Valaši vkročili do semifinále pravou nohou, v sérii vedou 1:0

Kristýna Zigmundová • 07.03.2016

O výsledku prvního kola semifinále rozhodla druhá perioda, ve které se oběma týmům podařilo připsat si první branky a Valachům i rozhodnout o konečném výsledku. Vítěznou střelu trefil vsetínský kapitán Daniel Vaněk a zastavil tak počitadlo skóre na výsledku 3:2. Série pokračuje druhým zápasem ve středu na ledě Techniky Brno.

2. liga - SF1 po 7.3.17:30
HC Technika Brno
3:2(0:0, 3:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Finsterle (Zúbek, Vaněk), 27. Finsterle (Kajaba, Dvořák), 28. Vaněk (Zúbek, Finsterle) – 21. Piskoř (Habrovec, Boček), 40. Habrovec (Piskoř). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Barteček, Ganger. Diváci: 2934. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 3:1, 3:2.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Vrba L., Ambruz, Ostrčil, Žák, Řezač, Báchor, Štědrý, Nedbálek – Vaněk, Ondráček, Vávra, Zúbek, Slováček, Kajaba, Abdul, Finsterle, Hrazdira, Dvořák, Vítek, Daněk.
HC Technika Brno: Jekel (od 28 – 39. minuta Novák) – Habrovec, Sedlák, Šidák, Havíř, Navrátil, Strýček, Zbořil – Stehlík, Vrba F., Brzobohatý P., Benýšek, Biolek, Jurča, Piskoř. Brzobohatý M., Boček, Kadlec, Látal, Bustin.

V prvních sekundách úvodního zápasu semifinále byli na kotouči domácí, Slováčkův bekhendový pokus z pravého kruhu však skončil na betonech připraveného Jekela. Na druhé straně si připsal svůj první zákrok Hromada, který srazil včas své chrániče po tečovaném nahození brněnského beka. V sedmé minutě ujel hostující obraně Abdul, který se snažil natlačit před Jekela, ale v poslední chvíli mu byl kotouč vypíchnut. Nedlouho poté vypálil dělovku z pravého kruhu Zúbek, brněnský gólman reflexivně zasáhl, a následně zneškodnil i další nebezpečné dorážky.

Ve třinácté minutě byl ve slušné pozici stažen k zemi Vítek, a tak čekala zelenožluté první přesilová hra. V ní byl nejvíce vidět domácí Vávra, ale ani jedna z jeho střel si cestu za brankáře nenašla. Po skončení početní výhody posouval Vaněk puk na volného Fisterleho, jenž střelou zápěstím z levého kruhu provětral Jekelovu lapačku. Následně předvedl pohlednou individuální akci Hrazdira, na jejímž konci přihrával osamocenému Vávrovi, kterého ale vychytal výborným zákrokem hostující gólman. Na druhé straně měli šanci ke skórování také Brňané, kteří se snažili procpat puk do brány i s Hromadou. V zápětí se hostům naskytla možnost první početní převahy. Tu, ale neodehráli dle svých představ, neboť největší šanci měl domácí Finsterle, který u mantinelu obral o kotouč hráče Techniky a dostal se do úniku, v němž ale mířil jen do levého betonu Jekela, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Do druhé části vstoupili hosté, jak nejlépe mohli, neboť již po sedmadvaceti vteřinách slavili vedoucí branku. První střelu od modré dokázal Hromada ještě vyrazit, ale na dorážku Dominika Piskoře byl už krátký. Valaši s odpovědí čekali pouhých jednadvacet sekund. Ihned po vhazování zamířili do útočného pásma, Lukáš Finsterle se prosmýkl před hostující svatyni a zasunul kotouč za brněnského brankáře. Valachy rychlá vyrovnávací branka nakopla a do útočného pásma se valil jeden útok za druhým. Nejprve Daňkovu střelu vyrazil brněnský brankář jen před sebe a na brankové čáře zastavil dorážku jeden z bránících hráčů Techniky. V následném přečíslení přihrával Dvořák na Vítka, který ale nevyzrál na výborně chytajícího Jekela.

V pětadvacáté minutě si Technika vynutila svou druhou početní výhodu, ale i tuto dokázali domácí s přehledem ubránit. V 27. minutě vybojoval za hostující bránou puk Kajaba, který posunul na Lukáše Finsterleho a ten z velkého úhlu překvapil Jekela střelou mezi betony. Neuběhla ani minuta a bezmála tři tisícovky vsetínských fanoušků mohly slavit potřetí. Daniel Vaněk dostal přihrávku do jízdy a díky proměněné bekhendové kličce vyhnal Pavla Jekela z brány, na jehož místo nastoupil Josef Novák. Ten však mezi třemi tyčemi strávil jen deset minut. Po jednom nepříjemném střetu s domácím útočníkem musel své místo přepustit zpátky Pavlu Jekelovi. V závěru druhé periody nastal nešťastný moment pro domácí gólmanskou jedničku. Nahozený kotouč z hole Jana Habrovce poskakoval Hromadovi po výstroji a nakonec si jej sám srazil do brány. Technika se tak poměrně jednoduše dostala na dostřel a do závěrečné dvacetiminutovky si nesla nadějný výsledek.

Na jejím začátku si Valaši zahráli přesilovou hru, ve které měl nejblíže gólu Vávra, jenž tečoval nabídku od Hrazdiry. V rozmezí 46. -48. minuty si hosté zahráli dvě zkrácené dvojnásobné přesilovky, ve kterých jim ale snahu o vyrovnání mařily srdnaté výkony hráčů v zelenožlutém, kteří padali do střel a zaslouženě byli odměněni mohutným potleskem zaplněných tribun. V polovině poslední části si hosté zkomplikovali cestu za vyrovnáním, neboť domácí Zúbek byl nevybíravě naražen na mantinel, a tak šli brněnští do čtyř. V závěru utkání stoupala nervozita a na ledě bylo vidět několik menších šarvátek. V poslední minutě zkoušeli hosté ještě hru bez brankáře, ale díky kvalitní obranné hře domácích, vyšla tato snaha naprázdno. Vsetín se tak po první semifinálové bitvě ujímá vedení v sérii 1:0 a ve středu 9.3. bude chtít na ledě Techniky Brno jistě přidat další potřebný bod k cestě do finále.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Zápas byl samozřejmě hodně těžký, první zápas je velmi důležitý. Samozřejmě ty ostatní jsou neméně důležité, ale my jsme čekali tuhý odpor a výborného soupeře, což se potvrdilo. Když jsme prohrávali 0:1, tak si myslím že jsme trochu přeřadili na vyšší rychlost, začali jsme ještě víc bruslit a hrát dobře v útočném pásmu a třemi brankami jsme otočili vývoj utkání. Na konci druhé třetiny jsme pak bohužel dostali smolný gól na 3:2 a myslím si, že tu poslední třetinu jsme už odehráli na výsledek a pohlídali si to dozadu. Jsme samozřejmě rádi za první bod do série a teď pojedeme ve středu do Brna zkusit zvítězit podruhé.

Roman Kaňkovský (Technika Brno): Udělali jsme hrozně moc chyb, proto soupeř vyhrál. Nevyužili jsme šance, které se nám naskytly a celkový dojem neodpovídal tomu, co jsme si představovali.