Valaši zakončili základní část vítězstvím a do play-off půjdou ze třetího místa

Václav Trávníček • 25.02.2015

Hokejisté VHK ve středu nedopustili překvapení a v posledním utkání před startem vyřazovacích bojů si poradili s poslední Karvinou 5:2. S ohledem na výsledky tabulkových konkurentů končí po základní části na třetím místě a čekají na jméno svého čtvrtfinálového soupeře. Útočník Jan Kolařík s celkovým počtem 57 bodů (31 + 26) vyhrál kanadské bodování soutěže o sedm bodů před karvinským Vladimírem Lukou. Oba hráči se symbolicky trefili také ve středečním duelu.

2. liga - 44.kolo st 25.2.17:30
SK Karviná
5:2(2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Zúbek (Haloda, Podešva), 10. Hrazdira, 28. Vítek (Vaněk, Tesařík), 45. Vaněk (Kolařík), 52. Kolařík (Vaněk) – 37. Luka (Deutsch), 52. Kasperlík (Vydra). Rozhodčí: Humpolíček – Chocholouš, Mikšík. Vyloučení: 6:6 navíc Fišera (KAR) 10 min OT. Využití: 3:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1019. Střely na branku: 44:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Haloda, Tichý, Báchor, Štědrý – Vítek, Vaněk, Kolařík – Ambruz, Hrazdira, Slováček – Zúbek, Ondráček, Podešva – Štrbík, Daněk, Kývala.
SK Karviná: Volf (28. Motálek) – Zamecznik, Čintala, Deutsch, Vydra, Fišera, Jaroch – Luka, Chomič, Opravil, Juhász, Dýrr, Kasperlík, Szajter, Foltýn, Orság, Vyčesaný.

Poklidný zápas, který jednoznačně ovládl favorit. Takový byl duel posledního kola mezi Vsetínem a poslední Karvinou. Již ve 2. minutě se do dobré šance vřítil vsetínský rychlík Ondráček, jeho projektil se však jen otřel o břevno Volfovy branky. O dvě minuty později neuspěl ani Tesařík, který z mezikruží nepropálil gólmana, v čase 4:52 už se ale domácí radovali. Podešva nabil Františku Zúbkovi a ten propálil Volfovu lapačku.

I po vedoucí brance Vsetín dominoval a v desáté minutě se dočkal druhé trefy do černého. Půl minuty si Valaši mohli zahrát v pěti proti třem a na samém sklonku tuto výhodu využili. David Hrazdira poslal prudkou přihrávku před branku a jeden z karvinských beků si puk nešťastně srazil do sítě. Dvobrankový náskok VHK ukolébal a ve zbytku třetiny přepustili iniciativu Karviné. Nabídl ji i přesilovou hru, ta se ale hostům příliš nevyvedla. Přesto Karvinští měli několik nebezpečných příležitostí, Kasperlík, Luka ani Juhász ale na Hromadu nevyzráli. A protože se na opačné straně neprosadil Tesařík, který z bezprostřední blízkosti přestřelil hostující svatyni, odcházely celky do kabin za stavu 2:0.

Ani druhá část na zažitém obrazu hry nic nezměnila. Domácí kontrolovali hru a na hostech bylo jasně patrné, že jim v zápase o nic nejde. Ke zvýšení ale Vsetínu musela pomoci až přesilová hra. Vaněk v ní ukázkově předložil touš Davidu Vítkovi a ten prudkou ranou zblízka nedal Volfovi šanci. Hosté si poté vzali oddechový čas a vyměnili brankáře – Volfa v jejich svatyni nahradil Motálek. Ten v úvodu své mise příliš práce neměl, Karviná si totiž v polovině utkání zahrála dvě přesilovky v řadě. Využít ji nedokázali, ve 37. minutě se ale přesto dočkali snížení.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Jan Kolařík

Při hře čtyři na čtyři totiž vystihli vsetínskou přihrávku napříč útočným pásmem, Deutsch vyslal do brejku Vladimíra Luku a největší hvězda karvinského klubu precizně provedeným bekhendovým blafákem nedala Hromadovi šanci. Vstřelená branka hosty nakopla, a protože domácí zůstali v bohorovném klidu, nechybělo mnoho a Karviná se dotáhla na nejtěsnější rozdíl. Největší šanci připravil hostům Kolařík, který nepřesnou rozehrávkou neomylně našel Foltýna, ten ale v ideální pozici neprostřelil Hromadu. I po druhé třetině odcházela Karviná do kabin s dvoubrankový mankem.

Poklidný běh třetí třetiny narušil ve 45. minutě až hlavní rozhodčí Humpolíček. Ten se k úžasu všech i hráče samotného rozhodl vyloučit za držení domácího Vítka, který tou dobou vůbec nebyl na ledě. Hostům však tato přesilovka hrubě nevyšla – místo snížení v ní totiž inkasovali. Jan Kolařík našel v přečíslení ideálním pasem Daniela Vaňka a tomu stačilo nastavit hůl. V témže oslabení mohl ještě zvýšit Ambruz, tváří v tvář Motálkovi ale neuspěl. Brankovou radost poté nepřinesla ani šance Tesaříka nebo průnik Zúbka.

Z jinak férově hraného utkání pak vybočila 51. minuta, kdy se Jan Fišera bez zjevného důvodu pustil do Davida Vítka. Za tento hloupý zkrat byl potrestán čtyřminutovým trestem a jeho tým další inkasovanou brankou. Střela od modré se odrazila přímo na hůl Jana Kolaříka a ten zblízka uklidil puk do prázdné brány. Poslední slovo ale patřilo Karvinským. V pokračující přesilovce totiž Valaši zapomněli za svými zády Martina Kasperlíka a ten svůj únik zakončil chytrou střelou mezi Hromadovy betony. Karviná se tak s druhou ligou loučí prohrou 2:5. Vsetín se může začít připravovat na play-off, v jehož čtvrtfinále narazí na Nový Jičín.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Poslední zápas základní části s posledním týmem, který už byl jistě sestupující. My, pokud by se nestal zázrak že by Opava porazila Porubu, už jsme na druhé místo dosáhnout nemohli. Ale povinnost velela zvítězit, chtěli jsme odehrát dobrý zápas a dát se do pohody před play-off. To se nám dařilo jen chvílemi. Za celou základní část musím klukům poděkovat. Se základní částí můžeme být vcelku spokojeni, podařilo se nám poprvé v historii druhé ligy uhrát místo v první čtverce, kde jsme se drželi celou sezonu. Samozřejmě škoda, že jsme nedovedli do konce ten zápas v Brně, ale myslím, že základní část byla dobrá, že jsme neměli velké výkyvy. Teď se musíme pekelně soustředit na soupeře, kterého ještě neznáme. Už to čtvrtfinále bude samozřejmě velmi těžké, a my se budeme snažit ho uhrát co nejlépe.“

Tomáš Výtisk (SK Karviná): „Utkání nebylo špatné, měli jsme nějaké šance. Ke konci jsme snížili, chtěli jsme hrát aktivně, dali jsme gól, ke konci třetí třetiny jsme byli aktivnější. Vypadalo to, že ten výsledek trochu zkorigujeme, ale bohužel. Myslím, že Vsetín byl aktivnější, že to má přípravu na play-off, no a chtěl bych mu poblahopřát.“