stíhán trenčínskou obranou. Ke své smůle trefil jen masku gólmana Dukly.

Krátce po polovině klání hráli Valaši další přesilovku, ta se jim ovšem vůbec nevydařila. Naopak Marek Valach využil nepozornosti vsetínské obrany a zvýšil na 3:1. Domácí, hlasitě podporováni fanoušky, však nesložili zbraně. A opět to bylo v početních výhodách. Nejprve se z pravého kruhu nemýlil Pavel Klhůfek, aby následně Valaši ihned po buly v pásmu sehráli pohledný ťukes, na jehož konci přišla gólová tečka v podání Romana Přikryla. Stav byl rázem vyrovnaný - 3:3.

To ale nebylo všechno, zápas se definitivě zlomil na stranu Vsetína ve třetí části. V přesilovce Němec nabil Danielu Klímkovi na pravé straně a ten poslal Valachy poprvé v utkání do vedení. To mohl stejný hráč vzápětí navýšit, jenže v úniku poslal těžký kotouč jen těsně nad trenčínskou svatyni. Následně Valaši ustáli početní výhody soupeře, který v závěru utkání zkusil štěstí bez brankáře. To se mu ovšem vymstilo. Ke kotouči se dostal Němec, který ho před odkrytou trenčínskou klecí přenechal Pavlu Klhůfkovi, jenž pečetil na konečných 5:3.

Ohlasy k utkání

Dnes v 16:00 | Jun.