Vítězná série končí, v Hodoníně Vsetín vysoko padl

Radek Bařina • 17.10.2015

Jednoznačná porážka na ledě Hodonína ukončila pětizápasovou sérii vsetínských výher. Valaši přitom vspoupili do utkání lépe a po trefě Lukáše Finsterleho se ujali vedení. Další minuty ale jednoznačně patřily domácím, kteří ještě před první sirénou otočili skóre a ve druhé třetině pak dalšími dvěma zásahy rozhodli o své výhře. Ve třetím dějství sice Vsetínští dokázali dvakrát snížit na rozdíl dvou branek, to však bylo z jejich strany vše a z Hodonína tak odjíždějí s porážkou 3:6.

2. liga - 11.kolo so 17.10.17:00
SHK Hodonín
6:3(2:1, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 14. Peš (Jurásek, Škápik), 20. Peš (Špok), 24. Jurásek (Peš), 28. Charvát (Kučera, Polesný), 49. Jurásek (Peš), 59. Charvát (Matula) – 11. Finsterle (Daněk), 45. Ambruz (Slováček, Dvořák), 51. Kolařík (Kubo, Vávra). Rozhodčí: Czubaj – Kříž, Čuňočka. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1245. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.
SHK Hodonín: Zavadil – Kolář, Janota, Škápik, Nedvěd, Pokorný, Polesný, Jedlička, Flamík – Matula, Sajdl, Kuba – Peš, Jurásek, Špok – Kučera, Charvát, Garanin – Tomi, Černohous.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Řezáč, Žák, Báchor, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Vávra, Vítek, Ondráček, Ambruz, Finsterle, Daněk, Kubo.

Do utkání vstoupili Drtiči aktivně a hned ve druhé minutě si vynutili i přesilovku. První vážnou šanci si ale vypracovali Valaši a to v sedmé minutě, kdy Vítkovu střelu zastavila tyč Zavadilovy branky. V jedenácté minutě už hosté gólově udeřili. Střela Finsterleho se odrazila od tyčky do Zavadilova betonu a do branky - 0:1. Hodonín se okamžitě snažil o rychlé vyrovnání a to se také podařilo. Pěknou Juráskovu přihrávku využil gólovou střelou Petr Peš - 1:1. Hned vzápětí mohlo být na ZS Václava Nedomanského ještě veseleji, ale ve vyložené šanci Matula proti Hromadovi neuspěl. Domácí pak v rozletu zabrzdilo vyloučení Kučery, ale hosté si žádnou příležitost v početní výhodě nevytvořili. Když pak minutu před první sirénou dostali stejnou šanci Drtiči, byli o poznání úspěšnější. Domácí útočník Peš poslal svým druhým gólem Hodonínské do vedení 2:1.

Pokud Vsetín do druhé dějství vstupoval s úmyslem domácí zatlačit a pokusit se o rychlé vyrovnání, tak tento záměr vůbec nevyšel, právě naopak. Ve čtyřiadvacáté minutě dokončil Pešovu akci Zdeněk Jurásek - 3:1. O chvíli později sice Kuba netrefil poloprázdnou branku hostů, ale hned vzápětí přišla čtvrtá branka domácích. Nádhernou kombinaci gólově zakončil Matěj Charvát - 4:1. Hodonín byl i nadále lepším týmem a vytvářel si další šance, ale v největší z nich Garanin neuspěl. Půl minuty před koncem třetiny se mohl Vsetín dostat opět do zápasu, ale Ondřeje Slováčka důležitým zákrokem vychytal brankář Zavadil.

Třetí třetina začala opatrně, ale i tak se Vsetín dostal do mírného tlaku. Finsterleho blafák ještě Zavadil pokryl, ale po chybě domácích v rozehrávce neměl proti kombinaci hostů zakončené Ambruzem šanci - 4:2. Po tomto gólu Drtiči opět přidali a výsledkem byla série šancí, ale Hromada svůj tým podržel. To už ale neplatilo v devětačtyřicáté minutě. Střelu Juráska úspěšně tečoval Peš a bylo to 5:2. Na oslavy ale bylo ještě brzo. Hned po rozehrávce totiž Kubovu střelu dorazil za záda Zavadila Jan Kolařík a stále bylo o co hrát - 5:3. Domácí ale svého soupeře už do většího tlaku nepustili a když pět minut před koncem vychytal Ambruze Zavadil, bylo o vítězi jasno. V předposlední minutě ještě potrestal vyloučení Kolaříka Matěj Charvát a svým druhým gólem v zápase stanovil konečný výsledek na 6:3.

Jan Prčík st. (Hodonín):
Všichni jsme si moc přáli, ať to dnes konečně zlomíme. Sice jsme třikrát po sobě prohráli, ale vždycky to bylo o gól a cítili jsme, že naše výkony nejsou špatné, ale nevycházela nám koncovka. Dnešní výhra nad velmi silným soupeřem nás hodně těší a snad nám to zase trochu zvedne sebevědomí. Před zápasem jsme trochu přeskupily lajny, ale hlavně musíme všichni uznat, a to nejen proto, že dal tři branky, že Petr Peš byl hrozně moc vidět. Vyzařovalo z něj, jak moc se těšil a s jakou chutí do zápasu nastoupil. To nadšení přenesl na všechny kluky a nám všem dnes hrozně moc pomohl. Některé naše góly byly z těch snadnějších, druhou branku si dal Vsetín vlastní. Jejich golman možná neměl úplně svůj den, ale my jsme hlavně rádi za to, že jsme ty góly daly.

Luboš Jenáček (Vsetín):
Hodonín, když je v plné síle a nemá zraněné hráče, tak je kvalitní soupeř. Navíc domácí potřebovali nutně vyhrát, protože třikrát prohráli o gól. Hodonín byl dnes hodně hladový a hodně chtěl vyhrát. To jsme my chtěli samozřejmě také, ale asi o něco méně, než soupeř. Možná nám chyběla i trocha pokory před zápasem. Měli jsme dobrý začátek, ale možná nás trochu ukolébala ta první branka, po které asi v hlavách bylo, že to pojede ve stejných kolejích, jako těch pět předešlých vítězných utkání. Hodonín hrál výborně, dobře bruslil a nám se tento zápas až tolik nepovedl. V závěru jsme měli touhu s tím něco udělat, ale ukázalo se, že hokejový pán Bůh je spravedlivý a že většinou ocení toho, kdo jde více za vítězstvím. My ale jedeme dál. Máme teď před sebou dvě další venkovní utkání a já věřím, že odehrajeme lepší zápasy. Hodonínu gratuluju, protože si výhru zasloužil a odehrál výborný zápas.